Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 09:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 do posiadaczy XM1 i nie tylko 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post do posiadaczy XM1 i nie tylko
Witam wszystkich,
jestem nowym użytkownikiem XM1, i zachowanie kamerki troche mnie niepokoi ( używana ale mało, 1,5)
Po włączeniu kamerki suwakiem kalibruje ona przez moment optykę. ok.
Problem w tym że robi to trochę inaczej po włączeniu suwakiem a inaczej po przesunięciu zapadki StandB/Lock. Mianowicie gdy używam suwaka Camera/VCR to odbywa się to dosyć cicho, słychac delikatne "łopotanie" szkieł ( w pionie jak zaobserwowałem) ale gdy robię to przez Locka "łopocze" dużo głośniej. Czym to jest spowodowane?Niepokoi mnie to bo wygląda to tak jakby pierscienie znajdujące się tuz za szybą obiektywu stukały o nią. Czy to jest normalne i mam sobie tym nie zaprzątać głowy? A może wogóle nie powiny one wydawać dzwięku przy kalibracji, a jedynie cichutki szmer pracy mechanizmu?
podpowiedzcie proszę bo mam obawy aby nią wogóle kręcić cokolwiek.

Inne pytanie dotyczy tematu już kilkukrotnie poruszanego na forum lecz rozbieżności są tak wielkie że pozwolę sobie zapytać jeszcze raz wprost:
czy akumulatorki ( a mam 2: Rowi 6401 3700mAh i Hama cp358 3000hAm mogę rozładowywać do końca i naładowywać czy nie powinienem nigdy dopuszczać do rozładowywania do końca, oraz czy mogę je doładowywać w trakcie bez uszczerbku?
Powiem iż z opini wynika iż nic się im nie powinno stać, tak wynika z tego co wyczytałem na kilku listach ale bywają opinie przeciwstawne, nie wspominaląc o specjalistach którzy mi je sprzedawali - kategorycznie mi tego zabronili, szczególnie jesli chodzi o Hama.

I ostatni problem dotyczy już samego kręcenia. podczas nagrywania z pauzą poszczególne sceny zapisują się jedna po drugiej, czyli poprostu kleją się ze sobą. Lecz gdy w trakcie wyłączę kamerkę ale Lockiem to gdy nagram kolejną scenkę to już na kasecie zapisze się z przerwą. Można to jakoś wyeliminować, a może doszukiuje się dziury w całym a same przerwy pomogą mi póżniej podczas montażu i zgrywania do kompa?

dziękuję jeśli znajdziecie czas by mi troszkę naświetlić pewne sprawy.
Jak dotej pory z forum wyniosłem więcej niż gdziekolwiek bym znalazł albo sam się domyślał.

a na marginesie to XM1 przerosła moje oczekiwania jak na domowe potrzeby
pozdrawiam
adaś

środa, 19 maja 2004, 11:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To moja pierwsza kamerka, dotychczas zajmowałem się fotografią i nie miałem czasu ani chęci a już na pewno pieniędzy ( ta też jest używana ;)) aby bawić się filmowaniem.
Po opiniach w forum widzę że nie jest to model często opisywany i jak to ktoś z Was napisał w pewnej odpowiedzi do jednego z szukających pomocy " sam sobie wytłumacz dlaczego tak mało tematów poruszanych jest o XM1" . Ok, rozumiem że nie cieszy się ona powodzeniem tudzież poszanowaniem ale jestem jej posiadaczem bo jestem do Canona przywiązany ze względu na fotografię. Szanuje też inne marki ale wpierw SZANUJE POPROSTU LUDZI.
Proszę więc o nie uprzedzanie do tych co mają canona. proszę o życzliwą pomoc. Nie jedna porada już mi się przydała i to z reguły z dyskusji posiadaczy innych kamerek.
pozdrawiam
adaś

czwartek, 20 maja 2004, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
skrobnij do mnie maila na priva to podam Ci z kim powinienes sie skontaktowac w serwisie Canona.....

kaziu@mac.com

pozdrawiam
Kaziu

czwartek, 20 maja 2004, 11:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]