Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 06:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 help,plz!!!!!!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post help,plz!!!!!!!
Jestem totalnym laikiem jesli chodzi o kamery cyfrowe, co zobaczycie po moich pytaniach. Prosze o odpowiedz!!!!!Wiem ze pewnie juz padlo 100tys takich pytan, ale nie ma niestety czasu zeby przeszukiwac forum.
Sprawa wyglada tak ze musze kupic na dniach kamere cyfrowa tylko ze nie mam pojecia jaka i chcialem sie poradzic was,o to moje pytania i kryteria:

1)Bede kupowal w USA a cena to do 550$ ze wszystkim
2)Jaka pamiec maja takie kamery i ile minu filmu na nie wejdzie(prosze o porownanie dla roznych wielkosci pamieci)
3)Ile kosztuja pamieci
4)POtrzebuje kamerke ktora robi w miare przyzwoite zdjecia(zarowno pod wzgledem jakosci jak i wielkosci - zalozmy 1600x1200)
5)Na co wogole trzeba patrzec przy zalupie takiej kamery.
6)Jakiej rozdzielczosci filmy robi ta(polecona przec ciebie) kamera
7)Jakie gadzety sa niezbedne
No i pytanie koncowe - jaka wybrac???? Znacie juz warunki jakie musi spelniac jesli potrzebujecie jeszcze jakis info zeby mi doradzic to piszcie.

Z gory dzieki za rade.
Pozdrawiam

wtorek, 4 maja 2004, 18:01
Moderator
Moderator

Ciężka sprawa.... Ale postaram się po kolei:

1) Pierwsza zasada: kamera jest do kręcenia filmów a nie do robienia zdjęć ! Zapomnij o dobrych zdjęciach z kamery. Lepiej kup oddzielnie średniego cyfraka 2 lub 3 mgp.
2) Pamięci w aparacie używane są do robienia zdjęć i kręcenia krótkich sekwencji filmowych ale patrz pkt 1 i nie zawracaj sobie tym głowy !
A filmy kręcisz na taśmie DV (przeważnie 60 min SP).

wtorek, 4 maja 2004, 18:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Potrzebuje jakies konkretne modele,czym jest dokladnie nosnik danych?jesli to pamiec czy jakas tasma??

wtorek, 4 maja 2004, 19:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pamiętaj, że kupując w USA kupisz zapewnie kamerę nagrywającą w systemie NTSC, czyli innym niż nasz europejski czyli PAL. Czyli masz na dzień dobry z tego tytyłu problemy: inna ilość klatek na sekundę 30-NTSC, 25-PAL i inną rozdzielczość. W przypadku odtwarzania tego na komputerze raczej nie ma większego problemu, ale jeżeli będziesz chciał mieć z tego DVD do stacjonarnego odtwzrzacz PAL to możesz natknąć się na duże problemy!!!

Oczywiście kamera jako aparat to tylko gadżet - bardzo mała rozdzielczość zdjęć.

Jeżeli chodzi o markę: w przypadku dobrego oświetlenia nie ma większej róznicy między markami, w przypadku filmowania w złym oświetleniu (mało światła) niestety , ale Sony ze starej serii "TRV " od modelu TRV-12e do TRV-33e (literka e - to system PAL) jest najlepsza. Nie wiem jak się sprawuje nowa seria DCR-HC. Dlaczego niestety? Cena - najdroższa!!!

Nośniki - tylko taśma. Zapis cyfrowy, czyli zero jedynkowy = brak straty jakości w przeciwieństwie do analogowej. 1 godzina = 13 GB informacji po zgraniu na HDD.

środa, 5 maja 2004, 12:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]