Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 17:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Więcej światła ! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Więcej światła !
Witam !
Czy istnieją nasadki na obiektyw zwiększające czułość ? Ot soczewa powiedzmy 2x taka jak obiekyw + układ optyczny który to wszystko wpakuje do obiektywu. Może ta przystawka do zwiększenia kąta widzenia daje dodatkowo taki efekt? Soczewka jest większa niż standardowy obiektyw więc "zbiera" więcej światła. Nie wiem czy dobrze myślę, ale na chłopski (wiejski - pozdro dla Ady!) rozum tak powinno być. Wiem, wiem optyka się kłania ale może wypowie się ktoś kto ma o tym pojęcie. Pozdrawiam !

wtorek, 23 marca 2004, 03:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na mój wiejski (pozdro dla Ady) rozum to tak chyba się nie da. Biorąc rzecz logicznie: nawet jeśli nasadka zwiększy ilość światła to i tak właściwy obiektyw przepuści tylko tyle światła ile sam może. Może to tak jak z wodą: jeśli leci dwoma rurami o różnym przekroju to leci z przepustowością rury węższej. Ale to tylko takie moje wiejskie dewagacje. Może jakiś spec się wypowie.

wtorek, 23 marca 2004, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zgadzam sie w calej rozciaglosci, choc jest taki jeden element nazywany wzmacniaczem swiatla i zalecam zawsze jego stosowanie.
Tym wzmacniaczem jest dodatowe oswietlenie, ale nie w kierunku obiektywu jakby sie moglo wydawac tylko w droga strone.

wtorek, 23 marca 2004, 13:22
Bywalec
Bywalec

No tak w sumie macie rację. Dzieki za odpowiedzi. Mój rozum jest rzeczywiście bardzo wiejski (pozdro dla Ady). Wyszedłem z założenia - "czego to ludzie nie wymyślą". Pozdrawiam.

wtorek, 23 marca 2004, 21:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]