Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 17:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 sony hc14 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sony hc14
zastanawiam sie nad zakupem tego modelu do czysto amatorskich zastosowan , bez zadnego cudowania :) co sadzicie o tym ? czy raczej cos z TRV lub inne marki do 2 500 pln ?:)

czwartek, 27 maja 2004, 11:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post prosze rowniez o odpowiedz w tym temacie
prosze osoby posiadajace wiedze na ten temat o podzielenie sie z nami
mam dylemat czy wybrac sony dcr hc 14 czy panasonic nvgs 11 - w tej chwili prawie w tej samej cenie - tylko filmowanie amatorskie nie potrzeba zdjec
z gory dziekuje za odpowiedzi
pozdr
grzechu

sobota, 26 czerwca 2004, 22:26
Nowy
Nowy

Ja mam Sony hc 20. 100 % produkcji japonskiej no i optyka Carl - Zeiss. Nie wiem jaka optyke posiada hc 14. wydaje mi sie ze lepszym wyborem bedzie sony niz panasonic.

niedziela, 27 czerwca 2004, 06:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tylko Sony tym bardziej, ze Sony ma lepszy przetwornik 1/4", (nawet lepszy niz hc20, chociaz to tez super sprzet), co znacznie wplywa na jakosc obrazu.

niedziela, 27 czerwca 2004, 12:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post wciaz sony vs panasonic
ok ale czy nie uwazasz ze sony z optyczneym x 10 to troche malo w porownaniu z panasonic'em x 24?
jeszcze jakies sugestie...?
czyzby nikt na forum nie mial zdania w sprawie zestawienia tych dwoch chyba popularnych kamerek?
prosze o pomoc gdyz jutro chcialbym dokonac zakupu
bede wdzieczny za wszystkie powazne wskazowki
z powazaniem
grzechu

niedziela, 27 czerwca 2004, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: wciaz sony vs panasonic
grzechu napisał(a):
ok ale czy nie uwazasz ze sony z optyczneym x 10 to troche malo w porownaniu z panasonic'em x 24?
czyzby nikt na forum nie mial zdania w sprawie zestawienia tych dwoch chyba popularnych kamerek?
prosze o pomoc gdyz jutro chcialbym dokonac zakupu
bede wdzieczny za wszystkie powazne wskazowki
z powazaniem
grzechu

Witam.

Sony i Panasonic to obecnie najlepsze kamery jakie liczą się na rynku jeśli chodzi o jakość i funkcjonalność . Nie sugeruj się zoomem bo x10 to naprawdę dużo i nie wieże że będziesz kazde ujecie krecił z w takim powiekszeniu. Sony to dobry sprzet choć ten sławny obiektyw carl zeiss to tylko dobra reklama, osoboscie robiłem testy kilku kamer sony i panasonica i nie widze zadnej różnicy . Więcej natomiast mogę powiedzieć na temat panasonica. Bardzo dużo manualnych ustawień ,
bardzo wysoka jakość obrazu mimo CCD 800tys pixeli 1/6cala, sprawdz kąt widzenia bo wiadomo że im szerzej kamera widzi tym lepiej.
Ogólnie mówiąc do domowego użytku obie są bardzo dobre, ale osobiscie poleciłbym Panasonica , oczywiście wybór należy do ciebie
Jeszcze jedna sprawa, sprawdz aby przypadkiem ładowarka do bateri nie była wbudowana w kamerę, raczej Sony z tego słynie i jest to fatalne rozwiązanie!!!!!

Pozdrawiam

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 00:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sony 14 vs panas 11
dzieki wielkie za odpowiedz
wieim ze cony ma wbudowana ladowarke w kamere natomiast panasonic mozliwosc ladowania w kamerze oraz ladowarke dodatkowa
a co z panelem dotykowym w tym sony>? np. filmowanie na plazy - piasek na palcach i grzebanie przy ustawieniach patrz przy panelu....
ps
kierowalem sie tym ze milem panasa M5 od 16 lat i zarobila troche na siebie (wesela itp.) i nigdy nie byla w naprawie
ale to chyba tylko dzieki jej rocznikowi bo podobno teraz nie robi sie sprzetu długowiecznego - i dotyczy to wszystkich producentow
pozdr
grzechu

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 07:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tylko Sony tym bardziej, ze Sony ma lepszy przetwornik 1/4", (nawet lepszy niz hc20, chociaz to tez super sprzet), co znacznie wplywa na jakosc obrazu.

