Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 06:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Beiks szuka frajerów ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Beiks szuka frajerów ?
Co do Beiksa to może dobra firma ....ale Sonego 2100 sprzedają z gwarancją i fakt. za 13500zł a bez gwarancji za 11500zł - czytajcie uważnie ich aukcje na alegro zanim kupicie . Dzwoniłem do nich 2 dni temu i ich wyśmiałem ...nie każdy potrzebuje Fakt i kosztów .. mogli by zejść z ceny ... ale wydać ponad 10tyś na kamere i nie mieć gwarancji...chyba szukają frajerów...Ps. Canon XM2 kosztuje u nich 11000zł a bez gwar..9500zł :) Ciekawe ile bez obiektywu:)

Ps..Nawet na tv za 800zł biore gwarancje a wy ?
Pozdrawiam

Ps. 2 Jak ktoś ma namiar do innej firmy gdzie mają dobre ceny to prosze o info ...tel. itp.

Pzdr. Darek

sobota, 15 maja 2004, 03:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jednak nie kazdy potrzebuje gwarancji. ja kupilem u nich dwa lata temu vx2000 bez gwarancji. nie bylo najmniejszych klopotow. miesiac temu kupilem vx2100 bez gwarancji. nie ma zadnych klopootow. w tym tygodniu moj kolega rowniez zakupil 2100 bez gwarancji i tez zapewne nic sie nie bedzie dzialo.
jezeli ktos nie jest vatowcem to warto kupic tansza wersje bo ten sprzet przez rok i tak sie nie popsuje i tak. a 2000zl to jednak troche kasy jest.

pozdrawiam

sobota, 15 maja 2004, 08:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A jak się popsuje? Nie oszukujmy się wszystko może się popsuć, zwłaszcza kamera
gdzie mamy mechanike i ostro ja eksploatujemy.
I co wtedy?
Prosta naprawa może nas kosztować 3000 - 4000 zł. Gwarancja musi być Każda kamera ma gwarancje. Tylko nie każdemu chce się odsyłać kamere do hurtowni (czytaj USA).

pozdrawiam

sobota, 15 maja 2004, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No jak taka kamerka się popsuje to po prostu pech. I dlatego ryzyko należy do Ciebie. Albo oszczędzasz i kupujesz bez gwarancji, albo w wyższej cenie kupujesz z gwarancją.
A tak przy okazji, VX2100 jest kamerką amatorską wg SONY. I jeżeli zakupujesz ją na firmę [na fakturce widnieje wideofilmowanie, usługi video czy coś takiego], to masz tylko TRZY MIESIĄCE GWARANCJI. Takie jest to nasze SONY....

Pozdrawiam

sobota, 15 maja 2004, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie jest kamerką amatrską w/g sony tylko taką włśnie jest. Trwalszą odmianą profesjonalną jest PD-170 i mozesz ją kupić z pełną gwarancją tak jak kamery profesjonalne. Możesz pracować dzień i noc a gwarancja jest. Poprostu w kamerach profesjonalnych są stosowane trwalsze elementy , niby takie same ale jednak trwalsze inaczej wykonane. Dlatego kosztują drożej.
Pozdrawiam

sobota, 15 maja 2004, 13:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Sony i Beiks
[na fakturce widnieje wideofilmowanie, usługi video czy coś takiego], to masz tylko TRZY MIESIĄCE GWARANCJI w Sonym...

Moim skromnym zdaniem to chamstwo...chyba przejdę na Canona XM2 lub Panasonika mam na myśli nowe modele DC30 ( Ps. Beiks chwali sie tą kamerą a nie wie jaka jest jej cena :oops: ......bo mu Panasonic nie powiedział..heheh...., i DC80 ....troszkę ciekawsza

A co do kupowania tak drogiego sprzętu bez gwarancji to wielkie rezyko, mam na stanie Sonego 2000 i po 2 latach ciągle problemy z głowicą ( dropy na taśmie) i mechaniką , za naprawe kasują mnie 400-2000zł i podziała 6 miesięcy. Żeby było śmiesznie tylko serwis w Warszawie ma odpowiedni stół do ustawienia kamery ( wiedzą ile kamera przejechała i ile razy otarto kieszeńa w mim mieście tylko kasetę do ustawiania głowicy,

i tu nasuwa się pytanie, jeśli dokupimy godatkową gwarancje na 2 lata i coś się posypie a oni w serwisie stwierdzą że używaliśmy kamery do pracy zawodowej i kamera przejechała według nich za dużo to czy naprawią w ramach gwarancji ?

