Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 05:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jaki to mode l?? pomocy :) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki to mode l?? pomocy :)
Witam wszystkich uzytkownikow, pisze poniewaz mam pewien problem, a mianowicie chce zakupic kamere w Kanadzie gdzie jestem obecnie z wizyta i zainteresowal mnie model JVC GR DV 800 ( na wszelki wypadek podam link gdzie mozna ta kamerke obejrzec http://www.2001audiovideo.ca/ ) szukam informacji na jego temat na stronach polskich, lecz niestety nic nie moge znalexc, czy w Europie ten model jest inaczej oznakowany?

Co sadzicie o modelach Canon Optura, Panasonic PV GS70 Sony DCR-DVD201 oraz najnowszym dziecku Sony HC 40.

Za wszelkie uwagi i porady serdecznie dziekuje , na pewno beda pomocne przy podejmowaniu decyzji w zakupie, ktory mam nadzieje juz w krotce.

pozdrawiam
Jarek

sobota, 22 maja 2004, 18:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W podanym linku jest kamerka u nas znana pod nazwą GRDV4000. Wpisz w wyszukiwarkę na naszym forum "GRDV4000" i będziesz miał dane pozwalające podjąć właściwą decyzję. Tylko nie wiem czy ona aby nie nagrywa w systemie NTSC.

sobota, 22 maja 2004, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
wielkie dzieki , o to mi wlasnie chodzilo, jeszcze raz dziekuje , pozdrawiam

niedziela, 23 maja 2004, 00:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dolacze moze jeszcze dodatkowo jedno pytanko, ktora z ww kamer polecilibyscie do zwyklego "domowego " najbardziej, uzytku, za wszelkie wypowiedzi dzieki z gory ...

pozdrawiam
Jarek

niedziela, 23 maja 2004, 02:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dolacze moze jeszcze dodatkowo jedno pytanko, ktora z ww kamer polecilibyscie najbardziej, , za wszelkie wypowiedzi dzieki z gory ...

pozdrawiam
Jarek

niedziela, 23 maja 2004, 03:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 września 2008, 01:07 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 23 maja 2004, 10:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę że cenowo kamery są podobne (ok.4tyś.zł.) . Jeżeli chodzi o kamerę Sony DVD DCR-DVD201 to jest to kamerka nagrywająca bezpośrednio na płytkach DVD i montaż potem jest trochę kłopotliwy. Plytki do niej są dwukrotnie droższe od taśm. Sony HC 40 ma podobne parametry jak GRDV4000 z tym że ta ostatnia ma najjaśniejszy obiektyw - F 1.2 . Wszystkie te kamery są jednoprzetwornikowe. Panasonic PV GS70 u nas ona występuje pod nazwą (tak sądzę) NV GS70. Posiada 3CCD jest dość mała (jak Sony HC 40) jakością obrazu porównywalna z GR DV 4000. Osobiście miałem w rękach NV GS70 i GR DV 4000. Kupiłem GRDV4000 (jest wieksza) choć jakbym wybrał GS70 też chyba byłbym zadowolony. Sądzę jednak że wszystkie kamerki rozpatrywane przez ciebie nagrywają w systemie NTSC a nie w PAL-u i w Europie nie polecałbym ich stosowanie.

niedziela, 23 maja 2004, 10:32
Nowy
Nowy

Post Yaro
Znalazlem wlasnie kilka sklepow, gdzie powinni posiadac kamere jvc 4000 czyli wersje Pal oraz inne modele w Pal wersjach, jestem wlasnie w trakcie dosc intensywnych poszukiwan kamery i mialem dylemat czy Pal - drozsza, czy ntsc tansza, do amatorskiego wykorzystania wydaje mi sie ze ntsc nie sprawiala by mi wiekszych trudnosci ntsc odtwarzam na tv bez problemu, na komputerze moglbym np przegrac nagrany material na plytke i odtworzyc go nawet w dowolnym odtwarzaczu dvd , ktore chyba tez juz sa w wiekszosci przypadkow wielosystemowe ??
Tak sobie teoretyzuje , wolalbym kamere w Pal, ale z tego co widze moga byc pewne problemy stad moje powyzsze przemyslenia jezeli sie myle
( nie jestem wielkim znawca opieram sie na wiadomosciach wyczytanych na forum oraz grupie dyskusyjnej) prosze o skorygowanie i poprawienie mojego punktu widzenia, przede wszystkim kupuje kamere do prywatnego amatorskiego wykorzystania..
Zaz wszelkie uwagi z gory dzieki i pozdrawiam wszystkich
Jarek

poniedziałek, 24 maja 2004, 19:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]