Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 01:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Matryca 800,000pix a 540,000pix - jak to w końcu jest ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Matryca 800,000pix a 540,000pix - jak to w końcu jest ?
jou !
Kupując kamerę, miałem możliwość dokładnego przetestowania jej. Stanąłem przed wyborem... Albo sony, albo JVC GRD-30. Troche czytałem na temat tej kamery JVC i naprawdę, jadąc do sklepu jechałem po GRD-30. Model posiada wszystkie wejscia/wyjscia, matrycę 800,000. Wszędzie w prasie pisano, że jakość obrazu, stabilizacja itp... jest naprawdę dobra. Niestety. Porównując te dwa modele kamer (wszystkie w sklepie były podłączane do jednego modelu telewizora, stwierdziłem, że obraz z sony dcr-trv250E jest zdecydowanie wyraźniejszy niż ten z jvc grd-30. Co więcej, kolory także były bardziej wiernie oddane na sony niz na jvc... I jeszcze na dodatek po zbliżeniach sony "łapało" ostrość niemal natychmiast, co kamerze jvc zajmowało niemało czasu... Wybrałem model sony, choć nadal bardzo żałuje że nie ma wejść analogowych no i ta matryca 540,000 pix. W związku z cała tą sytuacją mam pytanko :
Jaka jest tak naprawde różnica jakości obrazu, pochodzącego z kamer o matrycy 800,ooo pixeli, a tych troche mniejszych, tak jak moja sony DCR-TRV250E - 540,000 pixeli ? (Aktywnych pixeli w grd-30 jest 540,000, u mnie bodajże 320,000).
Czy od razu można zauważyć, że ten materiał to musi być "z 800,000pix" a ten "z 540,000pix", czy różnice są minimalne ?
I najlepiej gdzyby istniała taka możliwość odpowiedź dotyczyła konkretnie tych dwoóch modeli... Może aqrat ktoś miał te dwa modele ? :) A może jak najhszybciej sprzedać ten model dołożyc kasy i qpic grd-30 ?

ps. Dopiero tak naprawde niedawno w domu, przypomniało mi się, że te kamery w sklepie były podłączane przez złacze A/V, co chyba w dość dużym stopniu pogarsza jakość obrazu.

środa, 31 marca 2004, 16:06
Moderator
Moderator

Przy filmowaniu amatorskim różnica pomiędzy matrycą 800000 a 540000 jest praktycznie niezauważalna. A najlepszy obraz na TV uzyskasz podłączając kamerę poprzez wyjście S-Video. W ten sposób sygnały chrominacji i luminacji są puszczane oddzielnie co powoduje wyświetlanie lepszego obrazu niż poprzez wyjście AV. Warunkiem jest posiadanie w TV wejścia S-Video.

środa, 31 marca 2004, 23:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]