Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 13:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Jaka wybrac: Panasonic, SONY CZY JVC ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka wybrac: Panasonic, SONY CZY JVC ?
Przejrzalem w wiekszosci to forum, ale nadal mi brak jednoznacznej opinii nt. jaka kamere do zastosowan amatorskich wybrac?
CEL: zastosowanie w domu, na zewnatrz
CENA: w granicach 2000 zl
KAMERY (po przegladnieciu forum, ktore mozna wziac wg mnie pod uwage): PANASONIC NV GS-1, GS 11 EGE S, DS-60, SONY TRV 12, no i chyba ze JVC GR-D 30 (chociaz z tego co wyczytalem w gre glownie wchodza Panasonic i Sony glownie ze wzgledu na jakosci obrazu i optyke).
Ktora polecacie do takich zastosowan typowo amatorskich, bez zbednych bajerow? Bede wdzieczny za Wasze opinie. Pozdrawiam Przemo

wtorek, 23 marca 2004, 12:01
Bywalec
Bywalec

Wszystkie kamery cyfrowe maja duzo bajerow czesto zbednych i nie od nich raczej zalezy cena. Moze kolega poda wiecej szczegolow co do zastosowania kamery, sposobu zgrywania materialu itp. to ktos na forum pomoze. Samo stwierdzenie "do zastosowan amatorskich" to za malo aby podjac dyskusje.

wtorek, 23 marca 2004, 17:00
Moderator
Moderator

.... a pozatym trzeba wziąć pod uwagę fakt, że po jakimś czasie kolega może zechcieć zająć się filmowaniem trochę na poważniej i będzie problem.... Moim zdaniem trzeba kupić kamerę leciutko na wyrost. Podstawą jest wyjście i WEJŚCIE DV. Za tą kasę - JVC GR-D 30.

wtorek, 23 marca 2004, 20:07
Bywalec
Bywalec

w tej cenie również można się rozglądnąć za jakimś Samsungiem... :wink:

wtorek, 23 marca 2004, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do zastosowan amatorskich tzn. nagrywanie materialu w pomieszczeniach zamknietych, jak i na zewnatrz. Zgrywanie materialu w wiekszosci bezposrednio na kasete video, niewykluczona niewielka obrobka materialu w kompie (ale to kwestia przyszlosci, choc nawet nie wiem czy bedzie mi sie to chcialo robic). Pytam dlatego ze jesli chodzi o tych producentow: JVC z serii GR-D podobno slabo filmuje w ciemnych pomieszczeniach (a przewaznie takie sa nasze domowe pielesza) i nagrywa sie dzwiek "chodzacej" tasmy, jesli chodzi o Samsungi to slyszalem ze w ogole nie warto sie nimi zajmowac (slaba optyka, delikatna elektronika podatna na uszkodzenia podobnie jak w Canonach - jesli sie myle to mnie poprawcie ale takie informacje znalazlem na tym forum). Podobno najlepiej radzi sobie z tych kamer co wymienilem Sony TRV-12 z obiektywem 1/4", choc jest sporo drozsza od Panasonica DS-60 (roznica 400 zl ktore moglbym np zainwestowac w jakims tam aparat cyfrowy). Teraz juz wiecie prosze o porady, najbardziej sklanialbym sie za Panasonicem no chyba ze macie inne zdanie........ DZieki za wszystkie Wasze opinie

środa, 24 marca 2004, 08:00
Moderator
Moderator

Mała poprawka: Sony mają p r z e t wo r n i k o wielkości 1/4 cala a nie obiektyw. Większość amatorskich kamer dysponuje przetwornikiem mniejszym - 1/6 cala. A większy przetwornik to większa czułość no i wyraźnie lepszy obraz w słabym świetle. No a obiektyw w Soniaczach to markowy Carl Zeiss co również nie jest bez wpływu na jokość obrazu. Tylko ta cena.... Panasonik nie będzie złym rozwiązaniem w Twoim przypadku. I jeszcze raz zastanów się czy kiedyś nie będzie potrzebne Ci wejście DV. Piszesz, że teraz Ci się nie chce bawić w montaż ale kiedyś gdy poznasz możliwości w tej dziedzinie - może Ci się odmienić. Zwłaszcza, że jest to bardzo wciągające i pasjonujące zajęcie. Przynajmniej dla mnie.

Pozdrowienia

środa, 24 marca 2004, 08:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A co sadzicie o najnowszych kamerach: JVC GR-D 33 ktos je moze testowal ? Czytalem ze poprawiono w nich zarowno "halas" pochodzacy od przewijacej sie kasety jak i jakosc obrazu w ciemnych pomieszczeniach. Poza tym kamera ta ma wejscia DV i analogowe i kosztuje w sklepie Maximedia 2279, analogiczne takie Sony czy Panasonic kosztuja okolo 2600 zl, wiec moze taka JVC warto ??

środa, 24 marca 2004, 12:50
Moderator
Moderator

Poczytałem opis i brzmi obiecująco. Jeśli ta kamerka daje przyzwoity obraz w słabszym oświetleniu to wróże jej sporą karierę. BNije cenowo na głowę inne kamerki z takim wypasem. JVC kontratakuje :-)

środa, 24 marca 2004, 20:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jest jeszcze nowa seria panasonica-najprostszy model gs 11: 22X zoom optyczny,obiektyw LEICA...

czwartek, 25 marca 2004, 20:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moze i jest, ale bez wejsc DV czy analogowych.

piątek, 26 marca 2004, 07:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
niewykluczona niewielka obrobka materialu w kompie (ale to kwestia przyszlosci, choc nawet nie wiem czy bedzie mi sie to chcialo robic
oto co napisałeś,więc podałem propozycję dobrej kamerki bez wejść. sam też nie mam wejść w swojej kamerze i nie uważam żeby były potrzebne,materiał zgrywam nakompa,obrabiam i wypalam.

sobota, 27 marca 2004, 02:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]