Teraz jest niedziela, 29 listopada 2020, 00:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Wytrzymałość kamer 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Zgadzam się z tobą, ale niestety położyła kamerkę jedną ręką, no i stało się , wszystko działo się pół metra ode mnie i na moich oczach ,bo ja przy tym biurku siedziałem :? To był moment.... a póżniej nastały ciche dni w domu :D

sobota, 10 kwietnia 2004, 17:10
Bywalec
Bywalec

są czasmai tzw wypadki losowe nawet jak bardzo chcesz sie przestrzec przed czymś to niewychodzi ale trzeba być non stop w pełni świadom konsekwęcji

sobota, 10 kwietnia 2004, 22:05
Bywalec
Bywalec

Witam ! Kolejny raz że tak powiem interweniuję, jako autor tematu (który w brew pozorom wzbódził zainteresowanie - 3 strony to już coś), aby troszkę "wyprostować" koryto tej rzeki. Zgadzam się absolutnie - o sprzęt trzeba dbać, a czym droższy tym bardziej. Jednak jesteśmy tylko ludźmi i każedmu może się zdażyć (powiedział jeż zchodząc z metalowej szczotki). Witam ! Kolejny raz, że tak powiem interweniuję, jako autor tematu (który w brew pozorom wzbudził zainteresowanie - 3 strony to już coś :wink: ), aby troszkę "wyprostować" koryto tej rzeki. Zgadzam się absolutnie - o sprzęt trzeba dbać, a czym droższy tym bardziej. Jednak jesteśmy tylko ludźmi i każdemu może się zdarzyć (powiedział jeż schodząc z metalowej szczotki :wink: ). Czasami są takie dni i nikt ani nic tego nie zmieni.
Chodziło mi o to aby zebrać jak najwięcej opinii od ludzi którzy mieli kontakt ze sprzętem po "wypadku" aby pokusić się o wyłonienie producentów którzy nie tylko zasypują nas bajerami, ale i dbają o wytrzymałość mechaniczną produktu. Obróbką elektroniczną zajmują się pewnie z dwa wyspecjalizowane układy scalone, a reszta to właśnie marka: rozwiązania techniczne mechanizmów, optyka, użyte materiały itp. Zresztą wszyscy chyba znają produkty (z wyjątkami) made in China. Myślę, że jest to ważne w momencie zakupu, bo przecież kamerę nie kupujemy tylko na rok. Pozdrawiam !

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 00:32
Bywalec
Bywalec

Upss ! Przepraszam, jakoś mi się dziwnie wcześniejszy tekst namnożył. Szkoda, że z kasą się tak nie dzieje :wink: Aaa i pozdrowienia dla Mirka i jego żony. Moja mówi synowi : " Nawet nie patrz na kamerę, to najdroższa zabawka taty" :wink: . Pozdrawiam !

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 00:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

... nastały ciche dni w domu :D

Ja sie nie dziwię. W końcu trzeba się nieźle wysilić, żeby sobie "strzelić" kamerę za kilka tysięcy zł, a potem chwila nieuwagi i... no właśnie. Dlatego lepiej sprzęt pilnować i zostawiać go w miejscu takim by nie wpadł w łapy "niepowołanym" osobom :twisted: . Szkoda kasy i własnego zdrowia. :?

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 10:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Widzę że jest dosć duże zainteresowanie tematem ,mam pytanie poniekąd związane z wytrzymałością kamer.
Jak co roku w lecie będziemy z córą jeździć na nasz miejscowy zalew na którym jest imitacja plaży czyli dużooo piasku... Mam zwykłą torbę typową fotograficzną ,która jak przypuszczam od piasku za bardzo mnie nie uchroni. Fajnie by było pokręcić trochę "małą" pluskającą się w wodzie ,ale wiem że mechanizm w kamerze przynajmniej mojej (jvc gr-dv500) jest bardzo czuły (dwie porażki w trzy miesiące :( ) i czy nie okaże się że za jakiś czas drobinki piasku nie wyrządzą jakiejś szkody .
Napewno wielu z Was coś filmowało na plaży itp. może i jestem przewrażliwiony ale mam nadzieję że moja kamerka wyczerpała już limit usterek w jej krótkim życiu i może w jakiś sposób uchronię ją przed następnymi :D
Pozdrawiam

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 11:34
Bywalec
Bywalec

napewno drobinki piasku wyrządźą krzywdę jaką np obiektyw może być pełen tego przyciski cieżko chodzić będą wiadomo. Radze sie przygotować lepiej do filmowania na plaży

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 23:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy moglibyscie zakonczyc ten bzdurny temat :evil:

wtorek, 13 kwietnia 2004, 17:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3