A co do Firmy Beiks to żałość bierze skoro nie wystawiają Fakt. to nie wykazują kosztów więc są sporo do przodu ........gwarancji żadnej nie dają czyli tak jakbym tą kamere ukradł.....bo skąd ona się niby wzieła ? żadnych papierów ? no chyba że dostane paragon fiskalny....którym mogę potetrzeć sobie d.....jak coś mi nawali w Kamerze

Podsumowując zakupie gdzieś tańszego i troszką gorszego Canona ale za to z pełną Gwarancją

Pzdr. DD

sobota, 15 maja 2004, 18:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
z canonem to uwazaj. serwis canona jest gorszy niz sony. chyba w ogole najgorszy. i jest tylko jeden w polsce, w warszawie. a co do xm2, slaba jest w niej mechanika.

co do panasonica ag-dvc30, to chyba nawet sam panasonic nie wie ile ma kosztowac, bo nie ma tego na ich stronie...:)

a o jakim modelu dc80 wspominasz....? pierwsze slysze....

dokupic mozesz sobie tylko gwarancje do sprzetu amatorskiego. jak ci sie kamera posypie juz po 3 miesiacach i stwierdza, ze byla uzywana do celow zarobkowych, nici z gwarancji. maja chyba nawet w centrum sony tabele z iloscia godzin, jakie kamera moze przepracowac, zeby mozna ja zaliczyc do amatorskiego sprzetu. tak przynajmniej slyszalem.

a z tego co wiem, beiks prowadzi sprzedaz komisowa. czyli przy zakupie jakiejs kamery bez gwarancji, dostajesz fakture komisowa czy jakos tak. tak wiec dowod zakupu masz....
no i jeszcze jedna niewiadoma - jak bedzie traktowana eurogwarancja w polsce...

pozdrawiam

sobota, 15 maja 2004, 18:29
Bywalec
Bywalec

Nie uwazam, zeby serwis Canona byl az taki zly, to fakt jest tylko jeden na Polske w Warszawie. Co do europejskich gwarancji, to na dzie dzisiejszy chyba zaden z producentow nie dogadal sie z polskimi serwisami, wiec... :cry:

sobota, 15 maja 2004, 19:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Panasonic AG-DVC80 3-CCD DV PROLINE SERIES
http://www.amphotoworld.com/product.asp?id=psagdvc80

Echh i ta wspaniała cena :?

sobota, 15 maja 2004, 19:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: odp
powiem tak servis Sonego w Szczecinie ( moje miasto ) i tak jest beznadziejny ( to są kpiny poprostu) dokładne ustawienie głowicy można wykonać tylko w Warszawie
tw. że nie mają stołu montarzowego za 100tyś zł. a i tak Warszawa nie zezwala na zakup takiego....wiadomo dłaczego więc ustawiają głowice jakąś specjalną taśmą..i wiadomo spirycik i szmatka, wymiana jakiejś rolki...roszta ich przerasta.

Więc w zasadzie co za różnica w servisie czy to Sony czy Canon
każdy jest w Warszawie

Ps. Jeżeli zakupie kanere Canon XM2 za 9.5tyś z gwarancją 2 lata Canona - tansza od Sonego 2100 o 4 tyś ( 13500zł , chyba że jakaś tansza firma niż Beiks ? ) i coś się posypie to i tak te zaoszczędzone 4 tyś zł. zrekompensują mi przestuj w filmowaniu ( zawsze można pożyczyć od kogoś inną kam .awaryjnie )

pozostaje jeszcze zakup w Berlinie i jazda samemu 150km_150km w tą i we wtą....I na pewno lepszy servis

sobota, 15 maja 2004, 20:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie wiem czy zauwazyles, ze ta ag-dvc80 jest w wersji ntsc. wersja palowska tej kamerki w ogole nie weszla do produkcji z niewiadomych przyczyn. tak wiec ag-dvc80 w wersji palowskiej jest nie do zdobycia. a cena - faktycznie super...:) no ale to w koncu ameryka...:) w europie miala byc tansza od ag-dvc100 o okolo 400-500 euro. czyli i tak nieporownywalnie wiecej niz w usa.

