Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 10:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 JVC GR-D33 czy ktoś kupił? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC GR-D33 czy ktoś kupił?
Czy ktoś kupił ten model kamery (GR-D33)? Ja mam zamiar ją zakupić (prawie ją zamówiłem) i spotkałem się z różnymi opisami odnośnie pewnych parametrów. Interesują mnie głównie czy są dostepne wszystkie we/wy i ewentualne różnice w stosunku do starszego modelu GR-D30, w którym we/wy analogowe i cyfrowe były dostępne. Wydaje mi się że na stronie http://www.kamerycyfrowe.pl nie wszystkie informacje są prawdziwe. Barzo proszę ewentualnych urzytkowników o informację gdyż u mnie w sklepach nie maja tej kamerki i nie moge sprawdzić osobiście.

wtorek, 25 maja 2004, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hey! Ja posiadam JVC GR-D30 - nieco starszy model w porównaniu do GR-D33. Z tego co zauważyłem, to dodali jakąś małą lampkę doświetlającą
oraz kolorowy wizjer. 3-stopniowa redukcja szumu istnieje również w GR-D30, ale nie ma specjalnej "marketingowej" nazwy, jak w GR-D33. A co do wejść posiadanych przez kamerę, to faktycznie na podanej przez Ciebie stronie nie ma rzetelnych informacji. JVC GR-D33 posiada te same wejścia, co D30 - tzn. wejście cyfrowe DV-IN, oraz 2 rodzaje wejść analogowych: s-video oraz composite.
http://sklepwideo.pl/details.php?id=kj100512 - tutaj jest trochę więcej info na temat tej kamery
Pozdrawiam serdecznie

wtorek, 25 maja 2004, 12:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki rumbii za odpowiedź. Rzeczywiscie na tej stronie jest najbardziej dokładny opis. Z tego co widzę to nie dają do niej pilota ale na tym mi za bardzo nie zależy. Czy jesteś zadowolony z GR-D30?
pozdr.

wtorek, 25 maja 2004, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jestem zadowolony z JVC GR-D30. Dla mnie bardzo ważne są wejścia,które ta kamera posiada, inne kamery z kompletem wejść anal./cyfr. kosztują znacznie więcej. Oczywiście ta kamera posiada także wady (np. ziarnisty obraz w słabym oświetleniu, dość głośny mechanizm silniczka), ale w tej cenie nie dostałbym lepszej kamery o tych samych możliwościach. Tradycyjnie pozdrawiam.

środa, 26 maja 2004, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jestem zadowolony z JVC GR-D30. Dla mnie bardzo ważne są wejścia,które ta kamera posiada, inne kamery z kompletem wejść anal./cyfr. kosztują znacznie więcej. Oczywiście ta kamera posiada także wady (np. ziarnisty obraz w słabym oświetleniu, dość głośny mechanizm silniczka), ale w tej cenie nie dostałbym lepszej kamery o tych samych możliwościach. Tradycyjnie pozdrawiam.

Co rozumiesz przes slabe oswietlenie? Powiedzmy w pokoju ok 16 - 20m2 przy oswietleniu zarowka rzedu 100 - 150W obraz bedzie bardzo ziarnisty? Mialem stara JVC DVM5 (540k pixeli, 1/4" przetwornik) i bylo w zasadzie jak dla mnie ok. Czy DR-D30 jest w bdowie zgodna z DX35 ?? A moze jednak lepiej doplacic 140pln do DX

środa, 2 czerwca 2004, 18:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przy takim oświetleniu [pokój ok 16 - 20m2 przy oswietleniu zarowka rzedu 100 - 150W] moim zdaniem obraz powinien być raczej dość dobrej jakości, ale nie zawsze jest możliwość włączenia żarówek o takiej mocy (w plenerze np. wieczorem też cieniutko czasem wychodzifilmowanie). Nie znam kamery JVC DX35 0 więc na jej temat nie będę się wypowiadał. JVC DVM5 - ta kamera posiada przetwornik o wielkości 1/4 cala i może jednak oferować lepszą jakość - szczególnie przy słabym świetle od GR-D30 (1/6 cala) mimo, że D30 posiada większą liczbę pixeli, ale ta nadmiarowa liczba pixeli jest używana głównie do cyfrowej stabilizacji obrazu. pzdr

piątek, 4 czerwca 2004, 13:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]