Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 musze szybko kupić kamere cyfrową - napiszcie jaką 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post musze szybko kupić kamere cyfrową - napiszcie jaką
Witam
Temety się przewijały wcześniej ale ceny się pozmieniały więc pytam:
Mam tylko 2000. chce żeby to była mini DV. Miałem na oku Samsung VP-D23i, ale kilku sprzedawców mi powiedziało że samsungi się sypią i zdażają się reklamacje,zrezygnowałem pomimo tego zę funkcje ma nawet fajne. kosztuje niecałe 1800. Znalazłem tez canon MV 600 ale na tutejszym forum wyczytalem że i te się psują. funkcje ma trochę gorsze niż samsung. kosztuje też niecałe 1800. sprzedawca powiedział że najsłabszy canon jest lepszy od najlepszego samsunga A jakie bedą wasze propozycje. Zastosowanie czysto amatorskie.

za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam

czwartek, 17 czerwca 2004, 00:21
Moderator
Moderator

Jeśli nie Samsung i Canon to może JVC ? Kosztyje 1999 zł więc jeśli masz p[rzeznaczone na zakup 2000 zł to jeszcze Ci zostanie złotówka :-)
Obejrzyj sobie:
http://www.maximedia.pl/kamery_cyfrowe/jvc_gr_d_23.php

czwartek, 17 czerwca 2004, 07:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ale czy naprawde tak jest ze samsungi i canony się psują? czy to moze tylko kwestia przypadku?a czy JVC się nie psują? Ja wcale canona i samsunga nie wykluczam ze swojego zakupu, tylko chciałbym poznać wasze opinie która z tych kamer byś kupił gdyby s miał coś kupić i dlaczego (JVC także). Konkrety

dzieki za wszelkie odpowiedzi

czwartek, 17 czerwca 2004, 08:28
Moderator
Moderator

ale czy naprawde tak jest ze samsungi i canony się psują? czy to moze tylko kwestia przypadku ?

Konkretów nie uzyskasz bo trzeba by było zrobić statystyki jakie modele trafiają do serwisów najczęściej. Chodzi o OPINIE a te poznasz czytając forum. A może masz znajomych w serwisach, którzy powiedzą Ci co najczęsciej naprawiają. Bo firmy raczej nie będą się tym reklamować. Ciężko tu coś konkretnego napisać. Ujmę to krótko:
Na podstawi opinii jakie słyszałem czytałem i widziałem JA wybrałbym JVC z tej trójki. Ty zrobisz jak zechcesz...
Pozdrowienia

czwartek, 17 czerwca 2004, 08:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
moim subiektywnym zdaniem jesli ma byc to amatorka to kup Sonyego TRV 245 tylko ze to nie jest mini DV ale D8. Tasmy tansze (o wiele tansze niz mini DV), waga większa "az" o 20 dkg. Zoom (optyczny) x20. Z tego co ja wiem takiej kamery innej firmy za te cene nie dostaniesz. A to istotny element.
Ja posiadam takową kamerkę i jestem zadowolony. Cena ponizej 2000 zl w sklepach internetowych. Kupilem za 1900 i na drugi dzien kurier do domu mi przywiózł. Płatność przy odbiorze. Faktura, gwarancja poprostu spoko.
A kamera ... mi wystarcza choc nie jest moja pierwsza (pierwsza analogowa).
Jakosc obrazu oczywiscie TAKA SAMA jak w mini DV. W sumie wychodzi taniej niz za kamere mini DV w tej klasie.
wiem, ze oczekiwales konkretow w sprawie mini DV ale ja tez tak chcialem kupujac ale po zastanowieniu kupilem kamere D8 i nie zaluje.

ZAZNACZAM, ZE TO JEST ZDANIE MOJE, OSOBISTE WIEC SUBIEKTYWNE

czwartek, 17 czerwca 2004, 08:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
interesują mnie tylko mini DV. A jakieś inne typy? Co zaproponujecie?
troche pociągne was za jezyki :)

wielkie dzieki za odpowiedzi

czwartek, 17 czerwca 2004, 12:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ja mam JVC i jest spoko ...
Witam !!!

Posiadam od ponad roku JVC GR-DVL 145EDG i jestem bardzo zadowolony ... wtedy dałem za nią ok.2500pln teraz jest warta (nowa) poniżej 2000 ale już jej nie kupisz ... parametry takie jak ta proponowana Ci przez kolegę Mn1s1ek ...
Co do D8 ... standardem w tej chwili jest MiniDV, D8 ma taką samą jakość ale po co wchodzić w coś co robi jedna firma i co stopniowo znika z rynku ...
więc szkoda czasu nad debatowaniem o wyższosci Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy ...

Co do niezawodności ... nie ma jakichś szczególnie złych ani dobrych modeli ... zalezy na jaki egzemplarz trafisz ... ja nie mam najmniejszych kłopotów z moją kamerką a i jakość mnie zadowala no i możliwośći obróbki (kupiłem kartę FireWire za 70pln, miała dołaczony sofcik ULEAD VideoStudio 6 + kabelek ... dołożyłem jeszcze ULEAD DVD Movie factory i mam "studio" w domu za nieduże pieniądze) ...

JVC to firma z tradycjami ... ja miałem do wyboru też kilka rodzajów kamer od kilku producentów ... na szczęście sprzedawca umiał dobrze umotywować swoj ą propozycję a nie tylko że te to są do d..y a te się psują a tamte x to lepsze od najgorszego y ...

pozdrawiam
KrzychoG

czwartek, 17 czerwca 2004, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
znalazłem w sklepie JVC GR D 30 za 1690. Chyba ta kupie i jest lepsza od GR D 23. Tak mi się wydaje. Dobrze mi się wydaje?

czwartek, 17 czerwca 2004, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
bylem na kaszubach na wierzy widokowej Wierzycy i gdy swoim "zanikajacym" soniakiem krecilem panorame uslyszalem szmer obok siebie. Obok mniue stal koles z JVC i slychac bylo mechanizm jego kamery.

