Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 01:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Czary czy co ?? - FireWire 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czary czy co ?? - FireWire
Ponieważ problem z FireWire pojawia się bardzo często, postanowiłem, że napisze co mi się przydarzyło.. .. może ktoś mi to wyjaśni a może komuś to pomoże.
A było to tak : Mam kamerkę Sony TRV740E. Zgrywałem sobie radośnie przez FireWire na kompa filmiki. Obrabiałem itp. itd... chce nagrać film z powrotem na kamerkę ( ma wejście DV In/Out bez wątpienia) i co ? i d...
Nie nagrywa. Efekt jest taki ze albo jest pusty ekran, albo zapisuje tylko jedna klatkę... no kicha jednym słowem. Dodam, że FireWire jest na Audigy. Przeorałem różne fora o Audigy: konkluzja - może działać ale nie musi (jednym działa innym nie działa), bo stery niby nie do końca kompatybilne itp. itp. No i co tu zrobić? Myślę kupie FireWire osobne będzie działać. Najpierw jeszcze sprawdziłem na innym kompie (FireWire nie na Audigy ale zintegrowane na płycie Intela) - ten sam efekt...było mi smutno - musze kupić osobne FireWire, albo co gorsza kamera jest zepsuta. Potem pożyczyłem komuś kamerę, coś tam sobie nagrał i zrzucił na kompa. Ponieważ miał osobne FireWire wiec mówię : Sprawdź czy nagrasz na kamerę”. i co ? No problem, nagrywa !!! Zgrywanie i nagrywanie odbywało się za pomocą Uleada. Myślę no to jak nic osobna karta jest potrzebna. Ale za nim wyśle kamerę do serwisu na długie tygodnie to jeszcze sprawdzę u siebie na Uleadzie ( do tej pory próbowałem na Adobe Premiere) Zainstalowałem ...i co ?? DZIAŁA!!!!! ..no dobra to sprawdzam na Adobie....DZIAŁA !!!! Myślę: "jak nic ulead cos do instalował i dlatego działa". ... , to sprawdzam na tym drugim kompie z FireWire na płycie - na Adobie bez zainstalowanego Uleada....DZIAŁA !!!! Czy ktoś może mi prostymi słowami wytłumaczyć co się stało :?:

sobota, 22 maja 2004, 14:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]