Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 13:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Experci kamer. 1mpix - czy warto? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Experci kamer. 1mpix - czy warto?
Witam
Czy warto kupić kamerę 1mpix, czy wybrać tańszą 800kpix?
1. zastanawia mnie czy ma to wpływ na jakość obrazu?
2. czy są inne korzyści
3. fotki to 1280x960 - wystarczą do oglądania na TV, ale czy są chociaż porównywalne do tego co da się zrobić najtańszym aparatem cyfrowym?
4. czy warto pakować się w kamerę 1mpix czy wybrać tańszą i za resztę kupić np nagrywarkę DVD czy aparat foto?
Porszę expertów i nie tylko o wypowiedź.
pozdrawiam

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 09:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post 1MPixel
Po pierwsze kamera służy do filmowania, a nie do robienia zdjęć. To jest tylko taki bajer dodawany, tak na wszelki wypadek.

Po drugie.
Moja kamera ma 1MP przetwornik. Na pewno jest on lepszy od 800tyś, ale po jakości filmów tego nie zauważysz. Zwłaszcza amatorskich. W tej chwili i tak obraz jest o niebo lepszy niż w kamerach analogowych i niewiele mu brakuje do jakości zwykłej TV (piszę o moich wrażeniach wizualnych porównująć obraz nagrywany przez kamery profesjonalne DV używane w TV a moją amatorską kamerą kręcącą filmy!!!) Dlatego lepiej najpierw sprawdzić w sklepie albo u znajomych jak sprawuje się kamera 800 tys i 1MPixel. Jeśli będziesz kręcił filmy w domu np z rodzinnych wyjazdów na wczasy, albo cos w tym stylu, to kamera 800tyś. będzie pracowała bez zarzutów. Ale wybór nalezy do Ciebie!!

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak z ciekawości kol. Darku jak kolega dokonał porównania nagrań profesjonalnych kamer DV i swojej. Co kol. porównał nagrania bezpośrednio z taśm czy z TV.
Moim zdaniem jest duża różnica między takimi kamerami ale pod warunkiem że porównamy taśmy źródłowe.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 10:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Naczytałem się na tym forum, że kamery >1Mpix wykorzystują więcej pix na stabilizację obrazu, co przekłada się na lepszy obraz. A jak jest faktycznie? Czy te więcej pix pomaga?
Nie ma sensu porównywać materiałów źródłowych, ponieważ i tak wszystko zależy na czym się ogląda. Poza tym u mnie (podejrzewam że u większości) będzie wszystko lądować na DVD ewentualnie XVID, a nie na kasetach w jakości DV.
Zastanawiam się czy brać kamerę 1Mpix CANON MVX200 (3050zł) czy po prostu zwykłego Panasonica GS-11(2080zł). WEJŚCIE DV i inne nie są mi potrzebne, a szkoda na to pieniędzy. Wybrałem po prostu 2 kamery z różną ilością pix i mam dylemat.
Wbrew powszechnym opiniom SONY zdecydowanie odpada, za panel dotykowy i "małpę" (min ustawień manualnych) tegorocznych modeli. A opowieści o rewelacyjnym zachowaniu przy słabym świetle już do mnie nie przemawiają.
Pozostaje więc pytanie, czy wydać więcej na 1mpix czy tańszą 800kpix?

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 11:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja bym zdecydowanie polecił kamerke panasonic ngs 15
ma pełno bajerów
wejście wyjście dv
karta pamieci itp...
według mnei najlepsza kamera jakosc cena
ja mam ngs 11 i załuje ze nie dołozyłem te 600 zł i bym mial gs 15

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 16:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak z ciekawości kol. Darku jak kolega dokonał porównania nagrań profesjonalnych kamer DV i swojej. Co kol. porównał nagrania bezpośrednio z taśm czy z TV.
Moim zdaniem jest duża różnica między takimi kamerami ale pod warunkiem że porównamy taśmy źródłowe.
Pozdrawiam.

Do kol Witka. Takie coś można bardzo łatwo wykonać ogladając programy nagrywane w np. TVP kamerami cyfrowym. Oczywiście tasma źródłowa DV-pro będzie lepsza od amatorskiej takiej jak moja, ale i tak wszystko sprowadza sie do oglądnięcia materiału na telewizorze, a on wyświetli obraz z takimi róznicami w jakości, że naprawdę nie widać tychże różnic!!!. Tak jak napisałem w swoim poście, to są moje wrażenia z oglądania materiału na TV!!! Kolego Witku proszę czytać uważniej posty!!!

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 18:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko to prawda tylko że to materiał z profesjonalnej kamery DV poddany montażowi i skompresowany do celów emisyjnych(przeważnie tak jest realizowana obecnie emisja) przesłany i odebrany przez odbiornik Tv z przeciętną instalacją antenową . Używając kamery amatorskiej DV w takim przypadku otrzymamy obraz o jakości przeciętnego VHS.
Właściwie dla amatorskiego zastosowania jest to bez znaczenia.
Zabrałem głos bo mam skazę dbania jakość obrazu i takie porównania mnie rażą jako mało obiektywne. Przepraszam.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 18:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja bym zdecydowanie polecił kamerke panasonic ngs 15
ma pełno bajerów
wejście wyjście dv
karta pamieci itp...
według mnei najlepsza kamera jakosc cena
ja mam ngs 11 i załuje ze nie dołozyłem te 600 zł i bym mial gs 15

1. a po co wejście DV? za 600 zł masz nagrywarkę DVD i zapas płyt na rok. Chyba nie będziesz wyciągał kamery do oglądania nagranego materiału.
2. karta pamięci na zdjęcia 640x480??? Chyba że kolekcjonujesz znaczki. Bezużyteczny gadżet.
3. Kamera internetowa przez port USB. Jak to słyszę to mi niedobrze. Wykorzystywać sprzęt za ponad 2kzł do takiego celu!!!!
Moim zdaniem wybrałeś najlepszą kamerę 800kpix (Panasonic gs-11) a dodatki, które ma gs-15 są faktycznie bajerami.
Bezużetycznymi bajerami.
Napisz parę zdań jak się sprawuje stabilizator obrazu w pełnym zakresie zoom. Czy obraz z kamery jest ostry i dobrze odzwierciedla barwy?

wtorek, 8 czerwca 2004, 07:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pred 2 latami miałem ten sam dylemat. Ostatecznie w tamtych warunkach (możliwości-cena, możliwość ściągnięcia z Niemiec 800 zł taniej) wybór padł na SONY DCR TRV 740 z 1Mpix, DV in/out i możliwością robienia fotek. Zdjęcia wcale są nienajgorsze - kilka odrobiłem na papierze, wykorzystuje je w swoich amatorskich filmach na czołówki i wstawki.
Dzięki DV in/out mogę przrtworzyć wszystkie pamiątkowe filmy z VHS na SVCD lub DVD wykorzystując kamerę jako przetwornik analogowo cyfrowy. Bezpośrednio po montarzu na komputerze można zgrać materiał przez kamerę na taśmę VHS. Można też nagrać zmontowany film w jakości DV na taśmę, w kamerce i odtwarzać na TV. Ja robiłem to ze względów archiwalnych. Obecnie ceny nagrywarek DVD spadły natyle, że jest nie bardzo sensowne, ale jeśli ktoś chce mieć jakość DV i wykorzystać kamerę jako cyfrowy magnetowid, to nie widzę przeszkód. Jeśli jesteś amatorem to i tak kamerkę wymienisz na nową nie ze względu na jej zużycie, ale dlatego, że przyjdą nowe standardy i rozwiązania.
Pozdrawiam Heniek

wtorek, 8 czerwca 2004, 08:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Timmonek24 napisał(a):
ja bym zdecydowanie polecił

1. a po co wejście DV? za 600 zł masz nagrywarkę DVD i zapas płyt na rok. Chyba nie będziesz wyciągał kamery do oglądania nagranego materiału.
2. karta pamięci na zdjęcia 640x480??? Chyba że kolekcjonujesz znaczki. Bezużyteczny gadżet.

