Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 20:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Jaki mikrofon zewnetrzny do kamery? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki mikrofon zewnetrzny do kamery?
Witam!

Czesto spotyka sie opinie ze nalezy dokupic zewnetrzny mikrofon do kamery. Czy ma to sens w przypadku malych kamer do uzytku amatorskiego? (czy jesli kamera nagrywa wlasne dzwieki silnika itp. czy taki mikrofon pomaga w zlikwidowaniu tego efektu? Jakie mikrofony najlepiej stosowac i czy sa to specjalne - dedykowane mikrofony do odpowiednich kamer czy mozna stosowac "cokolwiek"?

piątek, 11 czerwca 2004, 21:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Jaki mikrofon
Słowo cokolwiek, nie jest na miejcu, bo byle jaki mikrofon zamiast dać to czego oczekiwano, tylko pogorszy jakość dźwięku. Mikrofon kupić można w zależności od tego do czego będzie służyć. Jeli chcesz filmować np dalekie ujęcia, to trzeba mieć mikrofon kierunkowy, jeśli natomiast będą to ujęcia np. w domu, to wystarczy "zwykły" mikrofon stereo lub mono. Inna sprawa czy masz ten mikrofon gdzie zainstalować. Jeśli masz stopkę do jego założenia to OK. Jeśli nie, to będziesz sobie musiał kupić stopkę do przykręcenia od dołu w miejscu na statyw. No i czy masz wejście mikrofonowe. Jeśli tak, to nie powinno być problemu z jego podłączeniem.

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

sobota, 12 czerwca 2004, 09:03
Moderator
Moderator

Post Re: Jaki mikrofon
Dariusz Nawrat napisał(a):
jeśli natomiast będą to ujęcia np. w domu, to wystarczy "zwykły" mikrofon stereo lub mono.

Czy np taki mikrofon może być ?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26122853

sobota, 12 czerwca 2004, 09:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post No nie
Bardzo ładny mikrofon, ale czy będzie działać jak trzeba, tego nie wiem. Trzeba by to było sprawdzić. Wydaje mi się, że współpracować nie będziem za dobrze, bo to jest mikr. estradowy, a nie do zastosowań video, ale nie upierałbym się :D . Gdy pisałem "Zwykły" mikrofon chodziło mi oczywiście o mikrofon do kamery. Wydawało mi się, że będzie sprawa dla wszystkich czytających oczywista :wink: :!: Ale... może nie jest. A może taki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26372159

dnc

Mój sprzęt:
Obrazek

sobota, 12 czerwca 2004, 09:41
Moderator
Moderator

:-) I to mikrofon i to mikrofon, różnią się tylko "minimalnie" ceną :-) Myślałem o zakupie tego tańszego bo myślałem, że wystarczy ale teraz mnie trochę przystopowałeś. Może ktoś może polecić jakiś niedrogi, sprawdzony mikrofon podłączany pod MIC-IN...

sobota, 12 czerwca 2004, 13:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

:-) I to mikrofon i to mikrofon, różnią się tylko "minimalnie" ceną :-) Myślałem o zakupie tego tańszego bo myślałem, że wystarczy ale teraz mnie trochę przystopowałeś. Może ktoś może polecić jakiś niedrogi, sprawdzony mikrofon podłączany pod MIC-IN...

Problem polega na tym m.in., że nie wiem jak chciałbyś ten mikrofon przymocować do kamery. Bo jak widać na obrazku nie dołączają stopki do dokręcenia na kamerę. A trzymanie w ręku mikrofonu, nie nalezy do przyjemnych, kiedy w drugiej dłoni jest kamera. Chyba, że prowadzić bedziesz wywiady, a kamera będzie na statywie :lol: Albo trzeba by sobie dokupić dodatkowy uchwyt mocujący. Nie zauwazyłem poza tym jakie są parametry mikrofonu. Dobrze wiedzieć, jak pracuje taki mikrofon w terenie, a jak np. w domu :!:

dnc

Mój sprzęt:
Obrazek

sobota, 12 czerwca 2004, 13:24
Moderator
Moderator

Problem polega na tym m.in., że nie wiem jak chciałbyś ten mikrofon przymocować do kamery

Chodzi o zastosowania typowo domowe więc mocowanie do kamery nie jest mi potrzebne. Myślałem prędzej o ukryciu go w pobliżu osób filmowanych z daleka lub o "wędce".

sobota, 12 czerwca 2004, 13:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Chodzi o zastosowania typowo domowe więc mocowanie do kamery nie jest mi potrzebne. Myślałem prędzej o ukryciu go w pobliżu osób filmowanych z daleka lub o "wędce".

No! Ta wędka musiałaby być dosyć dobrze umocowana gdzies na ścianie albo w suficie w pokoju. Powiem szczerze, że ja używam mikrofonu zewnętrzenego, ale na kablu i przedłużce 5 metrowej. Mogę go zamocować na kamerze lub po prostu trzymać w ręku. Każdy sposób na nagranie dobrego dźwięku jest warty analizy i wypróbowania.:!:

dnc

Mój sprzęt:
Obrazek

sobota, 12 czerwca 2004, 13:39
Moderator
Moderator

Tak ! A ten mikrofon mnie zainteresował zwłaszcza dlatego, że jest bezprzewodowy więc nie musiałbym bawić się w przedłużki !

sobota, 12 czerwca 2004, 13:48
Stały bywalec
Stały bywalec

Też kiedyś szukałem mikrofonu do swojej kamery i kupiłem bardzo dobry mikrofon MONACOR ECM-600 ST, nie jest to mikrofon bezprzewodowy, w komplecie jest pięcio metrowy przewód ,ale dzwięk jest naprawdę dużo lepszy od standartowego i nie słychać już żadnych szumów silnika, cena około 250 zł

sobota, 12 czerwca 2004, 15:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]