Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 19:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Samsund 23i i "przepalanie" świateł c.d. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Samsund 23i i "przepalanie" świateł c.d.
Hmm.... na mój poprzedni post nikt nie odpowiedział więc można by pomyśleć że tylko ja mam taki problem. Tak się jednak stało, że po dwóch godzinach używania zepsół się port DV :-( Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, wymieniono mi kamerę na nową ale....jak bardzo jasne partie obrazu były "przepalone" tak są nadal !!! Sądzę więc że ten model rzeczywiście tak ma, pytanie tylko czy nikt z użytkowników tej kamery a sądząc po postach jest ich kilku nie zauważył tego ? Czy tylko ja się "czepiam" ?

piątek, 14 maja 2004, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nikt

Nikt?

piątek, 14 maja 2004, 16:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ŚamŚung
Słuchaj stary krótko mówiąc kamery tej firmy są do bani a w szczególności modele promocyjne.Trafiłem podobnie jak ty na taki bubel.Miałem z tego powodu wiele problemów, zmartwień i mam do dziś gdyż spłacam kamerę.Można by jeszcze podyskutować na temat servisu ale to osobny temat.Nigdy więcej nie kupie urządzenia tej firmy i radzę się każdemu zapaleńcowi poważnie zastanowić czy nie warto poczekać ,dołożyć parę stówek i kupić np Sony chociażby z dolnej półki.

Pozdrawiam

wtorek, 18 maja 2004, 17:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: ŚamŚung
ŚamŚung napisał(a):
Słuchaj stary krótko mówiąc kamery tej firmy są do bani a w szczególności modele promocyjne.Trafiłem podobnie jak ty na taki bubel.Miałem z tego powodu wiele problemów, zmartwień i mam do dziś gdyż spłacam kamerę.Można by jeszcze podyskutować na temat servisu ale to osobny temat.Nigdy więcej nie kupie urządzenia tej firmy i radzę się każdemu zapaleńcowi poważnie zastanowić czy nie warto poczekać ,dołożyć parę stówek i kupić np Sony chociażby z dolnej półki.

Pozdrawiam

Miałeś ten sam problem co ja, tzn. "przepalanie" świateł ? Jeśli tak to próbowałeś coś załatwiać w serwisie ? Ja znalazłem sposób na pozbycie sie tego wstrętnego efektu przy nagrywaniu na kasetę DV poprzez złącze AV-in. Otóż rozciąłem kabelek s-video i wlutowałem w szereg dwa nastawne rezystory. Dzięki nim mogę regulować poziom sygnału wchodzącego do kamery. Przy ustawieniu ok.440 omów dla luminancji i ok.150 omów dla chrominancji obraz jest w porządku. Sądzę, że Samsung celowo podbija sygnał trafiający do przetwornika aby uzyskać efektowny, kontrastowy obraz, mnie jednak ten kontrast nie bawi. W przyszłym tygodniu powalczę z serwisem. Poza tą jedną dolegliwością kamera jest w porządku. Chciałem ją wymienić za dopłatą na JVC D30e ale po godzinie zabaw JVC-ką stwierdziłem, że czynności trochę niestandardowe jak np. ręczna ekspozycja, balans bieli zajmują koszmarnie dużo czasu, w Samsungu są dostępne "od ręki" za pomocą kółeczka i jednego przycisku a w JVC trzeba przedzierać się przez Menu, paranoja... W mojej Sony Hi8, którą mam od 9 lat wszystkie funkcje typu fade, time, date, manual focus, exposure są dostępne z przycisków, do menu w zasadzie nie ma po co wchodzić i to właśnie lubię. Niestety ten sposób obsługi amatorskich kamer jest już chyba na wymarciu... :-(
Pozdrawiam

wtorek, 18 maja 2004, 22:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]