Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 18:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera SONY DCR-TRV238e i balans bieli 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera SONY DCR-TRV238e i balans bieli
Witam
Właśnie po kilku godzinach siedzenia odblokowałem balans bieli i zebrę w tym modelu, lecz jak na razie wszystkie moje opisy kalkulacji checksum na tej kamerce nie działają ,
Po wypięciu akumulatora kamera się blokuje , komunikat jest taki
E:22:00 i po pięciu sekundach kamera się wyłancza,
Przywracam oryginalne wpisy i jest OK, ale nie ma balansu :(

Więc...
Kto mi pomoże , lub wie jak prawidłowo skalkulować chcecksum,
w zamiam dam opis gdzie należy zmienić wpisy aby balans i zebrę odblokować , no i oczywiście wejście AV i S-VHS, bo z DV to na razie kapa,
Oczywiście opis wipsów do balansu pasuje do wszystkich kamer z tej lini produkcyjnej :)

Zawiercie
Tel. 602 42 42 47

środa, 14 kwietnia 2004, 17:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

teraz się męczę nad balansem, głównie nad checksum,
jak zadziała to będzie działać na wszystkich D8 z rocznika 2002 do TRV740 i TRV840 włącznie

kto się przyłączy i pomoże

602 42 42 47
Zawiercie

piątek, 16 kwietnia 2004, 08:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Już po bólu, mam sprawdzony sposób ba aktywacje dodatkowych funkcji z kamerach sony z 4 edycji TRV238, 239, 240, 340, 540, 740, 840 na balans bieli, zebra, manualna EXPO, DVin, AVin,

siedziałem nad tym 2 tygodnie i wyszło w końcu,

ale nie ma nic za free

pzdr....

czwartek, 22 kwietnia 2004, 15:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie ma sie bracie co tak podniecać. Przecież to co zrobiłeś to bułka z masłem dla średnio kumatego uztkownika kamery. Na sieci jest wszystko co potrzeba aby to zrobić z dokładnymy opisami i obrazkami (nawet nie trzeba znać języka angielskiego, ew. francuskiego czy czeskiego bo wtych językach są są strony o odblokowywaniu dodatkowych funkcji wtych kamerach.
A teraz pojawił sie kolejny cwaniak co chce zarobić na naiwności innych.
Szkoda mi tylko tych naiwnych co sie dają naciągać....

piątek, 23 kwietnia 2004, 07:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No ro zób sam jak takis mądry , albo daj na forum opis co i gdzie wpisać w nowych trv238, 239, 240, 340, 540, 740 , TRV345, 355 aby odblokować balans bieli, zebre, DVin , AVin..itp i żeby kamera przy tym jeszcze chodziła...... nie liczą się słowa , lecz czyny, pokaż cwaniaku co potrafisz a potem się wymądrzaj....

piątek, 23 kwietnia 2004, 20:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A propo, co do mnie to tego dokonałem i w tej chwili jestem jedyny który potrafi coś zadziałać w nowych kamerach D8 i miniDV od modelu TRV238 w góre. TRV239, 240, 340, 540, 740, 840, TRV345, TRV355 ...i miniDV

Pokaż mi gdzie masz opis do tych kamer w sieci, gwarantuje że nie ma , więc nie ma nic za free, to samo jak się pisze i opracowywuje programy to obsługi serwisowej telefonów,
w tym przypadku napiszę tylko tyle, kożystam z nadzwyczaj popularnego programu do modyfikacji, który jest za free, ale co po samym programie jak nie wiesz co gdzie się znajduje w pamięci kamery... A TO JEST NAJWAŻNIEJSZE, PLAN MODYFIKJACJI I CHESKSUM, A TO NIE JEST ZA FREE i NIE BĘDZIE ,

piątek, 23 kwietnia 2004, 20:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No ro zób sam jak takis mądry , albo daj na forum opis co i gdzie wpisać w nowych trv238, 239, 240, 340, 540, 740 , TRV345, 355 aby odblokować balans bieli, zebre, DVin , AVin..itp i żeby kamera przy tym jeszcze chodziła...... nie liczą się słowa , lecz czyny, pokaż cwaniaku co potrafisz a potem się wymądrzaj....

ta znalazłem coś takiego:
http://strony.aster.pl/8mm/warsztat/teksty/zrobkam3.pdf

środa, 28 kwietnia 2004, 20:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a zresztą przeczytaj co tam pisze dokładnie.

On znalazł funkcje, bo to akurat nie jest taki duży problem, ale nie ma CHESKCUM a to już jest duży problem

w odróżnieniu do niego ja mam CHECKSUM

czwartek, 29 kwietnia 2004, 11:07
Bywalec
Bywalec

"nic nie ma z free..." - płacić sqrviele, albo nici będą. Kolega ma ciekawe podejście do sprawy... Ten co to, chce kase za jego "wyczyny" z nowymi typami kamerek.... Człowieku długo nie pociągniesz i wiele nie zarobisz z takim podejściem do sprawy. Bo na forum zazwyczaj są ludzie którzy robią coś dla satysfakcji i dla zdobywania wiedzy.... a zarobić ? Czemu nie można przy okazji, ale nie wyskakuj tutaj z takimi hasłami. Bo ja osobiście jeżeli dowiedziałbym się, że mogę odblokować wejscie s-vhs w mojej trv250e, to napewno bym to zrobił, ale nie u Ciebie... Nawet jeżeli miałbym wydać o dwie stówy więcej, to zrobiłbym to u kogoś innego... I tylko za to Twoje podejście do sprawy... Jężeli tak bardzo chcesz na tym zarobić, to zrób se jakąś stronke i zbieraj zamówienia a nie wqrviaj ludzi, dla których przede wszystkim liczy się chęć zdobywania nowych doświadczeń, wiedzy... Szkoda,że nie jestem ani administratorem, ani moderatorem tego forum, bo mogłbym sobie pozwolić na powiedzenie Tobie : SPIERDALAJ!

