Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 09:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Przejście z DV na DVCAM 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Przejście z DV na DVCAM
Proszę o radę zawodowców. Od 5 lat filmuję kamerą Sony TRV900. Robię to tylko dla siebie i rodziny - sporo podróżuję, ostatnio Antarktyda i Kordyliery. Potem filmy montuję na PC przy pomocy Pinnacle Studio i nagrywam DVD (-R).
Kamera jednak nieco się już zużyła, poza tym mam już większe wymagania co do jakości obrazu. Np. dość słabo jest oddawana zieleń, niebo nieraz jest "wyprane" itp.
Czy przejście na DVCAM ma w moim wypadku sens, tj. zauważalny skok jakości? Myślę o nowej kamerze Sony PD170? Czy nie będzie problemu z wgrywaniem do kompa i montażem?
Pozdrawiam

piątek, 9 kwietnia 2004, 12:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
przejście na inny system ma moim zdaniem mniejsze znaczenie , niż zamiana kamenry na nowszy, lepszy model. Różnica na pewno będzie widoczna. Poza tym zyskujesz m.in. zawodowy dźwięk (nie bawisz się z minijackiem, tylko masz xlr-y)
PS. nie sprzedałbyś przypadkiem starej kamerki? Jeśli tak, to za ile?
kwiatkowski@radio.com.pl

piątek, 9 kwietnia 2004, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli uważasz że obraz z kamery DVCAM różni się czymś od obrazu z kamery DV to grubo się mylisz. Owszem zmieniając kamerę na nowszą uzyskasz lepszy obraz ale zależeć to będzie od CCD, optyki. możliwości manualnych kamery. Zapis DVCAM to tylko szybszy przesów taśmy(tak w uproszczeniu)
Od 6 lat pracuję kamerami cyfrowymi i proszę mi wierzyć DVCAM nie zmienia jakości obrazu. Po wgraniu na kompa nawet przy pomocy wektoroskopów dostępnych w np. Adobe Prof nikt nie odróżni czy to zapis DV czy DVCAM jeśli nagrany na tej samej kamerze.

piątek, 9 kwietnia 2004, 15:15
Nowy
Nowy

Post Przejście na DVCAM
Dziękuję za wyjaśnienia - sądzilem, że DVCAM właśnie dzieki szerszej ścieżce i szybszemu zapisowi daje lepszy obraz. Zatem nie w tym rzecz.
Z wymianą kamery muszę chyba więc poczekać, bo topowy amatorski model Sony TRV940 ma zdaje się - poza drobnymi ulepszeniami - zbliżoną jakość do TRV900.

piątek, 9 kwietnia 2004, 15:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Odn DVCam
Zgadzam się z p. Witkiem. Ktoś kiedyś nazwał DVCam formatem zawodowym i tak zostało. To duże uproszczenie i nieporozumienie. Otóż każda firma starała się wprowadzić na rynek swój nośnik np. SONY DVCam, DV. Panasonic DV (pro line) oraz DVCPro, JVC DVProfessional. Kiedyś kupiłem SONY 250 (DVCam), niestety nie odpowiadała moim wymaganiom i b. szybko ją sprzedałem kupując w zamian PANASONICA DV200. Jeżeli chodzi o rozdzielczość i czułość kamery to między nimi jest przepaść na korzyść Panasonica choć ta jest "tylko" kamerą DV. Sony DSR 250 nie da się porównać również do JVC500 czy GY-DV5000, które piszą również tylko w DV, na których także pracowałęm. Zbliżony jakościowo do w/w Panasonica obraz daje dopiero następca Sony DSR-300, DVCam SONY 500. Mam nadzieję, żę przybliżyłem Panu problem DV i DVCam. Oprócz tego nie wszystkie magnetowidy DV czytają DVCam, a magnetowidy DVCam są piekielnie drogie. Mam to szczęście, że przechodząc ze sprzętu analogowego na cyfrowy w 1997 roku trafiłem na dwie "tysiączki" SONY, które bez problemu czytają DVCam. Ze wszystkich kamer jakimi pracowałem do tej pory moim zdaniem najlepszą małą kamerką jest PANASONIC AG DVx100. Pozdawiam abb

piątek, 9 kwietnia 2004, 17:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]