Do punktu 1-ego dodaj jeszcze cenę odtwarzacza DVD stacjonarnego + amplituner itp..., wyjdzie duuużo więcej niż sobie policzyłeś.

Co do 2-go punktu, to używam takiej rozdzielczości do wysyłania przez poczte, idzie dużo i sprawnie.

pozdrawiam.

czwartek, 10 czerwca 2004, 23:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Po co stacjonarne DVD? Jeżeli ktoś ma to ok, jeżeli nie to kompresja DivX. Poza tym nagrywarka w kompie + karta dzwiękowa może służyć jako odtwarzacz.
A po co wejście DV osobie, która nie ma kompa do zmontowania materiału???? Co niby sobie przez to wejście nagra?
Co do zdjęć 640*480 to faktycznie jedyne zastosowanie to internet. Chociaż jak ogląda się takie fotki na 19'' monitorze to nie wygląda to atrakcyjnie. To tak jak ze zdjęciami z tel. kom. Wszystko to znaczki pocztowe.
Pozdrawiam

PS
Przypominam temat postu, bo dyskusja poszła wyraźnie w innym kierunku.
"Czy warto kupić kamerę 1mpix, czy wybrać tańszą 800kpix?"

poniedziałek, 14 czerwca 2004, 07:07
Stały bywalec
Stały bywalec

O co ci chodzi poliot?
Po co stacjonarne DVD? Jeżeli ktoś ma to ok, jeżeli nie to kompresja DivX. Poza tym nagrywarka w kompie + karta dzwiękowa może służyć jako odtwarzacz.
"Czy warto kupić kamerę 1mpix, czy wybrać tańszą 800kpix?"

Jeszcze tylko odpowiem na to i nie przeszkadzam :)
Nagrywarka na kompie + karta dźwiękowa owszem, może służyć jako odtwarzacz ale czy oglądanie na monitorze jest takie przyjemne? No chyba, że masz podpięty telewizor do komputera ale i tak słychać warkot wiatraka (bardzo uciążliwe dla uszu). I na koniec - gdzie to wszystko pomieścić ?

ps. Owocnego porównywania 1mpix i 800kpix (w/g mnie to dopiero strata pieniędzy)

poniedziałek, 14 czerwca 2004, 15:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
1. "Jeszcze tylko odpowiem na to i nie przeszkadzam :) "
Pewnie o kamerach wiesz więcej niż ja więc nie przeszkadzasz ;-) Ja tylko próbuję wydać jak najmniej $ i mieć jak najlepszy efekt. A już na pewno nie chcę wywalić pieniędzy na wejścia, których nigdy nie będę wykorzystywał.

2. Przyznaję rację wiatrak w kompie jest upierdliwy, tylko ja juz go nie słyszę. Dla mnie jest to "tło" takie samo jak szum wiatru, dźwięk przejeżdżającego samochodu czy inne ;-) Na szczęście mam stacjonarne DVD i rzadko wykorzystuję kompa do odtwarzania w ten sposób. Aktalnie pracuję nad kablem 10m, żeby umieścić kompa w drugim pokoju. Wtedy będzie totalna cisza, ale będą problemy ze sterowaniem.....

3. "ps. Owocnego porównywania 1mpix i 800kpix (w/g mnie to dopiero strata pieniędzy)" Co masz na myśli?

Do tej pory 2 głosy za kamerą 1mpix, więc chyba nie mam wyjścia; kupuję Canona ale bez WEjść DV IN i analog.
Czy ktoś może jeszcze dodać coś do tematu czy zamykamy dyskusję?

wtorek, 15 czerwca 2004, 07:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]