Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 13:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 SAMSUNG VP-D23I 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SAMSUNG VP-D23I
Witam, czy ktoś posiada model kamery SAMSUNG VP-D23I ??? jak oceniacie ten model?? czym się on różni od SAMSUNG VP-D26I oprócz wielkością LCD ?? bardzo prosze o Wasze opinie nie ten temat

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 21:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Od miesiąca mam 23i. Przez ten miesiąc przetestowałem kamerkę w najróżniejszych warunkach (słońce, chmury, wnętrza oświetlone światłem dziennym sztucznym, hala sportowa itp.) Jak na razie jedyną wadą tej kamery jest tendencja do przepalania świateł w warunkach kontrastowego oświetlenia. Poza tym żadnych zastrzeżeń. Bardzo wygodna w obsłudze, ergonomiczna, dużo ręcznych ustawień, wbudowana lampa, która czasami się przydaje. Początkowe wrażenie raczej negatywne (te przepały) ale po swego rodzaju "dotarciu" się z kamerą i zrozumieniu zasady działania jej układów pomiarowych i do tego jeśli wziąć pod uwagę cenę (1799zł), wejścia DV i AV to mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 22:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki bardzo za odpowiedz, mam jeszcze pytanie: jak kamera działa w niedostatecznym oświetleniu? jakie jej jest minimalne oświetlenie? czy istnieję ręczna regulacja ostrości? i ile jest dostepnych szybkości zoomu?

wtorek, 8 czerwca 2004, 13:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W pokoju o pow. 15m2 i wysokości 2,5m przy oświetleniu żarówkami o mocy ok. 200W odbitym od sufitu jakość obrazu jest do zaakceptowania. Przy gorszym oświetleniu pojawiają się szumy i zmniejsza się nasycenie kolorów. W takich warunkach przełączam balans bieli na ręczny i wybieram "indoor" jakość obrazu (w szczególności nasycenie kolorów) o niebo lepsza niż przy ustawieniu "auto". Wbudowana lampa bardzo pomaga wydobyć szczegóły w cieniach (jej temperatura barwowa jest bardzo zbliżona do światła żarowego, mieszanka tej lampy i światła dziennego powoduje że na filmie pojawiają się chińczycy :-) ).
Prędkości zoom-u są chyba cztery albo pięć. Suwak zmiany ogniskowej jest jak dla mnie za mały i do tego pamalowany srebrną, błyszczącą farbą co powoduje że czasami palec się na nim ślizga. Jego zaletą jest to, że posiada progresywne usprężynowanie tzn. w miarę wychylania stawia coraz większy opór co zapobiega przypadkowemu przeskoczeniu na dużą prędkość zmiany ogniskowej.
Oczywiście jest ręczna regulacja ostrości za pomocą pokrętła. Jest też ręczna regulacja ekspozycji a także ręczne ustawianie czasu otwarcia migawki.
Z rzeczy mniej przydatnych (dla mnie w ogóle nie przydatnych) możliwość robienia zdjęć w rozdzielczości 640x480 zapisywanych na taśmie albo w pamięci MemoryStick (podobno kamera jest oparta o elementy Sony stąd ten typ pamięci) a także zapis filmów w MPEG4 tylko na karcie MS. Pozatym port USB do transferu zdjęć do PC jak i do wykorzystania kamery jako kamery internetowej.
Standardowy akumulator wystarcza na ok. 1h pracy podczas nagrywania, ładuje się tylko w kamerze przez ok. 1h.
W zestawie znajduje się pilot, zasilacz sieciowy, kable AV, S-Video, pasek na szyję, przejściówka Cinch-Euro, baterie do pilota i kamery, oprogramowanie m.in. Ulead Video Studio DVD 7SE. Tradycyjnie brakuje kabla Firewire.
Co jeszcze, kamera bardzo dobrze leży w dłoni, przyciski same "wchodzą" pod palce jak dla mnie jest wygodniejsza od Canonów i JVC z tego przedziału cenowego. Zoom x10 w szerokim kącie odpowiada mniej więcej 50mm dla aparatu małoobrazkowego, mogłoby być szerzej. Na obiektyw można nakręcić np. konwerter szerokątny (śr. 37mm) lub filtry. Brak sanek do zewnątrznej lampy. Brak gniazda słuchawkowego ale jest głośnik z regulacją głośności. Jest wejście mikrofonowe.
Uff, wyszła z tego mała recenzja :-)
Jeśli jeszcze coś cię interesuje to pytaj.

