Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 11:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Samsung VP-D55 vs FireWire 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Samsung VP-D55 vs FireWire
Witam, zakupiłem kamerę MiniDV Samsung VP-D55 i chciałbym się dowiedzieć jeśli ktoś miał z tą kamerą do czynienia czy współpracuje bezproblemowo z tanimi kartami FireWire? Słyszałem że Samsungi mają problemy z FireWire. Słyszałem też że kontrolery na chipach Texas Instruments załatwiają sprawę. Ale takie kontrolery koszują około 200 zł :(. Jeśli więc miał ktoś doświadczenia z VP-D55 to proszę o wypowiedź. Ponadto uaktywniłem sobie wejście cyfrowe w tej kamerze i zastanawiam się czy to będzie działało. Chodzi mi o to że VP-D55 ma gniazdo FireWire 4pin a modele z DVin mają gniazda 6pin. Nie wiem jaka jest różnica jeśli ktoś napisze to spoko ale to chyba nie ten dział forum :) Cześć.

niedziela, 25 kwietnia 2004, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kto powiedział tobie albo gdzie widziałeś że modele z aktywnym dv in mają 6 pinowe gniazdo?[samsung]Ja posiadam 4 pinowe i wszystko śmiga jak trzeba przez fire wire i wjedną i wdrugą stronę.

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 17:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Faktycznie popełniłem błąd, który wynikał z niedoczytania instrukcji, gdzie zawarty jest również opis modelu 60 oraz 65. Z moich śmiesznych wniosków wynikało że model 65 ma gniazdo 6pin co jest totalną bzdurą.

Poza tą kwestią interesuje mnie właśnie współpraca Samsungów z tanimi kartami FireWire opartymi na chipsetach Via. Nie ukrywam, iż posiadana przeze mnie kamera nie należy do najnowszych i sam nie wiem w jakim jest wieku. Nie chcę się spotkać z sytuacją, kiedy bedę zmuszony do pozbycia się kupionego kontrolera. Myślę jednak, że będę miał możliwość zwrotu w przypadku nie kompatybilności sprzętu, jeśli zaznaczę to przy kupnie. Pozdrawiam.

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 20:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]