Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 18:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Canon XL1 - Bardzo proszę o POMOC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canon XL1 - Bardzo proszę o POMOC
Witam wszystkich użytkowników.

:( Posiadam kamerę XL1 od niedawna. Problem z nią pojawił się po przeglądnieciu materiału nagranego. Otuż,kamera nie ostrzy dobrze,tzn w scenach dynamicznych jest tragicznie a w scenach statycznych ostrzy osobę na pierwszym planie a potem plan drugi, po czym wraca do wyostrzenia pierwszego planu itd.Materiał był kręcony na automacie. poprostu auto fokus na automacie szaleje a ja niewiem czy to wada techniczna czy tak działa ta kamera. Tym bardziej nieweim gdyż czytałem ostatnio nizbyt dobre opinie na jej temat dotyczące właśnie ostrości i szybkości reakcji. bardzo proszę o pomoc użytkowników tej kamery o radę czy ona tak sie zachowuje czy posiada ona wade techniczną (oczywiście moja kamera).

sobota, 1 maja 2004, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A tyle było pisane, że XL1 nie jest dla dzieci !!! Pisząc poważnie, wyłącz automat i steruj ostrość manualem. Zakładam, że wiesz co to jest manual ... ?

sobota, 1 maja 2004, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak wiem że ta kamera nie jet dla dzieci i z tego powodu nie wybrałem SONY. Ale również trzymałem Canona XL1S i tam ta ostrość tak nie pracowała, wręcz była wygodna w użytkowaniu na pełnym automacie. Tak manual wiem co to jest i jeżeli nie jest to wada kamery to czekają mnie długie miesiące ćwiczenia :? na tej kamerze. Chyba że zmienię kamerę choć szkoda by mi jej było. pozdrawiam.

niedziela, 2 maja 2004, 11:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kolego EDDIE nie jest to sprzęt do pracy w automacie !!!! Jeśli nie czujesz się mocny na manualu to lepiej ją sprzedaj i kup VX2000. XL1 mimo wszystko potrafi się odwdzięczyć. Pierwszą rzeczą którą należałoby kupić aby czuć się z nią pewnie to naramienny statyw. Jednak na Twoim miejscu sprawę bardzo dokładnie bym rozważył. Nie sugeruj się jej ładnym wyglądem, bo znowu napiszesz Ty albo ktoś inny POMOCY KUPIŁEM CANONA .... !!

niedziela, 2 maja 2004, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post cANON XL1 BARDZO PROSZĘ O POMOC
Eddie,trzeba bylo kupuić jednak sony,ale jak jesteś taki chojrak to się męcz ;-) Tak poważnie canony tak mają ,jeden silnik na zoom i af.Cienki af.Powiem tak w statycznych scenach nie ma problemu.W dynamicznycznych też ,dajesz manual i jedziesz korzystając z dużej głębi ostrości w kamerkach.Problem gdy musisz skorzystać z zooma i wtedy gubisz ostrośc.Nie wiem skąd sie bierze przekonanie, że jak coś jest do d.....y staje się kultowo-profi.Sony chodzi na af idealnie i nigdy nie gubi osrtości,no prawie nigdy.Af da sie w niej wyłączyć kiedy potrzebujesz ustawić ostrość na jakis punkt.Niektórzy uważają,że to straszna wada ten dobry af.Pomyśl Eddie logicznie.Cześć.

niedziela, 2 maja 2004, 19:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Logicznie myśląc Kolego Chomsky to Ty żadnego Canona nawet na oczy nie widziałeś. A ta piana jest zupełnie niepotrzebna. Kolega Eddie jest inteligentnym człowiekiem i bez Twoich głupich rad dobrze będzie wiedział co zrobić.

niedziela, 2 maja 2004, 23:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cóż takie kamery wymagają trochę doświadczenia które kolego Eddie nabędziesz dość szybko. Generalnie takie kamery to praca na manualu automatyka może tylko wspomagać, bo albo jest się świadomym tego co się chce osiągnąć albo zdaje się na automatykę a wtedy taka kamera to zbędny wydatek. Dalej uważam że Canon XL1 jest przereklamowany co nie znaczy że nie nadaje się do pracy. Wymaga jednak czasami specyficznego podejścia i jest mało trwały w eksploatacji. Jeśli do celów zarobkowych to mimo wszystko radzę coś innego.

poniedziałek, 3 maja 2004, 10:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pomijajac cala dyskusje na temat profesjonalizmu podejscia do obslugi kamery, to wspomniales ze na xl1s bardziej ci sie automat podobal. prawdopodobnie dlatego ze to poprawiona wersja twojej kamery i jedna z poprawek objela autofocus.