zdajesz sobie zapewne sprawe ze xm2 jest polke nizej od vx2100. piszac ze zaoszczedzisz 4tys. zl kupujac canona, rownie dobrze mozesz napisac, ze lepiej kupic powiedzmy panasonica gs70. w koncu tez ma trzy przetworniki i mozna ja kupic z 4tys. czyli oszczedzasz 9,5 tys...:)

pozdrawiam

sobota, 15 maja 2004, 23:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Odnośnie Canona XM2 a Sony 2000
Odnośnie Canona XM2 a Sony 2000. Ps. Pracuje obecnie na Sonym- Jest to napewno dobra kamera ale myslę że i ona ma tez swoje minusy.

1.Sony - Awaryjność ? czy ja wiem, może i mniejsza ale serwis do d....

2.Materjały zużyte do budowy kamery Sony wytrzymalszy + ale chyba nikt z nas nie rzuca kamerą ? Więc myślę ze i Canon nie zgorszy

3. Waga - Sony 2000 , sama kamera waży 1.5 kg + Akumulator ( ten największy powoduje że kam waży ok. 2 kg, nie jest wesoło kręcić wesele i tańczących ludzi trzymając kamere nad głową z panelkiem , długo się nie pociągnie .......rączki bolą, a i ganienie na imprezie 2 godziny daje się we znaki , ( lubię filmować bez statywów naramiennych szczególnie iprezy sportowe gdzie trzeba być szybkim, czasem podbiec ipt. Canon o wiele lżejszy 1.120kg bez akumulatora ( czyli całe jakieś 400 gram )

Duży + dla Canona

4. Optyka Sonego to 2 silniki w obiektywie , ale na weselu i tak nie poszaleje z zumowaniem itp.( raczej statyczne ujęcia więc tu nic nie ucieka ) proble może się pojawić np. przy filmowaniu np. szybko zmienających się ujęć połączonych z zumowaniem.

+ dla Sonego

5. Kolory Canon ma bardzo ładne ciepłe kolory,( filmowo ) Sony jak dla mnie maluje bardzo ostro + i wyraziście (reportarzowo)

Bez punktów kwestja gustu

6. Czułość Sony 2 lux+, Canon 3lux lub nawet 3.7 lux zależnie jak podają

+ Sony

4. Sony - brak bezpośredniedo dostępu do funkcji dzwiękowych , ostatnio dostałem strasznie przesterowany film z dyskoteki. Po prostu nie widać co się dzieje z dzwiękiem w opcji Auto

+ Canon

5. Zum Sony x 12 , Canon x 20 , Canonem można wykonać wiele fajnych ujęć w plenerze ( ze statywem ) bez pogorszenia jakości
niedostępnych już dla Sonego.

+ Canon

6 . Gabaryty znowu + dla Canona mniejsza może nie wygląda tak profi jak Sony , ale jako również montarzysta wiem że nie kamera czyni film fajnym do oglądania..Znam gościa z Sonym 2100 i poprostu bum go spalił na stosie za prowadzenie kamery . A Człowiek inny z Canonem XM1 filmuje 1 klasa obraz stabilny żednego chaosu.

7.Cena Canon XM2 11500zł
Sony 2100 13500zł

+ Canon

8. Gwarancja - Dziwne warunki w serwisie Sonego

+ Canon

No to tyle co do mich spostrzeżeń, a co do Panasonica GS70( mo mój znajomy ) miałem w rękach i w porównaniu z moją wakacyjną Sony TRV 19

Panasonic - spust zummu ( tragedja wielki - bardzo czuły wielkie skoki ...no ja nie mogę tego opanować )

Colory Panasonic + co 3 CCD to....bez porównania

Luxy /Panasonic 7lux , /Sony TRV 19 5lux + dla Sonego ( proszę porównać jak widzą 2 kamery o godz. 22 przy żarówce 60 WAT )
I nakręcić np Nowy rok sztuczne ognie itp.