czwartek, 29 kwietnia 2004, 12:45
Bywalec
Bywalec

Zgadzam się z przedmówcą. Poza tym skoro jemu faktycznie udało się rozpracowac te kamerki, to jest tylko kwestią czasu kiedy pojawią się te informacje w sieci, w dodatku za free. Można samemu poszperac w kamerce lub uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam !

czwartek, 29 kwietnia 2004, 12:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
TRV 250 też zrobię, ale rozbierać trzeba - koszt 500zł

papa
poczekam aż się wam znudzi daremne szukanie - mnie się aż tak nie spieszy

czwartek, 29 kwietnia 2004, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
"nic nie ma z free..." - płacić sqrviele, albo nici będą. Kolega ma ciekawe podejście do sprawy... Ten co to, chce kase za jego "wyczyny" z nowymi typami kamerek.... Człowieku długo nie pociągniesz i wiele nie zarobisz z takim podejściem do sprawy. Bo na forum zazwyczaj są ludzie którzy robią coś dla satysfakcji i dla zdobywania wiedzy.... a zarobić ? Czemu nie można przy okazji, ale nie wyskakuj tutaj z takimi hasłami. Bo ja osobiście jeżeli dowiedziałbym się, że mogę odblokować wejscie s-vhs w mojej trv250e, to napewno bym to zrobił, ale nie u Ciebie... Nawet jeżeli miałbym wydać o dwie stówy więcej, to zrobiłbym to u kogoś innego... I tylko za to Twoje podejście do sprawy... Jężeli tak bardzo chcesz na tym zarobić, to zrób se jakąś stronke i zbieraj zamówienia a nie wqrviaj ludzi, dla których przede wszystkim liczy się chęć zdobywania nowych doświadczeń, wiedzy... Szkoda,że nie jestem ani administratorem, ani moderatorem tego forum, bo mogłbym sobie pozwolić na powiedzenie Tobie : SPIERDALAJ!

O nie zuważyłem - medalik z Częstochowy
No tak, inteligenacja medalika z Częstochowy się kłania, temat znajmony
Obyś się ze mną nie sykną , a bardzo często bywam w Częstochowie

a żebyś tak nie płakał to masz na zachętę :
1A 77->F7 EXPO
1B 40-> 60 ZEBRA
23 B9->BB WHT BAL
23 B9->BF WHT BAL & MIC
to wszystko do nowych D8 z 2002/2003r ,również do twojej, ale bez checksum - to już jest płatne
ale zawsze masz alternatywę, możesz przyspawać akumulator do kamery

piątek, 30 kwietnia 2004, 11:12
Bywalec
Bywalec

bywaj sobie stary gdzie chcesz... mam to głęboko w czterech literach... nie chce mi sie juz z tobą gadać, bo to jest bez sensu... szkoda czasu i kasy.

ps. nikt nie płacze... na płacz mogli sobie pozwolić ludzie w roku 1939 i przez następnych kilka lat.... mieli powody... a ty spuszczaj się dalej nad tą twoją zebrą i licz na to, że posty takie jak ten wyżej pomogą ci w zarobieniu trohce kasy.

sobota, 1 maja 2004, 00:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
bywaj sobie stary gdzie chcesz... mam to głęboko w czterech literach... nie chce mi sie juz z tobą gadać, bo to jest bez sensu... szkoda czasu i kasy.

ps. nikt nie płacze... na płacz mogli sobie pozwolić ludzie w roku 1939 i przez następnych kilka lat.... mieli powody... a ty spuszczaj się dalej nad tą twoją zebrą i licz na to, że posty takie jak ten wyżej pomogą ci w zarobieniu trohce kasy.

PLONK :twisted:

THE END

sobota, 1 maja 2004, 16:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
TRV 250 też zrobię, ale rozbierać trzeba - koszt 500zł

papa
poczekam aż się wam znudzi daremne szukanie - mnie się aż tak nie spieszy

Kamera TRV740, program lancterm, skrypt tekstowy o rozszerzeniu skr i następujący tekst skryptu:
log fileNASTALE.txt
log ON
0H 01H 01H
AH 21H B7H
STORE
AH 22H 60H
STORE
AH 23H E5H
STORE
AH 25H A3H
STORE
AH 2CH 76H
STORE
AH 2FH 7BH
STORE
AH 49H 07H
STORE
AH 6FH 1BH
STORE
0H 01H 00H
log OFF

i to by było na tyle. Działa doskonale. Autor skryptu to ten z podanej powyżej strony www zgodził się na publikację
pozdrawiam
Stefan

czwartek, 8 lipca 2004, 22:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona