Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 odwieczne dylematy poczatkujacych 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post odwieczne dylematy poczatkujacych
:D Witam serdecznie . Jako calkowity amator, zupelnie zielony poki co w kwestii kamer i sztuki filowania mam staly dylemat , ktory dosiega ludzi po raz pierwszy na tej drodze ; jaki wybrac sprzet ?? :wink: Wiem , ze to zapewne juz Was nudzi i byc moze irytuje ale wybaczcie za smialosc . Tak wiec szczerze mowiac w sieci nie znalazlem w sumie nic konkretnego jesli chodzi o wrazenia uzytkownikow poszczegolnych kamer: marek , modeli itp . Sa to najczesciej jakies ogolnikowe kwestie , na ktorych nie sposob wyrobic sobie zdania , a wszystko ogranicza sie jedynie do czysto technicznych parametrow. Tak wiedz wychodzi , ze :) Canony maja delikatna elektronike (?) Sony , slabszy dzwiek (?) , inne znowu zbyt mocno nagrywaja szumy pracy kamery itp ....
Na ta chwile wyrobilem sobie takie zdanie , poparte bardziej intuicja niz wiedza , ze jednak warto zainwestowac w kupno Sony ( mnie optymalnie interesuje kwota rzedu ok 3000 pln z maksymalna granica 4000 pln ). Szczegolnie zalezy mi na jakosci podzespolow i raczej mala awaryjnosca - nie stac mnie na serwisy :) .Kamere bede bardziej uzytkowal w plenerze , raczej rzadziej w obiektach zamknietych , plus jakies towarzyskie okolicznosci lub wycieczki . Oczywiscie idealem bylby model ktory zawiera dobra optyke, daje swietny obraz i dzwiek oraz cechuje sie ogolna solidnoscia wykonania. Wiem jednak ze trzeba bedzie jakos wyposrodkowac te walory , gdyz jak wychodzi kazda kamera ma swoje plusy i minusy . Na ta chwile potencjalnie mysle o ew. zakupie Sony DCR TRV33E , lub Sony DCR TRV14E , czyli sprzet do czysto amatorkich zastosowan i raczej nie chce spedzac godzin przy montazu czy innej zabawie obrazem . Moze ktos zechce mi udzielic ewentualnie jakis wskazowek ? Dziekuje :D

wtorek, 4 maja 2004, 06:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]