Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 15:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 lampa halogenowa sony HVL S3D do kamery Sony VX 2100 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post lampa halogenowa sony HVL S3D do kamery Sony VX 2100
Posiadam kamerę Sony VX 2100. Chciałbym się dowiedzieć, czy warto sobie zawracać głowę zakupem lampy halogenowej Sony HVL S3D, kompatybilnej z kamerą poprzez gorącą stopkę. Jeżeli ktoś posiada ją w swoim zestawie, proszę o poradę.

ps. Opis techniczny: jest to model HVL S3D z żarówką o mocy 3W. Dedykowana jest przede wszystkim do kamer z inteligentną stopką. Ma ona funkcję ciągłego świecenia oraz możliwość wyboru trybu AUTO, gdzie sama włącza się w zależności od natężenia oświetlenia.

sobota, 22 maja 2004, 00:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Opis ze strony: http://transit.pl/catalog/product_info. ... cts_id=134
Lampa o mocy 3W; do kamer z inteligentną stopką.
Wielkość: ok. W35 x H64 x D37 mm
Waga: ok. 40g
Materiał: PC
Kolor: Czarna
Video :
Pobór mocy: DC 3W / 5 - 8.4V (6V)
Luminancja centralnie: ok. 100cd
Zasięg (3m): ok. 12Lx
Kąt: ok. 20 stopni
Halogen:
Pobór mocy: : 6V / 3W Halogen Lamp
Żywotność lampy: ok. 100h
Kolor Temperatury: 3000K

Jeśli to ma temp. 3000K to raczej odradzam, chyba że załatwisz filtr podnoszący temp. barwową.
Sam się zastanawiam, ale nad lampą Sony HVL-20DW2, obecnie używam Unomat LX800LP 20Wat z filtrem niebieskim, ale wkurza mnie żelak w torebce na pasku.

sobota, 22 maja 2004, 00:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Lampa halogenowa hvl-s3d do kamery sony vx2000
Mialem taką pożyczaną,lecz kupiłem hvl-fdh4,czyli to samo o co pytasz + lampka błyskowa.Srebrna.Strasznie to drogie ja daem 540 zł. a widziłem za ponad 600.Ta o którą pytasz chodzi po ponad 180 zł.Lampka jest malutka i zgrabna,zasilana z kamery i to jej zalety,temperatura barwna ja w innych halogenowych,które miałem.Nie najlepiej to wygląda w mieszanym świetle z jarzeniówkami.W świetle żarowym jest ok.
Moc jest wystarczająca do3 a nawet 4 metrów.Ja dopalam nią cienie na sali z bliska gdy występują ostre cienie.Oraz w mamentach gdy jest ciemnawo,korytarze,ciemne pokoje.Energie czerpie bardzo umiarkowanie,i 1 bateria unomata 5500/sony f-960 starcza na całe weselko,w tym lampka 1-1,5 godz,kamerka 5w,lampka 3w razem 8w.Drogie są żaróweczki -połowa ceny lampki.Ja korzystam z błyskowej części-strasznie przepala.Muszę pstrykać w manualu.Z daleka, 5-7 m. jest dobrze w automacie..Zdjątka są jasne z lekkim kontrastem i mają żywe kolorki.Potrzebne przy montażu i dobre by wysłać internetem.Wracając.Lampka świeci dość punktowo,obrzerza są lekko niedoświetlone-winieta.Do poważnych zastosowańń to ona nie jest predystynowana.Mam jeszcze w aucie 20 watów i accu,w razie wojny,ale nie używam.Sale doświetlam 4x500 i cienie maleństwem.Tyle.Wg.mnie warto kupić.Unomata z żelakiem nie wyrzucaj.Cześć.

sobota, 22 maja 2004, 09:58
Nowy
Nowy

Post Dziękuję za podpowiedzi:)
Dzięki za podpowiedzi, jeżeli chciałby mi ktoś jeszcze doradzić, jaką lampkę zastosować najlepiej do SONY VX 2100, to proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam

niedziela, 23 maja 2004, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.epinions.com/Sony_HVL_10DC_1 ... full_specs

niedziela, 23 maja 2004, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja używam 2 palnikowej lampki sony ( nie pamiętam symbolu ale w katalogu sony jest tylko 1 taka 2 palnikowa) 2x10 W i b.rzadko zdarza mi się włączać oba palniki, chyba że jest na prawdę ciemno.

poniedziałek, 24 maja 2004, 11:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]