Przetwornik w kamerze Sony HC20 ma wielkość 1/6", niektóre kamery
ze starej serii TRV mini DV mają przetwornik 1/4".
Sprawdź w sieci. Pozdrawiam

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 08:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sony z serii HC mają przetworniki 1/6 z wyjątkiem najtańszej HC14 z przetwornikiem 1/4 (jest to chyba ostatnia przystępna cenowo kamera z takim przetwornikiem). Niestety nie miałem okazji sprawdzić nowej serii Panasonica, porównywałem natomiast HC14 z m.innymi Panasonikiem NVDS60. HC14 wypadła zdecydowanie lepiej: w słabym oświetleniu, gdzie obraz z Sony był jeszcze prawie bez szumu, nie było żadnych problemów z ostrością, Panasonic zaczynał już szumieć i gubić ostrość. Próba w dobrym oświetleniu wypadła kiepsko również dla Panasonica - złe funkcjonowanie automatyki - przez długi czas pojawiające się przebarwienia przy przy przejściach z obszarów jasnych, słonecznych do filmowania pomieszczenia, kiepskie funkcjonowanie stabilizacji obrazu - obraz jest "zamrażany", dopóki nie ruszamy kamery jest OK, przy próbie panoramowania obraz zaczyna skakać, w Sony stabilizacja działa skutecznie i płynnie. Uwagi te dotyczą wymienionego modelu Panasonica, być może nowe serie są lepsze, przed zakupem warto wypróbować.
Co do zoomu: warto się zastanowić co potrzebujemy, duży zoom wymaga skutecznej stabilizacji, stosowania statywu. Efektem dużej krotności zoomu jest z reguły pogorszenie jakości obiektywu (nic nie ma za darmo), do tego duże zoomy są z reguły połączone z mniejszymi przetwornikami (znów kwestia kosztów i gabarytów), co też wpływa na jakość.
A teraz minusy Sony (dla niektórych plusy), czyli ekran dotykowy. Osobiście wolę tradycyjną obsługę, do zakupu Sony skłoniła mnie tylko lepsza jakość obrazu w tej kategorii cenowej. O ile w kamerze amatorskiej nie jest potrzebny natychmiastowy dostęp do funkcji kamery, o tyle odciski palców na ekranie są paskudne, a tego nie unikniemy. Z tego też względu mniej wygodna obsługa jako odtwarzacza - tutaj też musimy używać ekranu. Co do trwałości ekranu niestety nic nie wiem.
Grześ

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 10:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
powim jedno kupuj sony ,uważam że jest to bardzo dobry wybór. Kupiłem tą kamerkę w czwartek i na prawdę jakość jest super. Polecam

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 12:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sony vs panas
hmmm
ciezko zdecydowac bo widze ze glosy sie rozkladaja moznaby rzec - rownomiernie...
ale wlasnie skoro masz sony 14 od czwartku to juz troche chyba filmowlaes - jak z tym zagadnieniem brudzenia sie ekranu LCD?
bo to wydaje sie byc powazna sprawa?
ps
odkladam decyzje zakupu do jutra - gdyz wiecej komentarzy z waszej strony pozwoli mi powziac celniejsza decyzje (tak mniemam)
wiec prosze jeszcze uzytkownikow o info jakie macie doswiadczenia w ww zagadnieniu
z gory dzieki
pozdr
grzechu

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 15:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post do BOWS
a props BOWS czy po tych komentarzach zdecydujesz sie na sony 14 czy na inny model - jesli tak to jaki bierzesz pod uwage
pozdr
grzechu

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja mam DCRTRV14 od kilku miesięcy. Nie wiem czy to jest poważna sprawa, ale niezbyt estetyczna. W większości przypadków korzystam z pełnej automatyki (do tego są stworzone kamery amatorskie) czyli prawie nie używam ekranu, jednak ekran i tak trzeba czasami czyścić (nawet myjąc ręce i tak zostają ślady). Oczywiście jest to problem głównie estetyczny. Co do użytkowania w warunkach zanieczyszczeń np. piach, tutaj należy uważać z każdą kamerą, myślę, że bardziej należy chronić mechanikę niż ekran. Prawdopodobnie HS14 nie posiada pilota (tego nawet nie dowiedziałem się w sklepie, ale wszystko wskazuje, że to jedyna różnica z TRV14) a więc jeżeli tak jest to będzie mniej wygodna jako odtwarzacz (sterowanie z ekranu), chyba że wszystko zgrywasz do komputera.
Grześ

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 15:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Maryś, wlasnie o to mi chodzilo, ze 14 ma lepszy niz 20 przetwornik, mimo ze 20 tez jest dobrym sprzetem. Pozdrawiam.

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak jest, wszystko się zgadza. Ja początkowo nie zrozumiałem do jakiej kamery ma się odnieść te 1/4", ale oczywiście, że do takiej jak w tytule czyli HC 14. Pozdrawiam.
P.S.
Czy nie uważacie, że w stosunku do obecnej serii DCR HC poprzedniczka
czyli seria DCR TRV (odpowiedniki kamer) była bardziej udana ?
Takie kamery jeszcze można kupić.

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 21:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona