Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 03:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 pikksele wyskakujace co je powoduje te krarteczki 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post pikksele wyskakujace co je powoduje te krarteczki
czy ktoś byłby mi wstanie odpowiedziec co powoduje ze na nagranym materiale cyfrowo od czasu do czasu wyskakuja duze kratki i dzwiek trzesczy na ten moment. Czy wina kaset czy tego ze bylo na niewj nagrane wczesniej juz z 4 razy.
Poza ty prosze niech ktos mi powie czy na cyfrowne mozna tasme uzywac wielokrotnie. Czy te kratki sa spowodowane wielokrotnoscia nagrania tasmy.

sobota, 19 czerwca 2004, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
z tego co wiem, to taśmy dv są wielokrotnego użytku, ale jest to tak jak z kasetami wideo- im więcej razy nałożony na siebie materiał, tym gorsza jakość...lepiej jednak co parę nagrań zmienić kasetę

niedziela, 20 czerwca 2004, 00:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: pikksele wyskakujace co je powoduje te krarteczki
mega napisał(a):
czy ktoś byłby mi wstanie odpowiedziec co powoduje ze na nagranym materiale cyfrowo od czasu do czasu wyskakuja duze kratki i dzwiek trzesczy na ten moment. Czy wina kaset czy tego ze bylo na niewj nagrane wczesniej juz z 4 razy.
Poza ty prosze niech ktos mi powie czy na cyfrowne mozna tasme uzywac wielokrotnie. Czy te kratki sa spowodowane wielokrotnoscia nagrania tasmy.

ja bym się raczej obawiał,ze brudna głowica kamerki niz taśma

niedziela, 20 czerwca 2004, 12:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ilosc razy nagrany material na tasme nie wplywa na jego jakosc, tj sygnal cyfrowy zapisywane sa bity. To tak jak by ktos powiedzial ze jak wiecej razy nagram na plyte RW to trace na jakosci - bzdura kompletna. Przy wiekszym uzytkowaniu tasmy moga tylko pojawic sie bledy zapisu ktore wynikaja z zurzycia matarialu jakim jest tasma, powstaja wtedy takie kratki. Nie sa to piksele iz nie chcial bym zeby obraz skladal sie z tak wielkich pikseli :) Czesto tasmy w magazynach sa zle przechowywane, sa stare. Wszystko to wplywa na ich trwalosc. Np tasmy w sklepie leza blisko wlaczonego telewizora i juz traca swoje wlasciwosc magnetyczne.

niedziela, 20 czerwca 2004, 12:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]