Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 20:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 cyfrówka -analog jaka RÓŻNICA??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post cyfrówka -analog jaka RÓŻNICA???
witam zamierzam kupić kamerke, prosze szanownych znawców o wyjaśnienie ww pytania....dzięki!!!!

piątek, 18 czerwca 2004, 19:27
Moderator
Moderator

Kamery cyfrowe różnią się od kamer analogowych sposobem zapisu materiału: cyfrówki zapisują materiał w postaci cyfrowej a analogówki w analogowej. Wiem, że to trywialnie brzmi ale tak jest. Reszta bardzo podobna...

sobota, 19 czerwca 2004, 23:19
Nowy
Nowy

Nagrania z analoga z czasem beda tracily na jakosci (np. biala linia w miejscu gdzie jest zalamana tasma, biale kropeczki gdzieniegdzie, wizja jakbys ogladal stara tasme z wypozyczalni).
Natomiast z cyfrowki to wizje albo masz (gdy tasma jest OK) albo jej nie ma (gdy tasma jest uszkodzona)
Przy archiwizacji nagran np. na CD z cyfrowki nie ma strat, natomiast z analoga sa straty.
To tyle na moja skromna wiedze, moze zostane skrytykowany przez wyjadaczy, ale tak wlasnie odbieram ta roznice. Pozdro.

niedziela, 20 czerwca 2004, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
no, tak to by wyglądało...różnica co by nie mówić jest...
czy aby połączyć kompa z kamerą potrzebny jest kontroler firewire? (wiem, że durne pytanie, ale na tych wejściach i wyjściach to się zupełnie nie znam)

niedziela, 20 czerwca 2004, 00:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do podłączenia potrzebna jest karta Fire Wire lub profesjonalna karta DV jesli masz wyjście/wejście DV/ iLink na kamerze cyfrowej, możesz także podłączyć kamerę poprzez port USB jesli kamera taki posiada, lecz obraz często się "rwie" (nie jest płynny).

niedziela, 20 czerwca 2004, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

domyslam sie ze potrzebujesz kamery do domowych zastosowan, wiec odpusc sobie analogowa. zeby z cyfrowej przeniesc zdjecia potrzebujesz karty firewire (ieee1934 lub ilink - to inne nazwy tego samego zlacza). przez usb mozesz podlaczyc kamere ale wtedy bedzie dzialac najwyzej w trybie kamery internetowej, bo jakosc przesylanego przez usb sygnalu jest kiepska (niska rozdzielczosc i ilosc klatek na sek.)

niedziela, 20 czerwca 2004, 14:52
Nowy
Nowy

Post re
ja? tak, całkowicie do zastosowań domowych i kamera, którą sobie upodobałem ma wyjście av (czyli chyba to tv) i dv (czyli iee1394). Ok, muszę sobie kupić kontroler firewire do kompa i co będę mógł dzięki niemu robić? wiem już, że przesyłać zdjęcia (w jakim one są formacie?), a czy mogę przesłać, np. godzinne nagranie jakiegoś przedstawienia dziecka w szkole i sobie go poobrabiać, a potem nagrać? I ile to zajmie miejsca na dysku?

niedziela, 20 czerwca 2004, 18:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wszystko
1 godzina materiału DV zajmuje około 13 Gb. Wszystko będziesz mógł zrobić z tym mateiałem. Oczywiście zależy jakie oprogramowanie zastosujesz. Jeśli nie luibisz problemów z montazem polecam prosty intuicyjny program Studio 7, studio 8, studio 9. Wszystko wersje sa fajne. Studio 9 najfajniesza.

poniedziałek, 21 czerwca 2004, 09:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli będziesz kupował kontroler FireWire to zwróić przy zakupie uwagę czy jest dołaczony do niego jakiś soft do obróbki. Czasem można spotkać kartę nieco droższą, ale z softem, tyle że jedynie Ulead lub Pinnacle są warte uwagi z tego rodzaju softu bundlowanego.

piątek, 25 czerwca 2004, 13:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]