Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 19:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 kamera cyfrowa czy analogowa 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kamera cyfrowa czy analogowa
Słysze tylko kamery analogowe, kamery cyfrowe - digital8, mini DV.

Moje pytanie może wydawać się banalne ale mam nadzieję, że ktoś mi odpowie.

Jaka są różnice między kam. analogową a cyfrową. Którą wybrać i dlaczego.

Jeżeli cyfrową to: digital8 czy miniDV - dlaczego?

z góry dziekuję za odpowiedź

pozdr
filmowy laik

sobota, 19 czerwca 2004, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

parafrazujac twoja wypowiedz: "slysze tylko ze sa samochody osobowe, ciezarowe, disle i benzynowe. moje pytanie to ktory wybrac i dlaczego.." Jesli zrozumiales aluzje to odpowiedz ba twoje pytanie brzmi krotko: kup kamere miniDV za tyle na ile cie stac i krec urodziny synka nie wdajac sie w powazniejsze dywagacje, bo to nie na twoja glowe...

sobota, 19 czerwca 2004, 23:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
generalnie jest tak, że wygodniejsze w użytkowaniu są cyfrowe.
Najlepiej jest zrobić jak mówi badyl: kup jakąś kamerę renomowanej firmy, za tyle, ile Cię stać, jeśli chcesz jej używać do domu, to z każdej markowej będziesz zadowolony.

PS co sądzicie o canonie mv700 za 1250zeta? opłaca się?

niedziela, 20 czerwca 2004, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
MIAŁEM NADZIEJĘ, ŻE TRAFIŁEM NA POWAŻNE FORUM A NIE NA TAKIE NA KTÓRYM PO PIERWSZYM PYTANIU ZACZYNA SIĘ OBRAŻANIE GOŚCI

Badyl:
Jaki samochód:
1.Jeżeli będziesz nim woził mniej niż dopuszczalna masa całkowita 3,5t to osobowy ew. kombi.
2.Jeżeli masz zamiar przerobić na gaz to kup bęzynę jeżeli nie to diesla.
W 1 i 2 przypadku mniejsze koszty eksploatacji.
Chyba że masz firmę to musisz dowiedziec sie u ksiegowej czy warto wziazc w leasing ( to wtedy ciezarowy ).

MOIM ZDANIEM TO NIE JEST TAKIE TRUDNE ODPOWIEDZIEC NA TAKIE PYTANIE, SZCZEGÓLNIE GDY MA SIĘ WIEDZĘ

Jeżeli chodzi o fotografię. Czy cyfrowa czy analogowa odpowiedź jest naprawdę krótka. Więc nie mówmy o trudnych tematach. Fotografią zajmuję się od ponad 12 lat. Co nie znaczy, że muszę znać się na kamerach. Tak mi się wydaje

niedziela, 20 czerwca 2004, 09:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie bulwersuj sie gosciu, po prostu takich pytan jest mnostwo a siec jest pelna odpowiedzi na nie. analogia z samochodem nie jest idealnym odwzorowaniem, myslalem ze to zrozumiesz. chodzilo tylko o wyjasnienie ze pytanie jest bardzo ogolnikowe. roznic miedzy kamerami jest mnostwo wiec jesli chcesz precyzyjniejszej porady niz "kup miniDV" to jednak jestes zmuszony powiedziec wiecej o swoich wymaganiach i w jakim celu uzywac bedziesz kamery. no ale skoro juz wdalem sie w ta dyskusje to tak krotko wyjasnie:
1. analogowe przechodza do lamusa - trzyma sie tylko betaSP, ale to sprzet telewizyjny. dodatkowo trzeba miec karte montazowa albo konwerter analog/cyfr. zeby wprowadzic material do komputera
2. cyfrowe od wyboru:
a)amatorskie digital8 i miniDV (polecam miniDV, chyba ze jestes goracym zwolennikiem "sony i tylko sony")
b)profesjonalne dvcam, dvcpro(50,HD),mpegIMX, digital beta...
Moze sie myle, ale w 99% skonczy sie na tym ze kupisz sobie kamerke miniDV za 1500-4000 zl i moj post w ktorym sie tyle napisalem bedzie zupelnie zbedny ;)

niedziela, 20 czerwca 2004, 09:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Już to że muszę kupić konwerter analog/cyfra jest na + dla cyfry :D

Zakładam, że filmy cyfrowe łatwiej obrabia się w kompie.

Jeżeli możesz jeszcze odpowiedzieć na pytanko:
-jaka matryca wystarczy do zdjęć o dużym zbliżeni 15-20x.
Czy matryca ma takie same znaczenie w kamerach jak w ap.cyfrowych
Chcę filmować przedewszystkim krajobrazy. Nad morzem, w górach.

Nie mam zamiaru filmować imprez :wink:

z góry dziekuję
pozdr
Adamires

niedziela, 20 czerwca 2004, 10:15
Nowy
Nowy

Post re
wydaje mi się (ale nie jestem pewien), że nie ma znaczenia wielkość matrycy, bo używasz zoomu optycznego a nie analogowego

niedziela, 20 czerwca 2004, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Zakładam, że filmy cyfrowe łatwiej obrabia się w kompie." dobrze zakladasz.
Jesli myslisz o robieniu statycznych zdjec i uzywaniu kamery zamiast aparatu to daj sobie z tym spokoj - szczegolnie ze zajmowales sie cokolwiek fotografia (bedziesz rozczarowany jakoscia bez wzgledu na przetwornik). A co do filmowania to w amatorskich kamerach nie ma wielkiej roznicy w tej kwestii, o ile przetwornik nie jest mniejszy niz ~600k (wyjatek to jvc-hd1 czy jakos tak)

niedziela, 20 czerwca 2004, 14:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeżeli zajmujesz się od wieu lat fotografią to na pewno zauważyłeś że dokonał się ogromny postęp jakościowy fotografii cyfrowej.
Tak samo jest z kamerami .
Jeżeli uważasz, że aparat cyfrowy (klasy CanonA80-1699zł , G5 2866zł) + umiejętności + filtry + obróbka daje naprawdę wystarczająco dobry efekt końcowy(czyli jakośc zdjęcia), to mając kamerę miniDV za 1500-3500zł +f+u+o będziesz tak samo zadowolony.
Np. kamerami miniDV klasy SonyVX2100(ok.12000zł-te droższe) posługują się twórcy kina niezależnego, amatorskiego, taki sprzęt pozwala robić ambitne i pokazywane na festiwalach filmy a jeżeli chodzi o jakość obrazu to na pewno nie nazwałbym jej amatorską.

więc do dzieła.

niedziela, 20 czerwca 2004, 17:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]