Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 07:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Sony TRV60 a JVC DV4000 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Sony TRV60 a JVC DV4000
Witam,

wiem, że na forum temat był już poruszany jednak bardzo ciężko jest mi osobiście podjąć ostateczną decyzję zakupu. Wiem, że Szanowne Grono może zmęczyć mój post, ale proszę o radę może kogoś, kto ma lub miał możliwość używać obu kamer (Sony TRV60 lub JVC DV400) i będzie mi w stanie pomóc dokonać wyboru. Moje doświadczenie z tym sprzętem jest tak małe że z informacji na forum nie jestem w stanie wyłonić zwycięscy. A być może warto chwilę poczekać gdyż będą nowe produkty w tej klasie.
Potrzebuję kamery do celów amatorskich - typowo rodzinnych i przyjacielskich nagrań ślubów, wakacji, komunii itp.

Jeżeli mógłbym prosić o pomoc.....

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
:D

wtorek, 30 marca 2004, 18:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post przyłączam się do prośby o sugestie
Jestem postawiony pod podobnym wyborem, chciałbym stosować tą kamerę do kręcenia silnie amatorskich filmów w stylu jackass i spółka.

Za Sony TRV60
- czyżby pełen tryb progresywny (muszę jeszcze doczytać)
- porządny nightshot na podczerwień
- aż 2 megopixele (tylko czy to "rzeczywiście widać" ? )

Za JVC DV-4000
- duży wyświetlac LCD 3,5''
- wydawałoby się jaśniejszy obiektyw (warto?)

kurczę, kurczę, kurczę i kogut. Weźcie coś napiszcie no....

środa, 7 kwietnia 2004, 23:32
Bywalec
Bywalec

Post JVC-4000
Moim zdaniem wadą JVC-4000 to kolorowy wizjer,czarno biały byłby bardzej czytelny.Pozatym myślę że jest OK :wink:

czwartek, 8 kwietnia 2004, 12:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamery sa mozliwosciami zblizone do siebie, trudno cos doradzic gdyz wchodzi tu juz gwestia gustu, osobistych preferencji
kup ktora ci sie bardziej podoba lub jest tansza
z kupna ktorejkolwiek z nich bedziesz zadowolony

czwartek, 8 kwietnia 2004, 16:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kup Sony gdzies w sieci bylo w pdf-ie porownanie tych kamer i bezkonkurencyjnie wygrala 60-tka. Lecz jest ona duzo drozsza od DV4000 bo chyba o ten model ci chodzilo. Sony ma lepsze kolory, lepiej zachowuje sie w niedoswietlonych pomieszczeniach i nie ma efektu stroboskopu ktory jest widoczny przy dynamicznych scenach w JVC.

czwartek, 8 kwietnia 2004, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bezkonkurencyjnie to wg ciebie oznacza roznice 3pkt ? (sony 72, jvc 69) ??
faktycznie kolosalna roznica 8O

rozumiem ze znasz obie kamery skoro tak zdecydowanie doradzasz kupna tej konkretnej ?

ja posiadam dv4000 i jestem z niej zadowolony, jednak nie znam kamery sony dlatego ci nie napisalem "kup jvc, jest ekstra i wogole super"

ze wspomnianego niemieckiego testu wynika ze 60-tka jest lepsza, jednak tak jak pisalem wczesniej roznice nie sa duze. wiec albo niech decyduja osobiste preferencje kupujacego albo najlepiej niech sie wypowie ktos kto mial stycznosc z oboma modelami

ps nie spotkalem sie ze wspomnianym efektem podczas dynamicznych scen,

czwartek, 8 kwietnia 2004, 21:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kolega był w Niemczech - szukał JVC4000 jednak podobno tam już ten model jest wycofany...... :( Dlatego też kupił mi Sony 60. Bardzo ciekawa kamera jednak zastanawia mnie fakt iż w momencie przełączenia na tryb nagrywania włącza się takie dziwne brzęczenie, które w ciszy jest słyszalne i nagrywa się . Nie wiem skąd to się bierze... Zastanawiam się czy w każdej 60-tce jest słyszalna praca kamery... Może ktoś z kolegów coś będzie wiedział na ten temat…

sobota, 10 kwietnia 2004, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mialem obie te kamery. I powiem tak. JVC ma fatalna stabilizacje obrazu. Dziala jakos skokowo, wiec nalezy ja bezwzglednie wylaczyc. Jest na tyle duzy problem ze w USA kamery DV4000 nie kupisz wycofana a jej pochodne DV500 i DV800 (z 3,5calowym LCD) sa mocno przeceniane by towar wypchnac. Dochodzi do tego ze DV500 mozna nowa kupic za niecale $380 (1400zl) i to nie ma za duzo chetnych. Gdzie mozna kupic?Chocby tu:
http://dvspot.pricegrabber.com/search_g ... a304ecfa01
Zawsze mozna powiedziec ze 500 to nie 4000, ze stabilizator w kamerze jest mi nie potrzebny, ze efektu stroboskopu nie widze przy szybkich scenach, a kolory sa OK itp.
Nie jestem zwolenikiem firmy SONY nawet jej nie lubie, ale kamery naprawde maja dobre!
Wybor nalezy do Was!

sobota, 10 kwietnia 2004, 13:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
http://www.refurbdepot.com/productdetai ... icegrabber
Jesli kamera jest przeceniana z $899.95 na $379.95 To cos jest nie tak. Nie jest to promocja!

sobota, 10 kwietnia 2004, 13:43
Nowy
Nowy

Nie znam kamery JVC wiec nie moge powiedziec czy jest dobra. Mam natomiast DCR TRV60E i musze przyznac ze jakosc obrazu zarowno w ostrym sloncu jak i wieczorem sa ostre a barwy prawdziwe. Stabilizator dziala poprawnie. Jedyna wada to cena i male LCD, ktore na domiar zlego jest dotykowe wiec jak sie cos wlacza to zaslania sie palcem caly obraz :D Sony robi na prawde doskonale kamery - szkoda ze obecnie optyczny stabilizator jest montowany tylko w najwyzszych modelach. Polecam Sony!

piątek, 23 kwietnia 2004, 15:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mam mała sugestie...aby 60tke zastapic nową HC 85...pan z sony wytluaczyl ze praktycznie duzo funkcji tych samych a model badz co badz nowszy co przy ewentualnej sprzedazy (pewnie za za 30% ;-)) w pozniejszym okresie straci nieco mniej?
kamerka mniejsza....cena baaardzo podobna no moze troszke drozsza - 5100
zasatanawiam sie mocno nad kupnem tej kamerki ma ktos juz zdania na tebn temat?

środa, 28 kwietnia 2004, 23:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]