Panel dotykowy w Sonym + ( najpierw podszedłem do niego z niechęcią teraz bardzo mnie cieszy )

Mikrofon + dla Panasonica, odciecie szumu wiatry zuum w mikrofonie
Sony łapie niesamowicie sporo wiatru

Reszta podobnie ( pomijając wykonywanie zdjęć )

Podsumowując jeżeli panasonic poprawił by spust zumu i czułość CCD to była by to dlamnie najfajniejsza kamerka na wakacje ( no i czasem do ujęć statycznych np. w kościele ( czasami filmujemy komunie na 3 kamery 2x Sony 2000 + mała TRV 19 na ujęcia ze statywu ....warunek dobre oświetlenie)

Pozdr. DD .........Ale się rogadałem...sorki za kaligrafie

poniedziałek, 17 maja 2004, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
sony rowniez ma reczne sterowanie dzwieku. przestawiasz w menu z automatu na manual i wtedy wystarczy jak przycisniesz audio i na monitorku pojawia ci sie skala ktora mozesz sterowac.

co do reszty, podzielam twoja opinie.

pozdrawiam

wtorek, 18 maja 2004, 06:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Beiks szuka frajerów
Ddarc,beiks nie szuka frajerów daje ci propozycję taką i inną,wybieraj.To ty szukasz frajerskich rozwiazań,niby tańszych a drozszych.Xm2 to takie rozwiazanie.I zapomnij o nim i niczego nie wymieniaj,żadnych zalet i wad mniej czy bardziej wyimaginowanych.Jeśli masz te 10000 tysiecy bierz vx2000,jak wiecej to coś znacznie droższego.Nic poniżej nie nadaje się do pracy w róznych nieprzewidywalnych warunkach.Bylo już pisane tysiąc razy.Szkoda Twoich nerwów.Serwisy jakie są każdy wie.Firmy też kombinują by nas wyzłocic.Takie ich zbójeckie prawo.Zresztą dziwisz się?
Taka vx2000 jeździ w różnych warunkach w kurzu i pyle i deszczu i mrozie a potem robi za magnetowid montażowy cały tydzień .Jak kupisz gwaroncję sony na 5 lat to trudno wymagać od serwisu darmochy na wszystko.Można ale kamerkę należy kupić nie na firmę lecz poza nią.Coś za coś.Wszystko jest proste jak wiązka drutu kolczastego i szkoda naszych łez.Trzeba się dostosować do takich a nie innych rozwiazań ,filozofia Kalego i prawa Kargula są malownicze i śmieszne ale w filnie,najlepiej komedii.Cześć.

wtorek, 18 maja 2004, 10:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Odp
Nie szukam frajerskich rozwiązań kolego, tylko rozważam co kupić do pracy na powiedzmy 2 lata, i tak wchodzi ostro HDTV więc przesiadka nie unikniona ....dla kogoś kto chce podnosić jakość swoich usłóg... Canon to na pewno nie Sony ale i cena jest mniejsza a kamera wcale nie taka najgorsza nie na takim sprzęcie ludzie filmują... więc coś za coś.

Jako "cyfrowy magnetowid to mam TRV19" więc kamerka profi trochę pociągnie..

Poza tym nie uważam zeby zgadzać się tak jak Ty kolego na wszysko co nam proponują tu i tam ...np. na okrajanie gwaracji przy Videofilmowaniu ....limit pracy np 1000 godzin ok ale reszta to "dymanie" "nas" w d.... a tego nie lubie. Ze złymi zjawiskami trzeba walczyć a przynajmniej o nich mówić ...więc nie koniecznie dam zarobić firmie Sony chocby mieli Mega kamere

Ps. Wczotaj kumpala Sony 2000 - 2.5 letnia ( pracująca też jako madnetowid cyfrowy+ 3 imprezy na miesiąc) znów zacina nam kasetki( czasem zaciąga taśme "dropy" i matejał kaszanka była 3 razy w naprawie ....o kosztach nie wspomne

to jest ta niby wielka wytrzymałoś mechaniki Sonego ? :oops:

Ps.2 Moim zdaniem najleszym producentem Kamer jest Panasonic
Sony zawsze był drogi i oferował mało funcji

...tylko że do tej pory panasonic nie miał w ofercie nic co mogło by konkurować w tej klasie ....do teraz ..... :D

Pzdr. DD

środa, 19 maja 2004, 09:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona