Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 05:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 SONY DCR TRV 19 czy "nowość" SONY DCR HC 18 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SONY DCR TRV 19 czy "nowość" SONY DCR HC 18
Witam!

Czy ktoś z grupowiczów orientuje się czy oprócz nowego wyglądu kamer Sony z serii DCR HC, czymś istotnym różnią się od starszej serii DCR TRV?
Chciałem kupić SONY DCR TRV 19, ale jak zobaczyłem SONY DCR HC 18 zacząłem się zastanawiać czy nie wybrać tego modelu - problem jest, że mam sporo informacji o TRV 19, natomiast nic o nie wiem o HC 18.
Może ktoś was ma więcej informacji i mógłby się podzielić.
Z góry dziękuję.

środa, 31 marca 2004, 11:10
Moderator
Moderator

I tu właśnie jest problem. Dopiero po kilku miesiącach "spłyną" na forum pierwsze uwagi posiadaczy tych kamer. Jest to nowość więc nawet ktoś kto ją kupił to po tygodniu użytkowania nie może gruntownie się wypowiedzieć na jej temat. Narazie więc możesz bazować na opisach w sklepach internetowych lub pierwszych wrażeniach użytkowników - a tego pewnie też niewiele...

środa, 31 marca 2004, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
właśnie sprzedałem trv 19 i kupiłem hc 20. rewelacja ! szczerze polecam ! nie dlatego żeby trv 19 była zła bo jest extra ale poprostu miałem okazje dobrze sprzedać i dobrze kupić i moja opinia jest taka jak we wcześniejszych opisach o 100% lepszy stabilizator obrazu , i pare fejnych funkcji jak dla laika takiego jak ja to naprawde rewelacja ! polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sobota, 24 kwietnia 2004, 22:42
Moderator
Moderator

Czy możesz podać jakieś bliższe szczegóły dotyczące
Cytuj:
pare fejnych funkcji
. I co oznacza ten
Cytuj:
o 100% lepszy stabilizator obrazu
? Wyczytałeś to w folderze reklamowym, na pudełku czy po testach widzisz 100% poprawę stabilizacji obrazu. Mam 19 i dotąd uważałem, że przetwornik 1/4 cala jest lepszy niż 1/6 cala ale mogę się przecież mylić (co mi się już zdażało niestety :-( Poczytałem trochę o tej nowej serii kamer Sony i nie znalazłem tam nic rewelacyjnego... Dlatego interesują mnie wypowiedzi posiadaczy tego sprzętu. Ale wypowiedzi rzeczowe a nie w stylu "kamerka jest THE BEST", ma fajny kolor i wszystko lepsze niż inne"...

niedziela, 25 kwietnia 2004, 12:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hejka a co sadzicie o kmaerze hc85? mam na nia chrapke podobno podobna ;-) do trv 60 podobno bo tak mi wmowili....hmmm czy ktos juz mial doczynienia z tymi kamerami nowej serii? prosze napiszcie ;-)

środa, 28 kwietnia 2004, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

26 kwietnia 2004 adres CIC.Poland@eu.sony.com zadałem niżej cytowane pytanie:

<<< Chciałbym kupić kamerę DCR-HC18E , ale nigdzie nie udało mi się dowiedzieć, jak duży przetwornik CCD posiada ta kameta. Wiem, że matryca ma 800.000 pikseli,ale chciałbym poznać jej wymiar w calach. Z moich dotychczasowych niewielkich doświadczeń z różnymi markami kamer doszedłem do wniosku, że kamery Sony z serii TRV o wiele lepiej radzą sobie w trudnych warunkach oświetleniowych. Czyżby to było spowodowane przetwornikiem 1/4" ?
A ponieważ seria TRV powoli końcy się, wobec tego mam dylemat: kupić czym prędzej TRV-14e z racji jej zalet, czy też seria DCR-HC w warunkach złego oświetlenia równie dobrze spisuje się jak seria TRV ?
Zauważyłem, że mikrofon kamer TRV w warunkach cichego otoczenia rejestruje bardzo dużo nieprzyjemnego dźwięku pochodzącego z mechanizmów kamery. Czy nowa seria DCR-HC może poszczycić się lepszymi cechami audio? >>>

Dzień później uzyskałem następującą odpowiedź:

<<<Miło mi, że jest Pan zainteresowany kamerami naszej firmy.

Uprzejmie informuję, iż z uzyskanych informacji wynika, że wielkość użytego przetwornika w kamerze DCR-HC18 wynosi 1/6" ( 3 mm ). Niestety na pozostałe pytania nie jesteśmy w stanie udzielić Panu odpowiedzi. Proponuję, aby skorzystał Pan z pomocy autoryzowanych sklepów, gdzie sprzedawca będzie w stanie zaprezentować Panu wybrane modele.>>>

Bez komentarza.

czwartek, 29 kwietnia 2004, 00:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podobno przetwornik hc18 jest 14-bitowy, a o ile pamietam w trv19 byl 12-bitowy. To moze troche kompensowac mniejsza powierzchnie przetwornika. Poza tym nic nie wiadomo o szumach wlasnych nowego przetwornika - moze sa mniejsze. Trzeba poczekac na konkretne porownania...

czwartek, 29 kwietnia 2004, 10:20
Nowy
Nowy

Po przebrnięciu przez przktycznie całe forum również zdecydowałem sie na kamerę Sony i mam ten sam dylemat czy zakupić kamerke z serii TRV modele 14, 19, 22 czy też może właśnie z serii HC model 14 ponieważ jako jedyny z serii HC posiada przetwornik 1/4" (informacja uzyskana od konsultanta na stronie Sony). Zresztą na wyższy model niepozwala mi zasobność portfela :-). A tak na marginesie to jak jest z regulacją balansu bieli w modelach TRV czy te cztery tryby są wystarczające jeżeli auto nie wyrabia? ( bo rozumiem żę te cztery tryby zmienia się ręcznie).
A i jeszcze coś z innej beczki wykupywał ktoś może gwarancje extra?
Interesuje mnie generalnie czy punkt o wykorzytywaniu kamery do zastosowań komercyjnych jest często wykorzystywany jako pretekst aby nieusunąć usterki?
Ło tom se popisoł :-)

piątek, 30 kwietnia 2004, 22:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]