Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 13:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 vp-d20 zły obraz 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post vp-d20 zły obraz
Mam Samsunga vp-d20.
Przy filmowaniu scen przy oświetleniu słonecznym jasne elementy obrazu są bardzo prześwietlone . Przy sztucznym oświetleniu jest ok. Czy to uszkodzenie czy wada tej kamery.

niedziela, 30 maja 2004, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: vp-d20 zły obraz
piotr1966 napisał(a):
Mam Samsunga vp-d20.
Przy filmowaniu scen przy oświetleniu słonecznym jasne elementy obrazu są bardzo prześwietlone . Przy sztucznym oświetleniu jest ok. Czy to uszkodzenie czy wada tej kamery.

To nie jest uszkodzenie. Ten typ kamery niestety tak ma. Ja mam model VP-D23i, zresztą drugi ezgzemplarz bo w pierwszym wysiadło złącze DV, i jest dokładnie to samo. Co więcej jeśli korzystam z gniazda AV-in i nagrywam film z kamery Hi8 to obraz też jest prześwietlony. Pisałem zresztą o tym na forum ale nikt z "bardzo zadowolonych" użytkowników tej kamery nie miał nic do powiedzenia. Jednak po trzech tygodniach bycia z kamerą "dotarliśmy się" nawzajem i nie jest już tak źle jak na początku, choć do ideału jeszcze daleko. Moje eksperymenty z odpowiednio spreparowanym kablem s-video (wlutowane nastawne rezystory do regulacji poziomu sygnałów luminancji i chrominancji) wskazują na to że do przetwornika A/D w kamerze dociera za silny sygnał. Obraz z Hi8 osłabiony rezystorem jest w porządku. Być może regulacja poziomu sygnału video w menu serwisowym dałaby porządany efekt.

Dziwi mnie jedno, na grupie jest z jednej strony tylu "bardzo zadowolonych" użytkowników tej serii kamer a z drugiej strony jak na razie nas dwóch nie do końca zadowolonych. Czepiamy się czy co ? :-)
Pozdrawiam

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:50
Nowy
Nowy

Post vp-d20 zły obraz
Dziękuję za odpowiedzi. Co do regulacji w menu servisowym to nie wiem jak go uaktywnić. Kombinacja play fadv+enter nie działa (kaseta włożona).Może ktoś wie jak to zrobić

poniedziałek, 31 maja 2004, 11:09
Nowy
Nowy

Post U mnie odwrotnie z jakością obrazu
Witam. U mnie jest odwrotnie (VP-D20). Przy dobrej, słonecznej pogodzie obraz jest super. Jednak w przypadku filmowania wewnątrz pomieszczenia, nawet w dzień obraz jest słaby. Pojawiają się pionowe prążki i dziwne zanieczyszczenia. Efekt jest taki, że materiał wygląda jak z kasety VHS kilka razy kopiowanej na kiepskim sprzęcie :? . Szczerze mówiąc wbudowana lampa troszkę poprawia całą sytuację, ale i tak nie jest dobrze. Nie wiem czy ten typ tak ma, czy po prostu udać się do serwisu. Kamerę mam dopiero 2 miesiące. Pozdrawiami czekam na sugestie.
r.krokowski@gmail.com

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 22:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]