Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 05:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Sony TRV 33 vs. HC 40 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony TRV 33 vs. HC 40
Witam,

Przymierzam się do zakupu kamery w formacie DV i niechcący chwilowo padło nas Sony ;-)

Okazało się, iż weszły nowe modele oznaczone HC. W Centrum Sony dowiedziałem się, że nowe modele mają zmienioną baterię, ekran dotykowy, mniejszą wagę oraz min. mniejszą średnicę obiektywu.

Pytając o porównanie modeli TRV 33 z HC 30/40 otrzymałem odpowiedź, iż lepiej kupić model TRV 22 lub 33 zamiast nowych HC.

Na Allegro obie oscylują ok 3.600 PLN.

Czy ktoś może potwierdzić to ?

Dziękuję & Pozdrawiam,

Zibi

czwartek, 17 czerwca 2004, 12:37
Bywalec
Bywalec

>Okazało się, iż weszły nowe modele oznaczone HC. W Centrum Sony dowiedziałem się, że nowe modele mają zmienioną baterię, ekran dotykowy, mniejszą wagę oraz min. mniejszą średnicę obiektywu.

nie wiem, co do baterii, ale te nowe modele macałem w MM i rzeczywiscie troche pozmieniały sie opcje w menu. trochę inny design obudowy - są jescze mniejsze.
najgorzej, ze zmienili wielkość obiektywu z 1/4,7'' na 1/6''.
moze to miec duzy wpływ na jakość obrazu szczególnie przy kiepskim oświetleniu (czyli np. pomieszczenie i jedna żarówka 60W)

czwartek, 17 czerwca 2004, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przygladalem sie i jednej (trv33) i drugiej (HC40) jednoczesnie.
Moje pierwsze wrazenie:
- HC ma o niebo lepszy stabilizator oraz auto zooma; obraz z HC oglada sie o niebo lepiej niz na trv; sprobujcie wykonac test obracajac kamere o pewien kat; w HC duzo szybciej lapie ostrosc - nie gubi sie; obraz wydaje sie byc plynniejszy;

Niestety nie wnikalem w ustawienia. Porownywalem tylko jakos obrazu obydwu kamer. Duzo leprze wrazenie zrobila na mnie nowa HC.

pozdr.

niedziela, 20 czerwca 2004, 00:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kupiłem jakieś 2 miesiące temu kamerkę sony 103.miałem wcześniej sony22.to znaczy kupiłem dzień wcześnij i oddałem. jakość dzwięku jaki nagrywała był dla mnie nie do przyjęcia. jeżeli w pomieszczeniu było względnie cicho (jak to w domu) było słychać szum obracającej się głowicy.na drugi dzień wylądowałem w sklepie firmowym sony. powiedziano mi że wszystko jest ok. ten typ tak ma i podobno spełnia normy(tylko jakie, przecież ja nie będę kręcił tylko ślubów)to samo było z sonym14,33,20. podobno małe kamery tak mają!!! aż nagle sprzedawca przyniósł sony 103. rewelacja!! nie słychać w czasie odtwarzania szumu głowicy(kamera jest jeszcze mniejsza) o co więc chodzi? niewiem. na forum nikt tego tematu nie poruszył, więc może jestem zbyt wymagający i się czepiam bez powodu. pozdrawiam

środa, 30 czerwca 2004, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Swego czasu porównywałem różne kamery , m.in. i Sony z serii TRV i również mogę stwierdzić, że o ile obraz mają bardzo dobry w stosunku do konkurencji, o tyle z dźwiękiem jest o wiele gorzej. W czasie filmowania w cichym otoczeniu mikrofon kamery rejestruje dość dużo szumów mechanizmu kamery.

czwartek, 1 lipca 2004, 22:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Co to za kamera Sony 103, wszedłem na http://www.sony.pl ale tam takiej nie widzę? TRV 33 ma przetwornik CCD o przekątnej 1/4,7" a HCR 40 ma CCD 1/5" a nie 1/6" Kamerę TRV 33 mam ponad rok czasu i jestem z niej bardzo zadowolony,co do ekranu dotykowego to powiem tak spełnia swoje zadania przy słabym nasłonecznieniu lub w pomieszczeniach,przy mocnym nasłonecznieniu nic na nim nie widać.Przy kreceniu w ostrym słońcu jedyne wyjście obrócić go o 180 stopni ,zamknąć a parametry manualne i kręcony kadr obserwować przez wizjer, drobnej wprawy wymaga opanowanie manewrowania palcami po ekranie na wyczucie.Myślę że kręcenie filmu obserwując kadr na ekranie LCD przy dużym nasłonecznieniu jest do bani w każdym typie kamer amatorskich a wtedy jest bez różnicy czy to jest ekran dotykowy czy przyciski są wmontowane w obudowę kamery.

piątek, 9 lipca 2004, 16:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]