Teraz jest piątek, 19 października 2018, 17:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Sony DCR TRV 19E i Panel dotykowy? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony DCR TRV 19E i Panel dotykowy?
Witam
Od jakiegoś czasu bierze mnie na zakup kamery (teraz bardziej bo mam małe dziecko).

Przeglądam sobie forum i porównania różnych kamer, tego co wyczytałem to SONY jest OK, coś z przedziału DCR TRV 14 do 22 - bo na więcej mnie nie stac.

I często ludzie piszą o mankamentach panelu dotykowego (mała czułość, zabrudzanie się itp)

Co o tym sądzić, czy ten panel to faktycznie słaby punkt tych urządzeń i czy może być powodem szybkich problemów z tą kamerą?

Może zdziwiam ale interesowało by mnie coś na temat tego panelu jakieś zalety, wady itp.

Pozdrawiam
Łukasz

niedziela, 21 marca 2004, 11:04
Moderator
Moderator

Mam TRV19e i po pierwszych miesiącach obcowania z tą kamerą i panelem dotykowym uważam, że to nie jest złe rozwiązanie. Mnogość opcji jaka jest dostępna przez panel równoważy trochę niewygodną obsługę tego "cuda". Jeżeli jednak chcesz używać głównie panelu do przewijania taśmy (start, stop, przewijanie) to nie masz się czego obawiać. Używanie innych opcji poprzez panel jest owszem - niewygodne (np ustawianie ostrości) ale zwróć uwagę jak często, do amatorskich zastosowań będziesz tego używał. A pozatym MOŻNA się do tego przyzwyczaić a nawet polubić. Czego jestem żywym przykładem :-)

-------------------------------------------------
Zadowolony posiadacz SONY DCR TRV19E

niedziela, 21 marca 2004, 12:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Super sprawa
Panel dotykowy to super sprawa, ja mam kamerke TRV-22E od 6 miesiecy , z ktorej kozystam dosc duzo i jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby cos zle kontaktoewalo, albo sie zabrudszilo. Oczywiscie jesli jeszz frytki w jednej rece i lody w drugiej a w miedzyczasie zona podaje ci hamburgera ociekajacego ketchupem to zabrudzisz kazda kamere a nie tylko palnel dotykowy. Obsluga tego typu rozwiazania sprawdza sie w kazdym calu. Podczas filmowania nie wykorzystujesz wsztsyicy opcji a te ktore sie najczesciej uzywa wymagaja wcisniecia 3 do 4 razy panelu. Polecam goraco.

niedziela, 21 marca 2004, 13:25
Nowy
Nowy

OK, tzn. nie mam zamiaru szamać nic podczas kręcenia kamerą, raczej szanuję tego typu urządzenia i staram się je utrzymywać w czystości.

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i rozwianie wątpliwości.

Przy okazji mam pytanka:
1. Jaki panowie doradzali by dodatkowy akumlator do tej kamerki ?
2. Jakich kaset używać żeby kamera chodziła długo i szczęśliwie bez wymiany głowicy?

Jeszcze jedno , czy ta kamera ma ładowarkę do akumlatorów(zewnętrzną) czy ładuje się je poprzez kamerę podłączoną do zasilacza?

niedziela, 21 marca 2004, 15:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przy okazji mam pytanka:
1. Jaki panowie doradzali by dodatkowy akumlator do tej kamerki ?
2. Jakich kaset używać żeby kamera chodziła długo i szczęśliwie bez wymiany głowicy?

Jeszcze jedno , czy ta kamera ma ładowarkę do akumlatorów(zewnętrzną) czy ładuje się je poprzez kamerę podłączoną do zasilacza?

Odpowiedz na pierwsze:
Ja osobiscie uzywam NP-QM71 i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony.
Nie dość, że laduje się bardzo szybko "Q" to jeszcze trzyma dardzo długo..nie wiem dokładnie ile ale jak poszukasz po symbolu w necie to na pewno znajdziesz. Adres do strony gdzie ja osobiscie kupilem i maja tanie baterie to: http://www.eltec.alpha.pl/

Co do pytania numer dwa to jaywam SONY primium bez dodatkowej pamieci gdyz uwazam ze to zbedny wydatek a co do jakosci tasmy to po przerzuceniu setek stron z opisem i informacjami uzytkownikow o tasmach to wlasnie te wydaja sie byc najrozsadniejsze pod wzgledem jakosci i ceny.

Kamera ta nie posiada ładowarki do akumlatorów(zewnętrzną) ładuje się je poprzez kamerę podłączoną do zasilacza, ale na stronie ktora i podalem bez problemow znajdziesz rowniez tania i fajna ladowarke
Pozdrawiam

niedziela, 21 marca 2004, 19:36
Nowy
Nowy

Pozdrawiam wszystkich co odpisali i nie tylko.
Temat uważam za zamknięty.
Pozdrawiam
Łukasz

niedziela, 21 marca 2004, 20:34
Nowy
Nowy

Mam TRV19e i po pierwszych miesiącach obcowania z tą kamerą i panelem dotykowym uważam, że to nie jest złe rozwiązanie. Mnogość opcji jaka jest dostępna przez panel równoważy trochę niewygodną obsługę tego "cuda". Jeżeli jednak chcesz używać głównie panelu do przewijania taśmy (start, stop, przewijanie) to nie masz się czego obawiać. Używanie innych opcji poprzez panel jest owszem - niewygodne (np ustawianie ostrości) ale zwróć uwagę jak często, do amatorskich zastosowań będziesz tego używał. A pozatym MOŻNA się do tego przyzwyczaić a nawet polubić. Czego jestem żywym przykładem :-)

-------------------------------------------------
Zadowolony posiadacz SONY DCR TRV19E

Masz rację jest troszkę uperdliwy i na początku obsługa wydaje się troszkę trudna nie jest najgorszy, bajerek fajny. Mam kamerkę TRV 460E od tygodnia do domowych zastosowań i tak naprawdę wystarczy to co jest, do tej pory uzywałem jedynie przewijania, znajdowania konca nagrania, oraz "wygaszaczy", inne bajerki do nagrywania mojej córci nie są potrzebne (oczywiście oprócz robienia zdjęć).

wtorek, 23 marca 2004, 10:05
Moderator
Moderator

Jest jeszcze jeden pozytywny aspekt "mania" panelu dotykowego. Jak dotąd każdy mój znajomy/a (nie filmowiec) po zademonstrowaniu działania panelu musiał podnosić szcene z podłogi :-) To prawda - na ludziach nie związanych z filmowaniem robi to duuuuże wrażenie :-)

wtorek, 23 marca 2004, 20:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
MISIEK :!: PRZYCZEP SOBIE JESZCZE WIATRACZEK DO TEJ KAMERKI TO ZROBISZ JESZCZE WIEKSZE WRAZENIE NA LUDZIACH NIE ZWIAZANYCH Z FILMOWANIEM :twisted:

środa, 24 marca 2004, 18:23
Moderator
Moderator

O ! Jakie to było zabawne :-) Trzy triliony wiatraczków nie zrobią na ludziach takiego wrażenia jak Twoja bezdenna głupota droga/i Ado ! U nas "na wsi" jest jedno uniwersalne powiedzenie do takich zjawisk jak Ty:

DRZYJ W KNIEJE !!!!!!!!!!!

Czego Ci szczerzę życzę i doradzam ! Bez odbioru.

środa, 24 marca 2004, 20:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]