Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 21:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Roznica miedzy SONY CCD CR718E a SONY CCD TR840E 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Roznica miedzy SONY CCD CR718E a SONY CCD TR840E
Witam wszystkich bo to moj pierwszy post na tym bardzie.
Niestety musze sie przyznac ze nie znam sie na kamerach zbytnio bo nigdy zadnej nie mialem ale mam zamiar to teraz nadrobic, chce kupic kamere ale wybor jest tak dla mnie ogromny, ze nie moge sie na nic zdecydowac nawet niejestem do konca przekonany ze warto kupic kamere cyfrowa jako swoja pierwsza kamere, mysle ze chyba SONT HI8 na poczatek mi wstarczy i mam problem bo moge kupic ponoc prawie nowe o ile to mozliwe (tu tez prosilbym o opinie) kamery SONY CCD CR718E albo SONY CCD TR840E ale nie wiem ktora jest lepsza, zaznaczam ze mam zamiar robic obrobke przy pomocy kompie.
pozdrowienia

PITBULL®

wtorek, 10 września 2002, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SAMSUNG VP-W70U
Ewentualnie rozwazam jeszcze kupienie SAMSUNG VP-W70U najtansza kamera jaka widzialem ale czy ona naprawde jest taka kiepska i jak sie plasuje w porownaniu do tych 2 wyzej wymienionycjh przeze mnie modeli SONY.

wtorek, 10 września 2002, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kupno kamery
Jeśli masz zamiar obrabiać filmy amatorsko na komputerze to kup koniecznie kamerę cyfrową z wejściem i wyjściem cyfrowym DV in/out. U Sony iLink in/out. Do komputera potrzebny będzie jeszcze kontroler Fire Wire (140 zł -200 zł) i jakiś program do obróbki
Inwestowanie w analogowa tanią kamerę i potem drogą kartę przechwytywania do komputera. Gdzie tu sens??? Przyszłość i tak należeć będzie do standardu cyfrowego.

środa, 11 września 2002, 09:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post komp
Mam dobrego kompa mam wejscie i wyjscie wideo wiec nie ma problemu z zadnymi dodatkowymi wejsciami ani zadnym oprogramowaniem, mam tez firewire. Tylko chodzi o to ze do konca nie jestem przekonany ze kamera cyfrowa naprawde jest duzo lepsza od analogowej. Widzialem zrobiona obrobke filmu na kompie z analogowej i bylo srednie ale ponoc przepuszczony przez kompa obraz z cyfrowki nie jest lepszy. Ponoc zgrany obraz z analoga puszczony na telewizor jest satysfakcjonujacy. Jak bylem w sklepie to sprzedawca powiedzial mi ze roznica miedzy cyfrowa a analogowa jest taka ze cyfrowa mozna podlaczyc do komputera no i rece mi opadly bo po co wydawac 1500 zl wiecej skoro to tylko kwestia podlaczenia do komputera. Chodzi mi o jakosc obrazu nie o jakies dodatkowe bajery z kamery ktore sie nie przydadza a poza tym na kompie mozna duzo zrobic. Czy ktos moglby mi wyjasnic jaka jest roznica w praktyce miedzy kamera cyfrowa a nalogowa, najbardziej chodzi mi o jakosc naganego obrazu.
pozdrowienia

środa, 11 września 2002, 16:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie wiem co masz, ale wybij sobie z głowy, że przy średniej jakości karcie graficznej z wejściem i wyjściem video bedziesz miał satysfakcjonujące efekty montażu. To nie tędy droga. Kamery analogowe są tanie ale karty przechwytywania do nich (aby zgrać film do PC) są niestety drogie. Wkracza era cyfrowego Video i nic na to nie poradzisz.

wtorek, 17 września 2002, 12:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ???????????
Chciałbym poznać tego sprzedawcę, który twierdzi że różnica pomiędzy Hi8 a DV to tylko mozliwość podłączenia do kompa. Sam bym mu przypiął medal za takie genialne stwierdzenie. RAdzę zmienić sklep i udać się do takiego, w którym nie wciska się starego sprzętu, a naprawde doradza przy zakupie.
A pozatym mozna dosyć sporo sie dowiedzieć w internecie na temat standardów wideo.
Różnica pomiędzy Hi8 a DV jest taka jak między dobrym magnetofonem a CD.
Oczywiście nieumiejętny montaż wyklucza uzyskanie dobrej jakości po zmontowaniu filmu. Czytając forum widzę że niektórzy są zawiedzeni jakością DV po przegraniu filmu do kompa. A przegrywaja go przez USB!!!
Cóż - to tak jakby muzykę z CD montować na "jamniku".