poniedziałek, 3 maja 2004, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Oj :oops: rozpętałem chyba burzę dyskusyjną. Ale to dobrze przynajmniej dla mnie :mrgreen: . Wiele pojawiło się cennych opinii odnośnie tej kamery. A ja wiem jedno - nam ją i będę walczył wytrwale by ją opanować (manualnie). Mam jeszcze pytanie do osób, które na niej pracują, czy są gdzieś w internecie stronki odnośnie pracy na tej kamerce lub jakieś książki, czy wszystkiego jednak należy się uczyć metodą prób i błędów, bo „praktyka czyni mistrza”. Pozdrawiam internatów.

poniedziałek, 3 maja 2004, 12:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witek, Canona XL1s użytkuję intensywnie od dwóch lat. Nic w nim nie skrzypi, nic nie trzeszczy, nic nie warczy, nic się jeszcze nie popsuło. Czy uważasz, że jest to sytuacja normalna ? Kolego EDDIE teraz to już jest musztarda po obiedzie. Wskoczyłeś od razu na głęboką wodę. Wszystko co można było o niej powiedzieć dobrego i złego chyba już napisano aż do znudzenia, wystarczy poszukać.

Piotrek

poniedziałek, 3 maja 2004, 13:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canon xl1 bardzo proszę o pomoc
Zapewne Eddie jest inteligentnym człowiekiem ale skoro pyta ?Tak więc Gosciu nie przenoś nawyków z forum Fotonu,ton mojej wypowiedzi był radosny-były uśmieszki i zaznaczyłem skąd piszę powaznie.Nie rpzumiem skąd ta agresja??.I owszem Gościu,canona sprawdzałem dokładnie i po 10 razy i zebrałem wszystkie możliwe opinie w okolicy.I co i kicha,nie nadaje się na weselicha a usterkowośc,wręcz legendarna.Jak już kupiliście to trzeba się męczyć,widzisz Gościu zanim wydasz górę grosza warto pomyśleć.Skoro nie myślisz zawczasu to nie wsciekaj się na cały świat.A szkoda bo firmę canon lubię i używam od lat dwudziestu,wiele aparatów i obiektywów i nigdy mi nic nie padło,tfu odpukać.Z kamerkami coś jest nie tak,nie wiem dlaczego?W końcu firma ma takie tradycje.Sony vx2000-nie słyszałem o jakiś wpadkach w promieniu 100km a pracuje ich sporo.Chodzą jak kieraty.I o to biega.Ma być pewna.Bardzo proszę o zrozumienie moich intencji własciwie.Nie za bardzo martwię się tym kto i na czym pracuje,i przykro mi jest jak konkurencja używa kamerek(różnych wynalazków) które po 4miesiace w roku leżą w serwisach.W końcu to koledzy.Cześć.

poniedziałek, 3 maja 2004, 16:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Cześć internauci :o . Dzięki jeszcze raz za wszystkie opinie odnośnie XL1. Analizując wasze dygresje na jej temat podejmuję jednak wbrew wcześniejszej decyzji, że jednak sprzedam ją lub wymienię na Sony 2000 albo 2100. Powód-prosty. Ja potrzebuję jednak kamerki do filmowania uniwersalnego i jednak dynamicznego. Filmuję wesela niestety dynamicznie nie stojąc w miejscu, lecz wręcz obcując z tańczącymi, a do takich celów Canon jednak wymięka, bo jak skupić się na obrazie jak na bieżąco trzeba manipulować ostrością. Przecież klient nie patrzy, czym się filmuje tylko na efekt końcowy-prawda. A efekt chyba mizerny :wink: będzie przy Xl1, bo nie można się skupić na kadrze a to niezmiernie ważny element każdego filmu. Więc chyba klamka zapadła. Rozumiem osoby filmujące tą kamerką i podziwiam, bo kosztowało was to wiele pracy, aby ją opanować. Chyba, że mylę się i niepotrzebnie podejmuję tak drastyczną decyzję. Jeśli tak to proszę mnie od tego odwieść. Jeśli chce ktoś z was tą kamerkę a jest nowa filmowałem tylko jedno wesele, więc zapraszam do zakupu lub wymiany na model 2000 lub 2100. Jednak wcześniej proszę wysłać meila a ja dostarczę więcej informacji na jej temat pozdrawiam. Mój adres psarapata@poczta.onet.pl. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

wtorek, 4 maja 2004, 19:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]