Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 01:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 JVC GR-D70 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC GR-D70
Chciałbym zakupić kamere JVC GR-D70. Czy ktoś jest w posiadaniu kamery tego modelu? Jak ocenia prace tej kamery? Słyszałem, ze swietny obraz w slonecznych plenerach gożej przy słabym oświetleniu. Prawda???

Pozdrawiam i z góry dzieki

niedziela, 11 kwietnia 2004, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja jestem w posiadaniu tej kamerki od pół roku. Na początku, jak jeszcze nie miałem wogóle styczności z kamerami to szybko się zniechęciłem, bo myślałem, że jak cyfrowa to obraz będzie taki jak ten który widzę przez moje oczy :] Ale przy słabszym oświetleniu w domu wieczorem przy lampie obraz jest słaby i nie obejdzie się bez włączonej opcji GAIN UP (podnoszenie jasności kosztem jakości i iloci klatek). Także nie ma co się za bardzo podniecać i wymagać nie wiadomo czego. Kupując tą kamerę kierowałem się możliwością robienia zdjęć(1024x768). Okazało się, że to tylko podpucha bo kamera robi bardzo słabej jakości fotki 640x480 i interpoluje na większą rozdzielczość (w każdym razie pomiędzy najsłabszą jakością a najleprzą nie widać żadnej różnicy). Najleprzym sposobem na sprawdzenie jakości obrazu (to się oczywiście najbardziej liczy a mniej ilość bajerów) jest wybranie się do Media Marktu i porównanie (kamery najczęściej są popodłączane do telewizorów). Faktem jest, ze na zewnątrz przy ładnej pogodzie obraz jest ładny, ale co jak chce się filmować wieczorem imprezę w domu, przecież nie będę chodził z halogenami na głowie i z plecakiem pełnym akumulatorów. Sony chyba ma leprzy obiektyw i co z tego idzie, leprzy obraz, ale lepiej sprawdź to sam. Czyli wniosek z tego taki - co służy do wszystkiego jest do niczego :(

niedziela, 11 kwietnia 2004, 23:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A jeszcze zapomniałem dodać, że kolory mogły by być oddane lepiej.

niedziela, 11 kwietnia 2004, 23:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]