Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 14:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 czy kamery potanieją po wejsciu do Unii ?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post czy kamery potanieją po wejsciu do Unii ??
mam pytanie czy czekac dwa trzy miesiące ? spadna ceny a jak tak to ile %?????
porosze o podpowiedz

sobota, 3 kwietnia 2004, 19:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

sobota, 3 kwietnia 2004, 23:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wg moich informacji obecnie w Polsce cło na produkty takie jak RTV z krajów pozaunijnych wynosi 21%. A większość kamer pochodzi chyba z poza Europy. Po 1 maja powinno wynosić tyle ile w innych krajach członkowskich, czyli 10%. Z drugiej strony Unia Unią, a podatek od luksusów itp. :-(. Poza tym w Polsce często dochodzi do paradoksów. Wystarczy wspomnieć z filmu "Sami swoi" słynne <<Sąd sądem, a sprawiedliwość po naszej stronie musi być>>. Chociaż ja również czekam na 1 maja z nadzieją, że kamery potanieją. Chociąż gdzieś słyszałem, że nadzieja to matka głupców ;-)

Romcio

niedziela, 4 kwietnia 2004, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z twojego postu wynoszę jedno MASZ DOBRY słuch.

niedziela, 4 kwietnia 2004, 11:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Z drugiej strony Unia Unią, a podatek od luksusów itp.

A kamera to luksus. Bo mnie się wydawało, że w Unii takie rzeczy to raczej coś normalnego niż luksus. Ale u nas nawet łóżko wodne może być uznane za luksus i dodatkowo opodatkowane. Dlatego lepiej jest poczekać, co też jeszcze z podatkami wymyślą. Bo znając naszych minitrów finansów, to co jeden to lepsze ma pomysły jak wyciągnąć pieniądze z naszych portfeli. :!: :evil:

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

niedziela, 4 kwietnia 2004, 12:01
Bywalec
Bywalec

Post Niemiła niespodzianka???
Niestety po 1 maja wszystkich, ktorzy czekaja na obnizke cen kamer moze czekac niemila niespodzianka, gdzyz kamery malo, ze nie stanieja to nawet zdrozeja (niewiele ok.3%-5%). Co do naszego rzadu to wlasnie planuje wprowadzic akcyze na kamery i tv plazmowe( czyli jak kots wyzej napisal towary luksusowe. Wiem natomiast, ze powinny staniec o ok.10-15% aparaty cyfrowe. Powyzsze informacje czerpie od przedstawicieli handlowych takich firm jak Canon, Sony, Panasonic, wiec nie moge za nie reczyc w 100 procentach, bo moze oni sami nie wiedza i czekaja, ale mowic cos musza. Prawda jest taka, ze za jakies 3 tygodnie sami o wszystkim sie przekonamy, ale nie liczcie na obnizki w maju i w czerwcu, gdzyz popyt na kamery i aparaty w tych miesiacach jest BARDZO duzy! Pozdrawiam J.S.

niedziela, 4 kwietnia 2004, 21:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hmm dzieki za odpowiedzi zdania sa podzielone i dalej nie wiem czy stanieja czy nie zastanawiam sie czy wykozaczyc sie:) na trv 33e czy faktycznie czekac mam nadzieje ze jescze tu ktos wdepnie i beja pewny co do zmian cen

poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 23:04
Nowy
Nowy

mam nadzieje ze spadna bo mam zamiar se kupić kamerkę :D moja 1 :(

poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post czy kamery stanieja?
gdzies już to słyszałem i pisałem. człowieku nie bądź naiwny nic w tym kraju nie stanieje tylko dlatego że bedziemy w UE. jeśli już coś stanieje to dlatego, że niedawno zdrożało. wiem to robie jako analityk finansowy w duzej korporacji.
jeszcze raz Ci mówię- zwróć uwagę na to co się dzieje z cenami w rynku.
w ciągu ostatnich kilku tygodni wszystko niemal drożeje po to żeby (przynajmniej niekture rzeczy) staniały i wszystko będzie na UE. świetny kamuflasz. choć rzeczywiście niekture ceny mosimy wyrównać z ichniejszymi!!