Pozdrawiam

MS

wtorek, 17 września 2002, 14:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: ???????????
emes napisał(a):
Różnica pomiędzy Hi8 a DV jest taka jak między dobrym magnetofonem a CD.
Oczywiście nieumiejętny montaż wyklucza uzyskanie dobrej jakości po zmontowaniu filmu. Czytając forum widzę że niektórzy są zawiedzeni jakością DV po przegraniu filmu do kompa. A przegrywaja go przez USB!!!
Cóż - to tak jakby muzykę z CD montować na "jamniku".

MS

Ostatnio montowałem materiał z kamery TRV740e.Jest uznawana za całkiem niezłą.Moim zdaniem materiał spakowany po montażu jest taki sobie jakościowo.Oczywiście montaż fachowca znakomity :D
Prosta zasada -im wyższa jakość materiału źródłowego tym lepiej po kompresji.Można nawet dawać w strumieniu miliony kbit/s i nic z tego.
Niestety aby uzyskać materiał po pakowaniu wyższej jakości należy wydać conajmniej te 7000zł.Proponuję pooglądać sobie na stronie 100fps.com testy.Tam facet materiał rejestrował kamerą Sony PC110E.
Pozdrawiam ,Piąstka

poniedziałek, 23 września 2002, 14:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niech mnie ktoś oświeci lub wyprowadzi z błędu. Czytałem artykuły i to forum. Napiszcie mi czy sie mylę.
1. Kamera kompresuje obraz sprzętowo.
2. Z kamery Cyfrowej DV, mini DV Digital8 poprzez Fire Wire (proste karty do montażu to też Fire Wire plus jakiś program) odczytany sygnał cyfrowy wędruje do PC. Wyjaśnijcie mi co w tym miejscu jest kompresowane i po co? Ja uważam, że sa to klatki w pełnej rożdzielczości PAL, a sygnał cyfrowy to zawsze ciąg zer i jedynek.
3. Cyfrowy montaż na komputerze.
4a. Zgrywanie na taśmę w kamerze - kamera pracuje jako VCR.
4b. Zgrywanie na VHS przez kamerę - wykorzystujemy przetwornik analogowo cyfrowy do konwersji sygnału.
4c. Kompresujemy stratnie zmontowany materiał do standardu: SVCD, VCD, Divx i wypalamy płytę.
Proszę o odpowiedź osoby dogłębnie znzjące temat. Wszyscy początkujący, zieloni i nie tylko będą ogromnie wdzięczni.
Początkujacy (półroczny), Ceść!

wtorek, 24 września 2002, 08:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Hmmm
Jeśli mnie zmysły nie mylą to przy zgrywaniu z kamery DV na PC-ta uzywając FireWire nie nastepuje żadna kompresja. (choć sam format DV cechuje się kompresją). Więc strumień danych z kamery teoretycznie jest taki sam co ten zapisany na dysku w formacie *.avi. MOzliwe że plik może mieć nieco inną strukturę itd, ale jakość obrazu powinna być identyczna. Oczywiście na ekranie monitora zawsze obraz jest bardziej szczegółowy niż na TV i wyniki jakiejkolwiek kompresji są zauważalne, więc niektórzy mogą mieć zastrzeżenia, że coś gorzej się zgrało. A to tylko na monitorze gorzej wygląda... Jest jeszcze inna sprawa - niektóre programy do montażu zgrywają sygnał w niższej rozdzielczości z wyższą kompresją aby nie obciążać systemu dyskowego. No i po zatwierdzeniu przejść itp efektów w filmie program pobiera z kamery odpowiednie sceny w pełnej rozdzielczości i dopiero wtedy dokonuje prawdziwego montażu.
Pozdrawiam

MS[/b]

wtorek, 24 września 2002, 10:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]