Teraz jest sobota, 5 grudnia 2020, 14:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 musze szybko kupić kamere cyfrową - napiszcie jaką 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Chce kupic kamerke JVC GR-D 23
Witam!
Jestem na kupnie kamery JVC GR-D 23 co myslicie o tej kamerce? mam taki model na oku za 1700zl i zastanawiam sie czy ja wziasc, jestem ciekawy waszych opini na ten temat.

Mam jeszcze pytanko do wtajemniczonych, czy kasety na ktore sie nagrywa sa wielokrotnego uzytku? czy tylko raz mozna nagrac i trzeba kupic nastepna kasete?

Czekam na wasze opinie i odpowiedzi

Dzieki!!

wtorek, 6 lipca 2004, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli wybierasz już między tylko tymi dwoma modealmi JVC to moge ci podpowiedzieć ze zdecydowanie częsciej potrzebne Ci będzie wejscie DV niż pseudolampa. Wejscie DV przyda ci sie np gdy będziesz chciał wyorzystać swoja kamerkę jako przetwornik Cyfrowo-analogowy i nagrać zmontowany materiał na kasete VHS. Po drugie gdy przy braku nagrywarki DVD chciałbyć przechować materiła na tasmie mDV bez utraty jakości to bez DVin ani rusz.
A co do lampy wbudowanej w kamerę to jest to tylko gadżet reklamowy i nikomu nie potzrebne badziewie. Jesli jest ciemno to taka lampa do niczego nie jest potrzebna bo oswietla tylko pierwszy plan. Poza tym nikt nie lubi gdy filmując palisz tak lampą komus prosto w oczy. Lepiej mieć porzadny zewnętrzny haloge 500W i załatwione.

wtorek, 6 lipca 2004, 20:04
Bywalec
Bywalec

Do 2000 tysięcy poszukałbym Panasonica GS11. Ogólnie moje wrażenie o JVC gr23 trochę zmalało gdyż dźwięk przenosi sie na tasmę. Miałem do czynienia z Panasonicami is twierdzam, że kamerki Panasonic robi dobre, czyściutki dźwięk i obraz. Po prostu tak jak ma być.

wtorek, 6 lipca 2004, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post CANON
Witam tak sobie czytam wasze wypowiedzi i mysle ze nie ma idealnej rady.Sam kupilem dzis kamere minidv CANON MV750i i powiem wam ze moglem w tej samej cenie kupic niby lepsza jvc.Oczywiscie cena jest zupelnie wieksza od tej jaka ma do wydania nasz pytajacy.I co najwazniejsze szukalem,sprawdzalem pytalem przez 3 tyg i wiecie co? Kazdy mial inne zdanie.Zdalem sie na firme i klase jaka posiada Canon a czy sie popsuje to sie okaze za jakis czas.Wyastarczy mi ze Canon robi o niebo lepsze aparaty i to od lat a co za tym idzie z pewnoscia nie ma w srodku rzadkiej optyki.Zycze powodzenia w zakupie i jesli ktos korz :D ysta juz canona mv750i to prosze o jakies uwagi:)Pozdrawiam

środa, 7 lipca 2004, 01:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic NV-GS11EG a GR-D23E
Duszek napisał(a):
Do 2000 tysięcy poszukałbym Panasonica GS11. Ogólnie moje wrażenie o JVC gr23 trochę zmalało gdyż dźwięk przenosi sie na tasmę. Miałem do czynienia z Panasonicami is twierdzam, że kamerki Panasonic robi dobre, czyściutki dźwięk i obraz. Po prostu tak jak ma być.

Wlasnie czytam to co napisales - i jest to czesciowa odpowiedz ma moje pytanie ktore chcialem zadac - chodzi mi o to , ze musze wybrac miedzy tymi dwoma kamerami - roznica w cenie to ok 30 Euro (Panasonic jest drozszy)
Co prawda JVC ma lampe ( a tutaj uwazam akurat , ze ta sie przydaje - mam pozyczonego JVC i uzywam lampy non stop - kolory sa extra po doswietleniu) a Panasonic jej nie ma - za to ten drugi ma wyjscie USB2 (mi w tej chwili nei potrzebne bo moj laptop ma USB 1.1 - i nie zanosi sie na jego wymiane :) )
Stad - czy warto doplacic te 30 Euro i wziac Panasonic??
Bo z opisow wynika ze Panasonic ma rowniez wyjscie DV (co jak rozumiem jest laczem Fire-Wire) z ktorego chcialbym korzystac.
Stad - co mi podpowiecie??
RGDS
Marcines

poniedziałek, 12 lipca 2004, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canon a Sony
Pod koniec zeszłego roku kupowałem kamerę i mogę doskonale porównać Canona 600 i Sony 22E.
Kupiłem najpierw Canona - był tańszy ! Następnego dnia zacząłem go testować - na powietrzu nagrywał ok - kolory, dźwięk nie można byo ieć zastrzeżeń, w domu miał za ciemno ... na obrazie w ciemnych miejscach pojawiały się sporej wielkości piksle.
Ponieważ miałem to szczeście, że zakupu dokonywałem w MediaMarkt, mogłe w ciągu kilku dni wymienić kamerkę na inny produkt - poszedłem - wymieniłem na Sony. Na powietrzu tak jak Canon 600 bez zarzutu, a w domu - mimo słabego oświetlenia - super obraz. I została Sonówka - teraz mogę powiedzieć, że był to dobry wybór.
Jeżeli zamierzasz filmować wakacje, morze, góry - kup Canona jest tańszy i w zupełności wystarczy, jeżlei natomiast chcesz filmować w domu, w kościele, wieczorami - wybierz Soniaka - jest droższy, ale naprawdę wart swojej ceny.
Małym minusem jest to, ze Canon miał Pinacle dołożone, a Soniak ma własny programik - ale do podstawowych zastosowań w zupełności wystarczy !!
Powodzenia w testowaniu ...

poniedziałek, 12 lipca 2004, 13:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jednak Panasonic
no i kupilem Panasonic GS11 - zaplacilem 364,50 euro plus 7,50 Euro za przesylke, gwarancja w niemczech 2 lata.

środa, 28 lipca 2004, 10:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2