dam ci prosty przykład który juz gdzieś pisałem.
niedawno kupiłem opla II za 45 tys tera taki sam kosztuje chyba 58tys zł jak zdejmą cło cena spadnie ale i tak parę złoty zostanie w zębach tego co je sprzedaje u nas w kraju. i zakładam cena będzie ok. 48-50 tys zł. no i jakże staniały.?????????????????????
I po co człowieku ludzie teraz przepłacają za auta w dodatku czekając na opla czy toyote kilka nawet miesięcy
POMYŚL!!! - chociaż jak już nie kupiłeś do dzisiaj to poczekaj te dwa tygodnie. takie moje zdanie.
ŻYCZĘ MĄDRYCH DECYZJI

czwartek, 15 kwietnia 2004, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ceny podane w nowym, internetowym sklepie dve.pl proponuje porownac z cenami np w nomatica.fr. Sa to ceny z tva czyli z vat'em i cena przesylki na terenie FR. Modele nalezy porownywac wg. parametrow a nie typow bo dziwnie sie roznia. Tu przoduja kamery powyzej 1M pixela. GR-DX25 za 515&#8364; w Nomatica a GR-D30(lepszy) za 2399PLN (czy z vatem i dostawa?) w dve.pl. W pozostalych krajach UE ceny podobne do FR. To fakt ze ceny jakby nizsze w Pl, tylko place :cry: ....

czwartek, 15 kwietnia 2004, 15:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post tylko spokojnie
Kto moze niech poczeka. Jak sie skonczy wariactwo zwiazane z wejsciem do unii, to i ceny przestana wariowac. Kazdy korzysta z zadymy i winduje ceny. Moje zdanie jest takie. Po 1szym maja bedziemy pod wplywem ogolnej konkurencji, a to dla mnie jako klienta dobry znak. Zacznie szybciej naplywac nowa technologia, a wraz z nia wszystko zacznie sie szybciej krecic. Prawa rynku zrobia swoje. Tylko, czy my doczekamy tych czasow...? ;)

piątek, 23 kwietnia 2004, 16:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Tanio tanio!!
Od polowy maja ruszy strona nomatica.com w wersji polskiej. Polecam goraco. Nomatica przoduje w sprzedazy cyfrowek na rynku europejskim, a jej glownym atutem sa wlasne niskie ceny. Ciekawe co beda mieli dla nas??? :lol:

czwartek, 6 maja 2004, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JESTEŚMY W UNII ;-(((
Pięknie, miało być taniej a jest drożej o 10%. To są kpiny. W Maximedia wszystkie kamery poszły o min 10% do góry, a to jedna z tańszych ofert. Już miałem kupić sprzęt JVC GR-D93 (kosztowała 3200) teraz 3599. Nie wspomnę o droższych modelach.
Ja wiedziałem że tak będzie......;-(((((
To wszystko będzie jednak ze stratą dla Polski, bo ja nie mam zamiaru nic tu kupować. Uzbiera się pare rzeczy do kupienia to wsiądę w samochód i skoczę przez Odrę (tylko 250km). Koszt paliwa wyniesie 120 zł a kupię sprzęt o 20% taniej.
JEŻELI KTOŚ MA NAMIARY NA SKLEPY NIEDALEKO GRANICY TO PROSZĘ O INFO.

środa, 2 czerwca 2004, 12:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Obawiam się iż nie pomoże nawet "skakanie" za Odre. Po wejściu do Unii nie możesz sobie odliczyć niemieckiego VATu i w tym momencie ceny kamerek za Odrą wychodzą nawet drożej niż u nas. Podwyżka cen kamer jest związana z akcyzą na kamery z odblokowanym wejściem DV. W UE akcyza ta obowiązuje i u nas też musi być od 1 maja.
Poza tym sprzęt w sklepach na terenie Niemiec jest drogi co związane jest z wysoką marżą a także bogatym społeczeństwem, które nie liczy każdej złotówki jak u nas.

pozdrawiam

środa, 2 czerwca 2004, 13:26
Nowy
Nowy

Post no niekoniecznie
Znam 2 sklepy (a pewnie jest ich więcej) w Berlinie, w których jest taniej niż u nas. Nawet taniej niż na allegro lub porównywalnie...

środa, 2 czerwca 2004, 15:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona