Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 12:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 samsung vp-d33i 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post samsung vp-d33i
Witam!
Mam pytanie co do modelu kamery w temacie. Mam okazję kupić ją za 1500zł i nie wiem, czy się zdecydować, bo jestem kompletnym laikiem w kamerach cyfrowych. Będę jej używał na wakacjach, urodzinach, taka rodzinna kamera. Na razie wiem tyle, że ma 800tys. pixeli, jest na kasety dv i ma 10- krotny zoom optyczny i stabilizację obrazu.
Czy moglibyście mi przybliżyć ten model, jakie ma funkcje (i do czego służą), i czy się opłaca? Poza tym, czy moglibyście mi przybliżyć, możliwości kameracji cyfrowej??? tzn. co można robić z tym na kompie, co w ogóle można z tym robić itp itd....
z góry dzięki za odpowiedzi

PS emes nie wiedziałem, że jesteś tutaj moderatorem

środa, 9 czerwca 2004, 22:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dalej
aha. zapomniałem dopisać. poczytałem nieco to forum i dużo tu jest o samsungu vp-23i. Czy to jest jej poprzednik, słabszy model, czy lepszy, czy co to jeszcze jest? jeśli tak, to o co chodzi w tym "przepalaniu"

środa, 9 czerwca 2004, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeśli jest nowa i na polskiej gwarancji to za 1500 zł warto ją kupić. Więcej informacji w moich "wypocinach " w sąsiednim poście. A co można zrobić z filmem zgranym do kompa to temat rzeka, co ja mówię ocean :-)

środa, 9 czerwca 2004, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
dzięki za szybką odpowiedź, bo muszę się szybko decydować. Rozumiem, że z tymi filmami można robić baaaaaardzo wiele i więcej, ale: czy większość tych różnych rzeczy można zrobić na athlonie 2200+, 256 ramu+ gf4 mx 440 64mb? bo czasem mi się zdarza, że przy montowaniu mp3 nieco wariuje, więc mam wątpliwości

środa, 9 czerwca 2004, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
aha. na razie wiem, że ma 2 lata gwarancji i podejrzewam, że to euro jest. Dostanę rachunek i gwarancję a serwis samsunga mam w bloku, 15 sekund i jestem.

środa, 9 czerwca 2004, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Model 33i ma inna obudowę niż 23i, bardziej pionową tzn jest wyższy niż dłuższy. Przepalanie świateł to coś co powoduj, że np. twarz oświetlona silnym światłem lub twarz na bardzie ciemnym tle jest przedstawiana z postaci białej plamy :-( albo np. piasek na plaży albo śnieg to też tylko biała plama bez żadnych szczegółów. 33i ma też z tym problemy.
Jeśli chodzi o twojego kompa to do obróbki video jest ok pytanie tylko czy masz port firewire ? jeśli nie to musisz dokupić kontroler na PCI (ok.70-100zł) I rzecz najważniejsza, twardy dysk. 60 min. filmu zgranego z kamery to ok.12GB (słownie: dwanaście gigabajtów :-) ) danych. Kolejne pytanie masz nagrywarkę DVD ? Jeśli nie to film po zmontowaniu możesz zgrać poprzez wejście DV-in z powrotem na kasetę miniDV i dalej z kamery np na VHS. Zaletą tego modelu Samsunga jest posiadanie właśnie tego gniazda DV-In jak AV-in.
Jeśli chodzi o serwis to na 100% nie będzie honorował gwarancji europejskiej !!! Zastanów się więc. Za 1799 kupisz VP-D23i w Media-Markt z polską gwarancją. Jak już pisałem niczym się nie różnią oprócz rodzaju obudowy. Wejdź sobie na http://www.samsung.pl i w dziale kamery video masz specyfikacje i fotki.

środa, 9 czerwca 2004, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
fajnie. a czy zdarzyło się, że jest 24 miesięczna polska gwarancja?
dysk mam tylko 20giga, więc może być problem
nagrywarki dvd nie mam
czyli kicha
nie wiem, czy cię dobrze zrozumiałem: czy ja potem mogę nagrany film zrzucić na zwykłą kasetę? czy taka opcja jest w 23i? i czy zmontowany film można wrzucić na kamerę i z kamery na kasetę vhs? czy to jest w obydwu modelach?
dzięki za odpowiedź, chyba się rozmyślę

ps to nie 1500, a 1300zł

środa, 9 czerwca 2004, 23:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
kuźwa, ciągle zapominam.
a jak kupować coś jak najtańszego przyzwoitego to co lepiej? tego samsunga 23i, canona mv700 czy jeszcze coś innego?

środa, 9 czerwca 2004, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dysk 20GB jest stanowczo za mały. Polska gwarancja to 12 miesięcy. Za pomocą 23i jak i 33i możesz poprzez firewire i DV-in w kamerze zgrać materiał z kompa na kasetę DV a następnie odtwarzając tą kasetę w kamerze możesz ją nagrać na VHS. Warto zauważyć, że firewire nie powoduje pogorszenia jakości obrazu, tak więc obraz po wrzuceniu do kompa i zgraniu z powrotem do kamery nie straci na jakości, pod warunkiem że całą obróbkę w kompie przeprowadzisz w formacie DV. Jeśli chodzi o inne modele kamer to tylko Samsung oferuje w tej cenie wejścia AV-in i DV-in. Canony z literką "i " mają takie wejścia ale ceny zaczynają się od 2600zł. JVC model 30 lub nowszy 33 maja wejście ale też kosztują powyżej 2000. Jeśli kamera nie będzie miała DV-in to nic na nią nie nagrasz więc ze zgrywania na VHS nici. Cena którą podałeś jest powiedziałbym bardzo podejrzana. Kupujesz od znajomego ? Kamera nowa ? 100% sprawna ? Cena sklepowa to bodajże 2300zł.

czwartek, 10 czerwca 2004, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post vpd33i
Witam.Czytajac posty na temat kamer ich wyboru i jakosci kupilem samsunga vpd33i.Dlaczego?Ja tez podlaczylem 3 kamery w sklepie rtv po mimio ze sprzedawca :canon i nic wiecej.oczywiscie 3 telewizory i kiazdy inaczej ale coz sie stalo jak przepinalismy tv z 1 na 2.....Okazalo sie ze:samsung nie wyszedl tak zle bo tragicznie wyszlo sony
Czytajac o piasku sfilmowalem piasek(jesli ktos sobie życzy wysle probke)nie jest idealnie ale wiem że jest piasek:)Tryb nocny wydaje mi sie ze jest poprawiony-fakt na starszym modelu problem-nie ma za wiele tgz dropow.Do minusow zrzut z analoga musi byc nagrany na kasete dv a nie w locie.Ja za kamerke dalem 2500zl ale po porownaniu z canonem 500 to wyprzedza wyposazeniem i jednak jakoscia.
P.S
Przy mnie3 klient oddawal jvc bo sie zwarzyla obraz skakał.
Pozdrawiam

czwartek, 10 czerwca 2004, 11:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post vpd33i
To dalej Ja.Przyblizenie modelu dla kolegi(za1500 bierz i sie nie zastanawiaj)
ieee1394
usb
funkcja photo w trybie filmowania z dzwiekiem
cyfrowy zoom 800x
optyka 10x
stabilizator obrazu dis
kompresja tylniego oswietlenia
night capture
memory stick
we/wy anal dv
easy q-super rzecz
bardzo proste menu-zabawa bez instrukcji
aku starcza na ok 120 min pelnej zabawy z ekranem lcd
czas ladowania ok1 godziny
model 23 nie jest tylko starsza obudowa sa roznice(oprocz ceny)obraz jest znacznie gorszy w duzym swietle i w ciemnosci

czwartek, 10 czerwca 2004, 11:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jest wyższy niż dłuższy

oj to chyba nie ta kamerka :wink:

czwartek, 10 czerwca 2004, 12:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
kamerkę chcę kupić na allegro przy odbiorze osobistym, ale chyba nic z tego nie wyjdzie, bo jak facet dowiedział się o odbiorze osobistym to zamilknął :D więc raczej nie wypali
ale mimo wszystko dzięki za odpowiedzi, dało mi to do myślenia, że samsung dla zastosowań domowych wcale nie jest taki zły

czwartek, 10 czerwca 2004, 23:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podaj link do tej aukcji, może trzeba powiadomić Allegro że się przekręt szykuje...

piątek, 11 czerwca 2004, 12:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]