Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 jaka kamera? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jaka kamera?
Witam,

Stoje przed decyzja o zakupie kamery cyfrowej. Do tej pory bawilem sie troche w filmowanie roznymi (tanszymi) kamerami oraz montaz (Adobe Premiere). Szukam kamery, ktora moglbym realizowac ujecia zwolnione (chcialbym nagrywac > 25 klatek/sek, zeby pozniej przy normalnej predkosci odtwarzania uzyskac efekt zwolnienia przy normalnej plynnosci). Szukam rowniez funkcji krecenia z mniejsza predkoscia (np. klatka na sekunde), zeby moc realizowac ujecia wolnozmiennych akcji.

Zalezy mi na dobrej jakosci przy skapym oswietleniu, optycznej stabilizacji obrazu i 3CCD.

Nie mam pojecia czy dostane taka kamere w ramach pieniedzy, ktore moge na nia przeznaczyc (10 000). Moze byc uzywana. Myslalem o Canon XL1 albo XM2, ale czy one maja takie funkcje? Wiem, ze maja opt. st obrazu + 3CCD, ale co z tym kreceniem wiecej/mniej klatek niz 25/sek?

A moze zupelnie inne modele?

pozdr,
HaaL

niedziela, 18 kwietnia 2004, 11:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 18 kwietnia 2004, 12:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na rynku konsumenckim nie ma żadnej kamery zapisującej obraz w innych prędkościach (mniejszych lub większych) niż standard.
Dla PAL ten standard wynosi 50 półobrazów/sek lub w trybie filmowym (progressive) 25 klatek/sek.

Do kol. Badyla - kamera AG-DVX100A PAL kosztuje powyżej 17 500 a więc prawie 2x więcej niż może przeznaczyć HaaL.

niedziela, 18 kwietnia 2004, 14:39
Nowy
Nowy

Troche sie obawialem, ze nie znajde jednak kamery dla amatora krecacej z inna niz standardowa predkoscia. Szkoda, odpadnie mi duzo ciekawych sekwencji.

W takim razie zostaje mi polozyc nacisk na reszte rzeczy, na ktorych mi zalezy czyli na dobrej jakosci przy stosunkowo slabym oswietleniu (mozliwosc krecenia w pomieszczeniach oswietlanych zarowka bez dodatkowego doswietlania), i dobrej stabilizacji przy zoomie > 10x (tak, zeby realne stalo sie filmowanie z takim zoomem z reki).

Mozecie polecic mi waszym zdaniem spelniajaca te warunki kamerke? Koszt do 10k

HaaL

niedziela, 18 kwietnia 2004, 17:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tadeusz: o ile dobrze pamietam padlo stwierdzenie "Moze byc uzywana." Jesli dobrze poszuka to ma szanse znalezc.

niedziela, 18 kwietnia 2004, 18:40
Nowy
Nowy

Tak, moze byc uzywana. Jaki model bys proponowal? (taki, zeby bylo go mozna dostac realnie za te 10k przy zalozeniu, ze jest uzywany na tyle, ze uzywalny i sprawny)

HaaL

niedziela, 18 kwietnia 2004, 19:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]