środa, 9 czerwca 2004, 01:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no no, całkiem dobra recenzja :) trzeba ją gdzieś opublikować :)
Najbardziej zdołowałem się tym, że bateria ładuje się tylko umieszczoną w kamerze. Czy można wyjąć z kamery akumulatorki (na wymiane) ?? czy dają standardowo akumulatory litowo-jonowe ?? czy zrzucałeś już filmy na kompa?? jak się prezentuje jakość?? aha, jeszcze jedno, czy kamera dobrze nagrywa dzwięk?? słychać jak się "majstruje" przy kamerze??

środa, 9 czerwca 2004, 17:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no no, całkiem dobra recenzja :) trzeba ją gdzieś opublikować :)
Najbardziej zdołowałem się tym, że bateria ładuje się tylko umieszczoną w kamerze. Czy można wyjąć z kamery akumulatorki (na wymiane) ?? czy dają standardowo akumulatory litowo-jonowe ?? czy zrzucałeś już filmy na kompa?? jak się prezentuje jakość?? aha, jeszcze jedno, czy kamera dobrze nagrywa dzwięk?? słychać jak się "majstruje" przy kamerze??

Obszerna recenzja ze zdjęciami i przykładowymi filmami byc może ukaże się niedługo :-)
Akumulator oczywiście można wyjąć z kamery i jeśli dokupisz zewnątrzną ładowarkę (raczej niefirmową) to możesz je łądować na zewnątrz. Również można dokupić większe akumulatory. Ten standardowy jest litowo-jonowy.
Przez dwa tygodnie przegrywałem poprzez wejście AV-in filmy z mojej kamery Hi8. W sumie 14 kaset 90min. następnie do kompa przez Firewire i za pomocą Ulead Video Studio 7SE dołączonego do kamery nagrywałem na płyty DVD. Jakość taka jak materiału źródłowego Hi8. Nagrywałem też na DVD filmy kręcone Samsungiem i jakość jest bardzo dobra, praktycznie nie ma straty jakości w porównaniu do zapisu na taśmie DV.
Kamera bardzo dobrze nagrywa dźwięk, bas jest głeboki, średnica naturalna a wysokie tony mają miły, miękki charakter. Oczywiście mikrofon łapie odgłosy silnika kamery (napęd głowic i przesuwu taśmy, zoom-u nie słychać zupełnie, przyciski ani obudowa nie trzeszczą), słyszalne jedynie w cichym pomieszczeniu, na dworze zupełnie niesłyszalne. Ale jak już wspominałem jest wejście mikrofonowe i jeśli potrzebujesz zupełnej ciszy to możesz podłączyć zewnętrzny mikrofon.
Coś jeszcze ? :-)

środa, 9 czerwca 2004, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To powyżej pisałem ja, Rockford. Zapomniałem wpisać nick-a :-)

środa, 9 czerwca 2004, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
I to juz chyba ostatnie zapytanie :) Do czego slużą i jak sie zprawdzają nastepujace funkcje:

- Easy-Q
- EZ Navigator
- Night Capture
- DSC
- BLC
- Wind filter

Dzięki z góry i pozdrawiam :)

piątek, 11 czerwca 2004, 12:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
1. Easy-Q tryb łatwego filmowania, wszystkim steruje kamera (oprócz zoom-a) brak dostępu do zaawansowanych funkcji jak ręczna ostrość czy balans bieli. Z tego trybu nie korzystam więc nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce.
2. EZ Navigator chodzi chyba o możliwość szybkiego wybierania funkcji typu balans bieli, ręczna ostrość, stabilizacja obrazu itp. za pomocą kółka i zmiany ustawień tych funkcji przyciskiem 'Enter"
3. Night Capture - tryb filmowania w zupełnych ciemnościach, obraz staje się zielono biały, zasięg działania ok 3m
4. DSC - chodzi chyba o DSE czyli cyfrowe ekefty typu mozaika, sepia, lustro - jak dla mnie zupełnie nieprzydatne bajery.
5. BLC - funkcja kompensacji tylnego oświetlenia, jeśli filmujesz pod słońce lub kogoś stojącego w oknie to aby sylwetka nie była czarną plamą automatyka kamery rozjaśnia nieco obraz, jak dla mnie wolę ustawić ręcznie ekspozycję niż ufać automatowi.
6. Wind filter - filtr górnoprzepustowy mający za zadanie zmniejszyć zakłócenia spowodowane wiatrem wiejącem w mikrofon, przy okazji obcina niskie tony.
:-)

piątek, 11 czerwca 2004, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
RockFord a gdzie widziałeś JVC GR D23 za cene 1790 ? Bo ja chce ją kupic i najniższa cene jaką znalazłem to prawie 2000?

Jesli mozesz to napisz mi także na maila zolnierzyk2@wp.pl
dzieki

piątek, 18 czerwca 2004, 12:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]