Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 12:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 sluchajcie czy jest sens kupowac na Allegro kamere?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sluchajcie czy jest sens kupowac na Allegro kamere??
sluchajcie czy jest sens kupowac na allegro kamere?? czy to duze ryzyko?? a jak kupowac to jak ja sprawdzic przy odbiorze??
czy lepiej nie ryzykowac prosze poradzcie bo tak np sa kamery mnie interesuje jvc gr dv 4000 taka w sklepie 7000tys zl a na allegro jest kilka ofert po 4000 tys zlotych dzieki z gory za pomoc

niedziela, 2 maja 2004, 16:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jasne, że jest sens. Najlepiej szukać oferty w pobliżu miejsca zamieszkania, wtedy można odebrać osobiście. Poza tym masz prawo sprawdzić na poczcie co zawiera przesyłka i jeśli to bedą np. cegły - jej nie odebrać /wariant z płaceniem przy odbiorze/. Generalnie kupuj u kogoś kto ma sporo komentarzy pozytywnych i to nie za aukcje po 1zł. :!:

niedziela, 2 maja 2004, 19:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no ja bym mimo wszystko chcial odebrac osobiscie na twoim miejscu. spotkalem sie ostatnio z takimi aukcjami gdzie kolesie nabili sobie pozytywow na malych (tanich) aukcjach, a potem wystawili 100 sztuk fikcyjnych monitorow LCD i uciekli z kasa. ludzie ktorzy u nich je kupili na przedplate chyba nie wykazali sie zbytnia wyobraznia..

niedziela, 2 maja 2004, 20:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie dlatego napisałem żeby nie kupować u takich, którzy nabili sobie komentarze na "złotówkowych" transakcjach. Oczywiście - najlepszy jest kontakt osobisty, ale nie zawsze jest on mozliwy. :cry:

niedziela, 2 maja 2004, 22:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja kupowałem wszelki sprzęt przez allegro. Droższy sprzęt to tylko oferta, a kupuje się poprzez kontakt. Nikt nie chce płacić prowizji. Przesyłki odbierałem od kuriera za pobraniem i sprawdzałem co jest przy odbiorze.
Wiadomo sprzęt sprowadzany, można powiedzieć bez gwarancji (może teraz jak jesteśmy w UE). Ale jestem zadowolony, nie potrzebowałem korzystać z serwisu i co najważniejsze zaoszczędziłem dużo kasy.

niedziela, 2 maja 2004, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kupiliśmy z kolegą dwie JVC GRDV 4000 po 4150 szt. w grudniu. Jak na razie po kilku weselach i studniówkach juz się zwróciły. Facet sam przyjechał z Poznania. Po Allegro widać że sprzedał ich sporo. Ci co kupowali wcześniej też nie nażekali. A że u żadnego sprzęt się nie zepsuł to nie mam pewności co do gwarancji. Facet rachunku nie wystawia bo ma zbiorczy. Swoje dane udostępnia i są do sprawdzenia. Nawet jak bym miał nie mieć gwarancji to i tak warto. Kilkadziesiąt rzeczy już kupiłem przez Allegro i jeszcze się nie sparzyłem. Sprzedałem też sporo. Zawsze jak ktoś ma pecha to i w drewnianym kościele cegła na łeb mu spadnie.

poniedziałek, 3 maja 2004, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 września 2008, 01:10 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 3 maja 2004, 16:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kupiłem Sony VX 2100 bez obaw, facet dostarczył kamere do domu 200 km, orginalnie zapakowana daje rok gwarancji spisaliśmy umowę podobną jak kupno np. samochodu itd. Masz możliwość sprawdzenia u siebie w domu, po dwu tygodniach kolega kupił następną wszysko w porządku. Mam kontakt z tym gościem do dnia dzisiejszego zawsze dostępny telefonicznie. Jeśli chcesz z nim kontakt napisz do mie podam Ci nr telefonu.

fowit1@poczta.onet.pl

wtorek, 4 maja 2004, 10:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kupno kamery na Allegro to przedni pomysł!!!
Ryzyko jest w sumie niewielkie. Za to ceny są tam naprawde o połowe niższe. POLECAM

piątek, 7 maja 2004, 20:05
Bywalec
Bywalec

Ja również nabyłam kamerę JVC GR DV-4000 na "Allegro". Poszliśmy na kompromis i spotkaliśmy się w połowie drogi. Miałam możliwość sprawdzenia sprzętu. Gwarancji pisemnej i rachunku też nie otrzymałam bo gość miał zbiorczy dowód kupna. Powiedział że gwarancja jest u niego, jak coś (odpukać w nie malowane) wypłaca ci pewna kwotę, zawozi kamerę do niemiec, tam naprawia serwis. Po naprawie wymieniacie się, kamerą i gotówką. W sumie jestem zadowolona. Dużo rzeczy kupiłam na Allegro i parę sprzedałam. Jak na razie jest "OK". Polecam, jest dużo taniej. Drogi sprzęt jednak polecam odbierać osobiście. Jeżeli chodzi o sprawdzenie sprzętu przy odbiorze, jest to nie możliwe, najpierw płacisz a potem dostajesz towar. Możesz sprawdzić nawet przy kurierze jak zapłacisz, lecz on nie może być nawet świadkiem jak kupisz cegły, tak mi wyjaśnił kurier.
Pozdrawiam: EWA

poniedziałek, 10 maja 2004, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kupiłem na allegro JVC-4000 od gościa z Warszawy.Wszystko odbyło się o.k.Kamerę dostarczono mi do domu.Była orginalnie zapakowana.Jestem zadowolony.Polecam-Adam

poniedziałek, 10 maja 2004, 18:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Poszukuję kamery JVC 4000, będę wdzięczny za kontakt z pewnym sprzedawcą na allegro.

piątek, 11 czerwca 2004, 00:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]