Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kupiłem JVC grd73 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kupiłem JVC grd73
Kupiłem właśnie ten model co w tytule. Zakup poprzedził długi okres porównywania i analizowania, ale sądzę że dobrze wybrałem. Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Tym którzy sie zastanawiają czy kupić ten model gorąco polecam - kamerka jest OK tzn możliwości do ceny.

niedziela, 25 kwietnia 2004, 16:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kupiłeś i co????????????
Jak kupiłeś to podziel się informacjami z innymi. Wszyscy chcą się tylko czegoś dowiedzieć z forum, najczęściej jaką kamerę kupić a jak już wybiorą model to znikają. Gdyby wszyscy tak postępowali to forum składało by się z serii pytań bez odpowiedzi.
Wkurzyłem się trochę bo gość często się pytał a jak się czegoś dowiedział to o forum zapomniał.

środa, 5 maja 2004, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Napiszcie co chcecie wiedzieć na temat tej kamerki, to sprawdzę i odpowiem.

środa, 5 maja 2004, 15:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post A czego sam chciałbyś się dowiedzieć o kamerze?
1. obraz w świetle dziennym i w pomieszczeniach; (kolory, jakość)
2. obraz przy słabym oświetleniu
3. funkcja FOTO ; jaka rozdzielczość, jakie zdjęcia (gdzieś znalazłem, że tylko 640x480 a większe to jedynie cyfrowe powiększenie zresztą przy matrycy 0.8m pixeli nie mogą być lepsze fotki)
4. dźwięk, czy faktycznie słabo nagrywa, czy są szumy
5. pierwsze wrażenia
6. dlaczego ten model a nie inny w tym zakresie cenowym?
pozdr

czwartek, 6 maja 2004, 07:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jest to moja pierwsza kamerka więc moja ocena będzie mocno subiektywna :
obraz w dobrym świetle - rewelacja , w słabym świetle - dużo gorzej (o wiele lepiej w słabym świetle nagrywa analog mojej siostry też JVC), zdjęcia podobnie jak wyżej (1024) w dobrym świetle zdjęcia całkiem znośne, w słabym - badziewie. Dioda doświetlająca daje jakieś efekty ale tak do 2 metrów. Kolorowy wizjerek - fajny bajer.
Jestem w sprawach technicznych dotyczących kamer początkujący wiec piszę tak jak potrafię, wybrałem ten model dlatego, że ma komplet we -wy co mnie bardzo interesowało, no i jeszcze cena 2500, tak jak pisałem siostra ma analoga i moim zdaniem obraz jest ok , dlatego brałem pod uwagę JVC, myślałem o Sony ale są droższe i jeszcze ten panel dotykowy o którym słyszałem same negatywy.

czwartek, 6 maja 2004, 08:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ZDJĘCIA
Czy to faktycznie rozdzielczość 1024x768 czy tylko powiększone cyfrowo zdjęcie 640x480?

czwartek, 6 maja 2004, 09:19
Bywalec
Bywalec

Post kolejny użytkownik gr-d 73
witam
co do rozdzielczości zdjęć wykonywanych tą kamerką to jest tak:
640x480 jest tylko przy zrzucie na taśmę innego wyboru nie ma
nieco większy bo 1024x768 maximum rozdzielczości i tylko na kartę MM.
W dołączonym komplecie jest 8MB karta co pozwala na zapis ok24 zdjęć
(jeżeli dobrze pamiętam). Zrzut zdjęć przez USB

piątek, 21 maja 2004, 04:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC GR-D73
Jakim cudem przetwornik 800k pixeli daje obraz 1024x768? to fizycznie niemożliwe. Proszę nie wprowadzać innych w błąd.
TO OBRAZ 640x480 POWIĘKSZONY CYFROWO.

Bardzo interesuje mnie ten model kamery i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej. Jak sprawuje się stabilizator obrazu? W MM podczas testowania różnych kamer zauważyłem, że przy dużym powiększeniu podczas robienia "panoramy" obraz skacze; nie przemieszcza się tak płynnie jak w panas czy canon. czy to widać na filmie (kamery nie były podłączone do monitora)
Jeżeli to nie sprawi kłopotu to proszę o przesłanie kilku fotek. arisotosmałpawp.pl

Wielkie dzięki

Pozdrawiam

piątek, 21 maja 2004, 08:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przetwornik 800k daje właśnie maksium 1024*768=786 432. Chyba ze sie myle, poprawcie mnie.

poniedziałek, 24 maja 2004, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pod wrażeniem.
Panowie, prawie przekonaliście mnie do tego sprzętu. Nie chcę ciągnąc tematu w nieskończoność, ale mam jeszcze parę pytań. W końcu wydanie takiej kasy nie przychodzi tak łatwo. ;-)
1. gdzie można kupić tą kamerkę za 2500 zł
2. czy podczas kręcenia dynamicznych scen dobrze działa stabilizacja obrazu? Zauważyłem testując kamerę w sklepie, że przy zbliżeniu robiąc panoramę kamera nie rejestruje płynnie scen i widać jak skacze. Czy jest to widoczne na nagraniu?
3. jeszcze raz proszę o próbkę zdjęć w rozdz. 1024*768
4. na camcorderinfo.com stwierdzili, że kolory są przsunięte w stronę niebieskich - czy zaobserwowaliście również ten objaw.

dzięki za pomoc

arisotos@wp.pl

środa, 26 maja 2004, 07:47
Nowy
Nowy

ZAMIERZAM KUPIĆ TĄ KAMERKĘ PRZEKONAŁEŚ MNIE TYLKO NAPISZ CO ONA POSIADA W DOSTARCZONYCH AKCESORIACH NA STRONCE JVC PISZA ZE JEST TO KARTA PAMIĘCI 8MB ORAZ PILOT , CZY POSIADA ONA W KOMPLECIE KABEL USB OPROGRAMOWANIE PRZEWÓD DO TELEWIZORZ ZASILACZ ITD NAPISZ CO JEST W KOMPLECIE PILNIE DZIEKI

czwartek, 27 maja 2004, 17:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 27 maja 2004, 22:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post bqsz@poczta.onet.pl - JVCGR-D73e
NIEDAWNO KUPIŁEM KAMERE JVC GR-D73e . PODOBNIE JAK WYŻEJ JEST TO MOJA PIERWSZA KAMERA CYFROWA. JEŻELI CHODZI O STABILIZATOR OBRAZU NIE SPRAWDZA SIĘ JEŻELI ROBIE ZBLIŻENIE JAKIEGOŚ PUNKTU W TLE. ALE I TAK UWAŻAM ŻE JEST ONA WARTA CENY JAKĄ DAŁEM (3099zl w MEDIAMARKT). A TAK NA MARGINESIE GDZIE KUPIŁEŚ TĄ KAMERĘ ZA 2500zL ?? A I JESZCZE JEDNO MAM DO NIEJ OPROGRAMOWANIE (USB DRIVER \ IMAGE MIXER )ALE ZA NIC W ŚWIECIE JAK PODŁĄCZE JĄ DO KOMPA NIE MOGĘ OBEJRZEĆ NAGRANEGO FILMU NA KOMPIE ...JEŻELI CHODZI O ZDJĘCIA TO ODRAZU PO PODŁĄCZENIU KAMERY DO KOMPA ZA POŚREDNICTWEM USB MOGĘ ŚCIĄGNĄĆ Z MEMORYCARD ZDJĄTKA JAKIE ZROBIŁEM. ALE FILMY ??? NIE DA RADY ..... WOGÓLE NIE WIDZI KAMERY I CHCE STEROWNIKÓW ... NIE KUMAM :x MOŻE KTOŚ Z WAS WIE ???

piątek, 28 maja 2004, 19:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kolego który kupiłeś kamerkę! Proszę prześlij mi klatkę z filmu na którym sfilmowałbyś kartkę papieru w kratkę z zeszytu studenckiego tak aby zajmowała cały kadr. Chodzi mi o zniekształcenia na krawędziach soczewki, które obserwuje na kamerce którą właśnie testuje.

piątek, 28 maja 2004, 19:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC GR-D73e
PISZESZ DO MNIE ??? BO JA NIE MOGE NIC ZGRAĆ NA KOMPA Z TEJ KAMERKI (JEŻELI CHODZI O FILMY).. POPROSTU ALBO NIE POTRAFIE :oops: TEGO ZROBIĆ ... ALBO NIE MOGE BEZ ZAKUPU FIREWIRE .....

piątek, 28 maja 2004, 21:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona