Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 17:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Wilgoć...? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wilgoć...?
witam

posiadam kamerkę Panasonic NV-DS60 i mam taki problem że od kilku dni świeci się ikona "para wodna" i kamerka się wyłącza,trzymanie otwartej w suchym ciepłym miejscu nie pomaga,co z tym zrobić??
Całe święta nie filmowane,brata syn zaczą chodzić,a dziś były wyścigi motorów,szlag mnie trafia,a zabawka wciąż nie działa,pomóżcie.

Z góry dzięki za info.

pozdrawiam

Grzesiek

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 15:55
Bywalec
Bywalec

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 19:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wilgoć...
Dzięki

Byliście bardzo pomocni

wtorek, 13 kwietnia 2004, 16:11
Bywalec
Bywalec

wtorek, 13 kwietnia 2004, 16:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Włóż inny rodzaj kasety. Niektóre kamery nie lubią danych typów taśm. Niektóre taśmy w danych kamerach lepią się do głowicy i kamera myśli że jest wilgotno.

wtorek, 13 kwietnia 2004, 19:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli kol Elektron uważa ze klejenie się taśmy do głowicy jest sygnalizowane " para wodna" to jest niedoinformowany.
Kol. Guta proponuję przedmuchać kamerę suszarką do włosów ,średnio ciepłym powietrzem. Jak to nic nie pomoze to tylko serwis, można odłączyć czujnik kompensacji pary ale trzeba wiedzieć gdzie go w danej kamerze szukać. Miałem taki przypadek i dokładne przeczyszczenie płyty głownej kamery pomogło.
Proszą też spróbować odłączyć wszelkie zasilanie kamery łącznie z baterią zegara(podtrzymania pamięci), po paru minutach sprawdzić są szanse że to też pomoże.

wtorek, 13 kwietnia 2004, 20:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeśli kol Elektron uważa ze klejenie się taśmy do głowicy jest sygnalizowane " para wodna" to jest niedoinformowany.
Kol. Guta proponuję przedmuchać kamerę suszarką do włosów ,średnio ciepłym powietrzem. Jak to nic nie pomoze to tylko serwis, można odłączyć czujnik kompensacji pary ale trzeba wiedzieć gdzie go w danej kamerze szukać. Miałem taki przypadek i dokładne przeczyszczenie płyty głownej kamery pomogło.
Proszą też spróbować odłączyć wszelkie zasilanie kamery łącznie z baterią zegara(podtrzymania pamięci), po paru minutach sprawdzić są szanse że to też pomoże.

Z suszarką już próbowałem,nie pomaga,A co do taśmy to ja się na tym nieznam ale bez taśmy jest to samo,jutro oddaję kamerkę do naprawy.Ale zastanawia mnie jedno,to nowa kamera,n ie zamoczona,nie trzymana w wilgotnych miejscach,co jej się stało to nie wiem ,ale jest to bardzo deprymujące.Mam nadzieję że chociaz servis panasonic'a jest wpożądku bo kamera zdążyła mnie zawieść i to na święta.

pozdrawiam i dzięki za odpowiedż

Grzesiek

wtorek, 13 kwietnia 2004, 22:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

odradzam praktyke z suszarka wszedzie gdzie sa mikrochipy - ze wzgledu na ladunki statyczne. takie uszkodzenie nie musi powstac za kazdym razem, moze tez nie byc widoczne na poczatku, ale czesto mozna nieodwracalnie zniszczyc sobie urzadzenie. jesli juz musisz "przedmuchiwac" kamere to staraj sie przynajmniej czesci mechaniczne a nie elektronike - sprezone powietrze w puszkach moze to ulatwic.

wtorek, 13 kwietnia 2004, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z boku patrzac zaobserwujesz ze klapa kasety sie do konca nie otwiera.
Mozesz jej pomoc lekko dociskajac palcem.
Powinno zadzialac.

Chyba :roll:

wtorek, 13 kwietnia 2004, 23:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]