Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 13:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Panasonic z 24 zoomem 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Panasonic z 24 zoomem
Czy ktoś może napisać cokolwiek sensownego na temat nowej serii Panasoniców NV-GS11EGE oraz GS15EGE z 24 krotnym zoomem?

Czy są widoczne zniekształcenia przy max zoomie?

poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 24xZOOM
Panasonic NV-gs15 posiadam dopiero od tygodnia ale daje pięknie.
Ma 3 progi do 24 do 60 (cyfrowo już oczywiście) i do 800 (no to, to już nie wiem po co, po jakichś 200 już skacze co sto no i kropy, ale jest). I naprawdę pięknie daje do ok. 40 x powiększenie i nie widzę jeszcze żadnych "śniegów ani kropkowania" (oczywiście dużo zależy od oświetlenia). W tej chwili dalej jeszcze jestem na etapie zapoznawania się z nią, ale ZOOM zostawiłem na x60.

A lornetkę wyrzucę na śmietnik

czwartek, 8 kwietnia 2004, 22:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 24xZOOM
Panasonic NV-gs15 posiadam dopiero od tygodnia ale daje pięknie.
Ma 3 progi do 24 do 60 (cyfrowo już oczywiście) i do 800 (no to, to już nie wiem po co, po jakichś 200 już skacze co sto no i kropy, ale jest). I naprawdę pięknie daje do ok. 40 x powiększenie i nie widzę jeszcze żadnych "śniegów ani kropkowania" (oczywiście dużo zależy od oświetlenia). W tej chwili dalej jeszcze jestem na etapie zapoznawania się z nią, ale ZOOM zostawiłem na x60.

A lornetkę wyrzucę na śmietnik

czwartek, 8 kwietnia 2004, 22:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oprócz zoomu interesowało by mnie o wiele więcej. W Jeleniej Górze (moja okolica) jest sklep, gdzie stoją na wystawie Panasonic GS11EGE oraz Sony TRV-14e. Wstępnie umówiłem się ze sprzedawcą, że po świętach będę mógł wykonać po kilka minut filmu każdą z kamer (oczywiście na terenie sklepu). Czyli filmowanie tych samych miejsc, takie samo oświetlenie itp.
Po zrzuceniu materiału na HDD i spokojnej analizie postaram się podzielić wrażeniami (nie wcześniej niż za tydzień). Interesuje mnie przede wszystkim działanie cyfrowego ustabilizatora obrazu, jakość filmu w trudnych warunkach oświetleniowych oraz działanie tak dużego zoomu, czyli zniekształcenia, ostrość itd. przy zoom x24. Z moich dotychczasowych testów wynika ,że w dziedzinie cyfrowego ustabilizatora obrazu i jakości filmu w trudnych warunkach oświetleniowych prym wiodą niestety, ale kamery Sony. Dlaczego niestety - są najdroższe. Na razie nie mam żadnej kamery i dość intensywnie rozglądam się za jakąś. W przypadku Panasonica GS11EGE zainteresował mnie naprawdę duuuży zoom optyczny, nie cyfrowy. Zobaczymy jak się sprawuje.

Proszę o wypowiedzi użytkowników dowolnych kamer firmy Panasonic na temat awaryjności, problemów, itp., itd., czy polecili by kamerę tej firmy, czy może jednak innej. Proszę o konkretne wypowiedzi.

piątek, 9 kwietnia 2004, 02:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]