PS. Co zanika D8 ?? Nie zauwazylem, jeszcze DLUUUUUUUUGO nie zauwaze.
Ja krece tasmy i ja je uzywam. Co mnie obchodzi, ze (jak TWIERDZISZ) zanika.
Tasma kosztuje 10 zl a mini DV ?

Podalem istotny parametr, ktory kolega Grzegorz "olał"

otórz zoom optyczny x20. Hmm nie wiem jak to sie ma do zanikania.
Moze skupic sie na tym co jest dobre a nie zanikajace.

To tak jakbys powiedzial komus kto za 10 zl moze kupic CD-Roma.
Nie kupuj bo produkcja zanika. To nic, ze nie kupisz plyty DVD (bo drogie) ale kup sobie DVD-Rom, bo to standard.

Jakosc identyczna, cena nizsza, cichy, sprawny, tanie tasmy. A jak rzeczywiscie zaniknie wtedy i moj egzemlarz bedzie tak samo historyczny i dzialajacy jak Twoj

pozdrawiam

czwartek, 17 czerwca 2004, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
bylem na kaszubach na wierzy widokowej Wierzycy i gdy swoim "zanikajacym" soniakiem krecilem panorame uslyszalem szmer obok siebie. Obok mniue stal koles z JVC i slychac bylo mechanizm jego kamery.

PS. Co zanika D8 ?? Nie zauwazylem, jeszcze DLUUUUUUUUGO nie zauwaze.
Ja krece tasmy i ja je uzywam. Co mnie obchodzi, ze (jak TWIERDZISZ) zanika.
Tasma kosztuje 10 zl a mini DV ?

Podalem istotny parametr, ktory kolega Grzegorz "olał"

otóz zoom optyczny x20. Hmm nie wiem jak to sie ma do zanikania.
Moze skupic sie na tym co jest dobre a nie zanikajace.

To tak jakbys powiedzial komus kto za 10 zl moze kupic CD-Roma.
Nie kupuj bo produkcja zanika. To nic, ze nie kupisz plyty DVD (bo drogie) ale kup sobie DVD-Rom, bo to standard.

Jakosc identyczna, cena nizsza, cichy, sprawny, tanie tasmy. A jak rzeczywiscie zaniknie wtedy i moj egzemlarz bedzie tak samo historyczny i dzialajacy jak Twoj

pozdrawiam

czwartek, 17 czerwca 2004, 13:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=7992

moze i jestem zlosliwy ale ...

czwartek, 17 czerwca 2004, 13:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sorry Juras ... nie wiedziałem żeś taki wrażliwy ...
Witam ponownie ...

Sorki Juras za stwierdzenie o zanikaniu standardu ale usłyszałem to wiele razy od dobrych fachowców i dlatego tak to napisałem ...

Pewnie to zanikanie jest takie samo jak manetowidów VHS ale jednak jest i tu masz rację, że jak zaniknie to już pewnie będziesz miał inną kamerkę ... dla niektórych osób może to być jednak istotna informacja zależy kto do czego przykłada większą uwagę ...

A co odgłosu mechanizmu kamerek JVC, to faktycznie w różnych modelach (nie wiem dokładnie w ilu) on jest ... moja kamerka również wydaje deliktatny szumo-pisk aczkolwiek nie nagrywa się on na taśmę (sprawdzałem to wielokrotnie żeby się upewnić że to nie wada ...) i dla mnie nie jest to specjalnie dokuczliwe ...

Nie twierdzę że JVC jest najlepszy ani że SONY jest najlepszy ... są tacy co od strzału wybierają SONY bo są zagorzałymi zwolennikami i mają dobre doświadczenia ... są tacy co kupią THOMSON-a, CANNON-a, SAMSUNG-a czy cokolwiek innego bo chcą tania kamerkę i nic innego ich nie obchodzi ... ja jestem zupełnym amatorem w tej dziedzinie ... chciałem tylko mieć kamerkę cyfrową i wyjście cyfrowe 1394 ...
I powiem Ci jeszcze jedno ... kiedy kupowałem moją kamerę chciałem wziąć D8 bo się o tym (i o firmie SONY) nasłuchałem ... i w bardzo dużym sklepie wyobraź sobie nie było tańszej kamerki D8 od zaproponowanej przez sprzedawcę miniDV JVC ...

A taśmy .. mam ich chyba z 6 sztuk i teraz mozna kupić 60-tke po 18 a i po 15pln jak się trafi ... i nie potrzebuję więcej ... dobra nagrywarka DVD kosztuje w granicach 400pln tak że można mając kilka taśm zachowywać sobie filmy w SUPER jakości ...

pozdrawiam
KrzychoG

czwartek, 17 czerwca 2004, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post .....
Równie dobrze możesz zajrzeć na:

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=7953

Ja mam kasety TDK ale większośc to PANASONIC i jeszcze ani razu nic się nie sypnęło ...

czwartek, 17 czerwca 2004, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.koala.host.sk/jvc/jvc.htm

czwartek, 17 czerwca 2004, 15:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
panowie a czy ta lampa tak naprawde coś daje? czy to jest dodatkowy gadzet. Czy w użuciu praktycznym ona coś pomada polepssza jakość obrazu? Zastanawiam się nad JVC GR D23 a JVC GR D 30 która jest tańsza bez lampy a ma za to wejscie DV.

piątek, 18 czerwca 2004, 12:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona