Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 17:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 16:9 Jaka kamera amatorska ten tryb w pełni? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 16:9 Jaka kamera amatorska ten tryb w pełni?
16:9 Jaka kamera amatorska ten tryb w pełni?
Proszę o pomoc jaki sprzęt kupić
Pozdrawiam Paweł

poniedziałek, 17 maja 2004, 09:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

praktycznie kazda kamerka miniDV ma ten bajerek

poniedziałek, 17 maja 2004, 10:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przepraszam ale nie miałem czsu na wyjaśnienie.
Jeżeli dobrze rozumiem kolegę to praktycznie każda kamera ma 16:9 ?

W sklepie robiłem testy około 2 miesiące wstecz i kamerki miały ten tryb ale polegał on na stratnym zapisie obrau ilość lini zostawała znacznie zmniejszona i były dokładane jakieś paski.
Chodzi mi o zapis w formacie 16:9 ale przy zachowaniu 525 linii - chyba tyle ma kamera normalnie ?

poniedziałek, 17 maja 2004, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Cyba żadna amatorska kamera nie ma tego typu możliwości. Każda z nich jedynie symuluje format 16:9 zmniejszając jakość obrazu (mniejsza ilość linii). Możesz jedynie zaopatrzyć sie w specjalny obiektyw anamorficzny, który rozwiązuje ten problem. Natomiast kamery , które filmują w prawdziwym 16:9 to wydatek ok. 10 000 USD

poniedziałek, 17 maja 2004, 13:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przepraszam ale nie miałem czsu na wyjaśnienie.
Jeżeli dobrze rozumiem kolegę to praktycznie każda kamera ma 16:9 ?

W sklepie robiłem testy około 2 miesiące wstecz i kamerki miały ten tryb ale polegał on na stratnym zapisie obrau ilość lini zostawała znacznie zmniejszona i były dokładane jakieś paski.
Chodzi mi o zapis w formacie 16:9 ale przy zachowaniu 525 linii - chyba tyle ma kamera normalnie ?

a to nie o tym bajerek mysliałes :!:
ale nawet te qauzi moze się przydać
jak masz TV paronamiczny czyli 16:9(coraz bardziej popularne) i nie ma czarnych linii jak w 4:3(tak samo jak ogladasz DVD z filmem panoramicznym)
i po to imho taka mozliwośc maja kamerki i traktuje sie to jako bajer

poniedziałek, 17 maja 2004, 15:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Koledzy, rozmawiałem ze sprzedawcą z Media Markt w Krakowie i powiedział mi, że był na szkoleniu w SONY i kamery (podobno nowe modele) DCR-HC30E oraz DCR-HC40E mają na 100% pełny tryb 16:9

poniedziałek, 17 maja 2004, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamerka Sony TRV 60 ma ten tryb
Witam

Tryb o który pytasz tzw prawdziwy 16:9 ma kamerka trv 60 firmy Sony.
Jest on o tyle "prawdziwy", że wykorzystuje do tego celu znacznie większy niz u innych kamer przetwornik (matryca CCD), która ma 2 mln pikseli.

Dzięki temu nie obcina obrazu 4:3 do obrazu 16:9 a dodaje do 4:3 dodatkowe obszary tak aby powstał obraz 16:9.

Mam tą kamerke od roku, nagrywam tylko w tym trybie 16:9, zgrywam poten na DVD i oglądam na tV panoramicznym 16:9.

gdy podłączysz kamerę bezpośrednio do TV 16:9 i jest ona ustawiona na tryb 16:9 to obraz w TV jest z automatu zmieniany na format 16:9,gdyż kamerka wysyła do TV taki sygnał a TV go rozpoznaje.

Niezależnie od ww uwag technicznych odnośnie trybu 16:9 w tej kamerce, jakość obrazu w tryb trybie jest na prawde bardzo dobra. Ja jestem z niej bardzo zadowolony.

Pozdrwiam
Dziku

wtorek, 18 maja 2004, 17:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post 16:9
JVC wprowadziła do sprzedaży (na razie tylko w USA i Japonii) kamerę GR-HRD1, któa w pełni wykorzystuje format 16:9. Jak tylko pojawi się w Europie, to kazdy będzie mógł sobie ja kupić i kręcić filmy w tym formacie. Ceny tej kamery nie znam, ale pewnie z 10000 zł będzie kosztować (jeśli nie więcej!!). Na stronie tutaj... Możną ją zobaczyć!!

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

piątek, 21 maja 2004, 08:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
czy z tego co bylo powyzej o trv60e wynika ze przy filowaniu w 16:9 ta kamera zachowuje 525 linii?

środa, 2 czerwca 2004, 13:55
Bywalec
Bywalec

Post Tylko TRV60?
Troche tu zamieszania - jak to jest naprawdę ?
Czy inne kamery mają "sztuczny" tryb 16:9 ? Gdzie szukać informacji po polsku ? Jeśli dobrze zrozumiałem to w innych kamerach wykorzystywana jest tylko część matrycy - góra i dół są obcinane, a zostaje mniejsza ilość efektywnych pikseli - tak?
Jestem właśnie na krok przed kupnem TRV60 (z Niemiec) i dlatego pytam. Chcę nagrywać w trybie 16:9, ale z dobrą jakością.

Mam HI8 też sony i tu do wyboru są 2 tryby : obcinający i rozciągający, w cyfrowych tego chyba nie ma.
Co w praktyce daje zastosowanie filtra anamorficznego ? Czy jest to lepsze rozwiązanie niż "sprzętowe" 16:9 ?

czwartek, 3 czerwca 2004, 12:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]