Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 08:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nagrywanie z magnetowidu lub TV na DV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nagrywanie z magnetowidu lub TV na DV
Witam
Jestem laikiem w tej kwestii więc proszę o wyrozumiałość ;-)
Chcę nagrać stare kasety VHS na DV. Mam magnetowid thompson i kamerę Sony trv25. Według instrukcji mozna na nią nagrywać z magnetowidu lub telewizora wykorzystując przewód połączeniowy AV dostarczany z kamerą. Podłączam kamerę do we/wy EURO w magnetowidzie i na LCD powinienem mieć obraz z VHS. Niestety obraz się nie pojawia. Zgodnie z instrukcją kamery dla parametru DISPLAY mam ustawienie LCD. Nagrywanie w drugą stronę (z kamery na magnetowid) dziala bez problemu. Czy cos robię źle? Może przy zgrywaniu na kamerę nie wolno używać przejściówki z CHINCH na EURO (dostarczana razem z kamerą), ale tylko wtykiem EURO mogę podłaczyć kamerę do magnetowidu czy telewizora.
Pozdrawiam

niedziela, 22 września 2002, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czesc, a jak ci wychodzi przegrywanie z kamery na wideo? Mi nie chcialo za cholere chwycic. Podlaczalem kamere do gniazda euro kablem dostarczonym przez producenta i nic. Trzeba cos ustawic dodatkowego w kamerze? Ja mam nie 25 ale 18, lecz przypuszczam ze zasada przegrywania nie rozni sie niczym.

niedziela, 22 września 2002, 12:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podlaczam kablem dostarczonym (kabel AV+przejsciowka na EURO-rowniez dostarczona), w kamerze wybieram VCR i w menu dla parametru DISPLAY z grupy ETC wybieram opcje LCD (zgodnie z instrukcja). Potem play w kamerze i rec w magnetowidzie :-)
Nie zapomnij tylko w magnetowidzie ustawic wejscia do ktorego masz podlaczona kamere (u mnie AV2, do AV1 podlaczony jest telewizor)

niedziela, 22 września 2002, 13:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tez wlasnie chcialbym sie dowiedziec jak to sie robi...
wprawdzie jeszcze nie probowalem ale wolalbym najpierw wiedziec za co sie zabrac (na co zwrocic uwage)
moze obraz zgrywac mozna tylko za pomoca wejscia s-video ?
niech ktos doswiadczony wypowie sie na ten temat proszę:)

poniedziałek, 23 września 2002, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Eurozłącze.
może palnę głupotę, ale z Eurozłączem mam do czynienia od kilku dni (dotychczas w domowym sprzęcie używałem S-Video i Cinch). A że ostatnio kupiłem Cyfrę+ to stałem się posiadaczem Eurozłącza. Tak więc są różne łącza - jednostronne - czyli z możliwością puszczania sygnału tylko w jedną stronę. Mozliwe że kabel dostarczony do kamery ma włąśnie taka konstrukcję. W sklepie z elektronicznymi pierdołkami kupiłem przjściówkę Euro na cinch lub S-Video (19zł). I na przejściówce jest przelącznik In/Out. Polecam wypróbować coś takiego u siebie - przejściówkę do VHS - a później od niej kablem S-Video do kamery. Pozdrawiam. Jeśli gdzieś się mylę to dajcie mi znać - człowiek całe zycie się uczy...

poniedziałek, 23 września 2002, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
sa kable o komunikacji jednokierunkowej (half duplex)
i dwukierunkowej (full duplex)
pewnie wlasnie w tym tkwil problem...

poniedziałek, 23 września 2002, 11:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
teraz dziala

poniedziałek, 23 września 2002, 20:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
czyli chcesz powiedziec ze mozesz sobie nagrac np. program lecacy w telewizji albo stary film ktory miales na magnetowidzie na kasecie VHS ?
i to nagranie masz na kasetce kamerki w zapisie cyfrowym ?
niesamowite...
musze sobie tez kupic taki kabel

Podlaczylem ja wlasnie kamere do komputera tylko ze zrobilem to tak dziwnie bo podlaczylem kamere kablem s-video do karty graficznej z TV-OUT - co sie okazalo? na ekranie LCD kamery mialem obraz z komputera czyli widzialem tam swoj pulpit myche i katalogi... czy moge w jakis sposob nagrac ten obraz na kamere ??
podlaczylem ta kamere podlaczona do kompa przez s-video do telewizora poprzez eruo - cinch i niestety na telewizorze nie uzyskalem tego obrazu co na LCD kamery. Jak ktos wie to niech mi powie jak to nagrac.
Z gory dziekuje.
Pozdrawiam

wtorek, 24 września 2002, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
czy uwazacie ze jak dla Was jest cos banalnie proste to znaczy ze mozecie innych olewac tak sobie i nic nie odpisywac ? ja sie staram jak moge byc aktywnym na tym forum... ale widze ze mi nikt nie chce pomoc :( szkoda....

środa, 25 września 2002, 18:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ???
Olo!
Widzę że jesteś aktywny, ale nie każdy ma możliwość wzięcia sprzętu i podłączenia jego w taki sposób w jaki opisałeś. Troszkę cierpliwości. Swoją drogą po co Tobie przesłanie obrazu z kompa, na kamerę i dalej na TV??
Z kompa na kamerę rozumiem... Co do nagrywania na kamerze ze źródła analogowego to nigdy się jeszcze tym nie bawiłem. Ale jeśli Twoja kamera może nagrywać na DV ze źródeł analogowych to nie powinno być problemu. Bo przecież obraz z TV out ma te samą postać co pochodzący z VHS-a itp.
Pozdrawiam i życzę więcej wyrozumiałości dla pozostałych uzytkowników forum.

MS

czwartek, 26 września 2002, 08:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki emes ale i tak malo co mi pomogles... :(

w instrukcji od kamery mam napisane:

Ogladanie obrazu z odbiornika TV lub Magnetowidu
Można oglądać obraz na ekranie LCD. Podłączyć kamkoder do wyjść na odbiorniku TV na magnetowidzie.

Tyle co jest napisane w instrukcji od mojej kamery.

W momencie jak uzyskuje obraz na ekranie LCD (nie wiem jak to zrobic) z Telewizora, to powinienem móc go nagrac na kasete kamery (tez nie wiem jak to zrobic).
Wlasnie tu jest ten moj problem!

czwartek, 26 września 2002, 14:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post czy mozna to zrobic kamera TRV16
Ja mam kamere TRV16 i nie jestem pewien tego czy ta kamera potrafi nagrywac z urzadzenia zewnetrznego np. TV?

Czy ktos potrafi mi odpowiedziec na to pytanie?

Pozdrawiam,

Tomek

piątek, 18 października 2002, 09:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z tego co mi wiadomo TRV 16 nie ma wejsc.
Wiec nie mozesz nagrywac z zewnatrz.
Mama kamerke CANON MV 530 i nagrywam bez problemu,
moge jej uzywac jak magnetowidu - raz nagrac cos z CYFRY + ,
a pozniej np TVP2. :D

piątek, 18 października 2002, 21:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post to znaczy...
Serwus!! Czy to oznacza, że mogę stary film vhs wrzucić do magnetowidu podłączyć kamere do niego a drugim kabelkiem (cyfrowym) podpiąć się do komputera i zżucić to naprzykład do studia dv? Jeżeli ktoś już rozprysną się ze śmiechu to przepraszam zaponiałem się przedstawić JESTEM CAŁKOWITYM LAIKIEM, ale mimo to prosze o odpwiedz Kamerka to Canon XM1

poniedziałek, 21 października 2002, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie wiem czy w twoim modelu jest taka opcja.
Ja w moim Canonie MV 530i - wybieram funkcje aby kamerka pracowala
jako przetwornik anologowo-cyfrowy .
Pozniej podlaczam na wejscie magnetowid a na wyjsciu DV mam sygnal
cyfrowy ,ktory zrzucam do kompa przez "Video studio" - i wszystko gra.
Nie wiem jak inne marki kamer ,ale moja dziala bez problemu
i po prostu nie musze np nagrywac na kasete DV ,aby pozniej przegrac
W ten sposob oszczedzam troche mechanizm kamerki. :D

poniedziałek, 21 października 2002, 22:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona