Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 21:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 kupno kamery - chociaz zajrzyj :] PROSZE 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kupno kamery - chociaz zajrzyj :] PROSZE
Witam!
Dysponuje kwota pieniezna - 2 500 zl i chce kupic kamere ;] kamera skromna.

TYLKO
[az mi wstyd o takie rzeczy pytac ]

musze wiedziec czy kupic kamere MINI DV czy DIGITAL 8 ?? i prosze o opisanie tych dwoch wariantow.

na co mozna nagrac film [ wydaje mi sie ze na tasmy / karty pamieci ] i czy tasma jest wielokrotnego uzytku.

czy z kazdej kamery cyfrowej mozna nagrac film bezposrednio na dysk komputera bez dalszej obrobki [ zeby go mozna bylo od razu obejrzec ] i jesli tak to do jakiego formatu ;]

jak widac jestem kompletnym lamerem i sie na tym ani troche nie znam
mam tylko nadzieje ze panowie [ i panie ] mi pomoga - podkreslam ze nie zalezy mi na nagrywaniu wesel :P [ jak zauwazylem to 90 % ludzi z tego forum weselami sie zajmuje :) ] tylko na robieniu prostych filmikow na wlasny uzytek ;/

wtorek, 22 czerwca 2004, 18:19
Moderator
Moderator

Odpowiedzi na WSZYSTKIE swoje pytania znajdziesz na tym Forum. Trzeba tylko trochę poszukać.
Jaka kamera ? Wystarczy, że przejrzysz posty w dzilale KAMERY WIDEO i tam co trzeci post nosi tytuł "JAKĄ KAMERĘ KUPIĆ".
Z pozostałymi pytaniami zrób podobnie przeglądając posty w odpowiednich działach. Uwierz mi - jest tego mnóstwo. Nic tylko czytać, czytać, czytać......
Powodzenia - pozdrowienia !

wtorek, 22 czerwca 2004, 18:49
Nowy
Nowy

stron w tym dziale jest 44 jezeli mialbym wszystko przegladac to chyba bym sie pochlastal ;]

eh na google jak szukam to albo znajduje mi kamery do sprzedania albo akcesoria do kamer ale nie moge znalezc artykulu ktory by mi to wyjasnil

coraz czesciej powstaja ztronki ktore mijaja sie z pierwotnymi zalozeniami internetu i ktore sa PLATNE 8O na sms'y [ na przyklad ;) ]
a nie zamierzam wysylac sms'ow zeby przegladac stronki bez 100% gwarancji na znalezienie odpowiedzi na nurtujace mnie pytania...

Dlatego napisalem ten temat

Wiem ze jestem leniwy ;) ale taka juz moja natura i licze ze jednak moze mi ktos pomoze :] 8)

środa, 23 czerwca 2004, 12:05
Moderator
Moderator

Post Re: :]
gordon napisał(a):
Wiem ze jestem leniwy ;) ale taka juz moja natura

Z zerowym zaangażowaniem z Twojej strony nie oczekuj, iż ktoś wykaże się większym zaangażowaniem aby pisać Ci to co już wielokrotnie zostało napisane, gdyż jaka jest gwarancja, że i to BĘDZIE CI SIĘ CHCIAŁO przeczytać...
Bez komentaża, i bez odbioru !

środa, 23 czerwca 2004, 19:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
gordon napisał(a):
Wiem ze jestem leniwy ;) ale taka juz moja natura

Z zerowym zaangażowaniem z Twojej strony nie oczekuj, iż ktoś wykaże się większym zaangażowaniem aby pisać Ci to co już wielokrotnie zostało napisane, gdyż jaka jest gwarancja, że i to BĘDZIE CI SIĘ CHCIAŁO przeczytać...
Bez komentaża, i bez odbioru !

A nie pomyslales ze ktos moze nie miec stalego lacza i szkoda mu kasy na przeszukiwanie tak duzego forum jak to, skoro facet prosi cie o pomoc a ty posiadasz wiedze na ten temat i troche czasu to mu odpisz ( a jak nie to nie pisz bzdurnych postow, ze mozna znalezc to gdzies na forum bo to akurat prawie wszyscy wiedza, no chyba , ze chcesz sobie podniesc ilosc postow )

środa, 23 czerwca 2004, 19:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a nie pomyslales, ze on juz dziesiatki razy na to odpowiadal . Na gorze tej strony (ktora czytasz) jest link "Szukaj" albo tutaj http://forum.swiatobrazu.pl/dv/search.php . Kliknij go i wpisz czego szukasz. Nie uzywaj do tego google ani innej przegladarki.
Wracajac do tematu.
Wyobraz sobie ze komus cos opowiadasz. Fajnie jest ale.. za pierwszym razem. Kilka nastepnycgh juz mniej ciekawie a potem juz nudno Ci sie opowiada to samo. W koncu mowisz dosc. A co dopiero opisywac w necie.

Ja mam D8 i jestem zadowolony. Tasmy sa tansze. Waga niewiele wieksza (200 g) cena nizsza niz mini DV wiec za te sama cene mozesz kupic albo gorszy mini DV albo lepszy D8.
Ala znajac zycie zaraz skocza na mnie zwolennicy mini DV
wobec tego takie pytanie jest bezzasadne. Oba sa dobre. Jakosc taka sama

- nagrywanie na karty pamieci jest bez sensu. Do tego sluzy tasma.

- Tak. Tasma jest wielokrotnego uzytku.

- Z kazdej kamery posiadajacej zlacze DV out mozna nagrac bezposrednio na dysk twardy, przez kontroler IEEE 1394 (bodajrze) inaczej firewire. Format w zaleznosci od checi. Lepsze karty moga kompresowac w locie, tansze zgrywasz w stopniu 1:1 (DV) a na kompie kompresujesz potrzebnym kodekiem

- TAK. DV po zgraniu na dysk mozna obejrzec od razu po zrzuceniu

Co do wesel. mam wrazenie, ze nie 90 % obsluguje je ale raczej z 10-20 % z wypowiadajacych sie. Reszta to amatorzy (czyt prywatni uzytkownicy) tacy jak ja, a raczej bardziej w temacie gdyz ja kamere mam od 3 miesiecy.

Mam nadzieje, ze kolega jest usatysfakcjonowany, a moj przedmowca gosc od dzis znajac te odpowiedzi, bedzie ich udzielal kazdemu pytajacemu.

środa, 23 czerwca 2004, 22:01
Bywalec
Bywalec

Podpisuję się pod wypowiedzią kolegi wyżej. Na początek trzeba najpierw poczytać forum, a nie pytać o rzeczy, które były mielone tyle raz. Ja jednak spróbuję Ci kilka rzeczy wyjaśnić- skoro już przeczytałam Twojego błagającego posta

Cytuj:
musze wiedziec czy kupic kamere MINI DV czy DIGITAL 8 ?? i prosze o opisanie tych dwoch wariantow.

Na to nikt Tobie nie odpowie. Musisz wybrać sam.

Cytuj:
na co mozna nagrac film [ wydaje mi sie ze na tasmy / karty pamieci ] i czy tasma jest wielokrotnego uzytku.

Oczywiście na taśmy wielokrotnego uzytku. Karta pamięci nadaje się do zdjęć (zbyt mała pojemność).

Cytuj:
czy z kazdej kamery cyfrowej mozna nagrac film bezposrednio na dysk komputera bez dalszej obrobki [ zeby go mozna bylo od razu obejrzec ] i jesli tak to do jakiego formatu ;]

Tak można. Do formatu AVI DV. Prościej jest z kamery mini DV , gdyż potrzebujesz tylko kontroler FireWire. Do Digital 8 natomiast, karta wideo z wyjściem analogowym. Pomijając kwestie wyżej , to najprościej jest obejrzeć film prosto z kamery na telewizorze. :D

Cytuj:
jak widac jestem kompletnym lamerem i sie na tym ani troche nie znam
mam tylko nadzieje ze panowie [ i panie ] mi pomoga - podkreslam ze nie zalezy mi na nagrywaniu wesel [ jak zauwazylem to 90 % ludzi z tego forum weselami sie zajmuje ] tylko na robieniu prostych filmikow na wlasny uzytek ;/

Ja też robię "proste" ,jak to nazwałeś, filmiki w domu i nie ma tu nic do rzeczy czy ktoś robi wesela , czy nie. Zeby robić wesela i te "proste" filmiki to trzeba trochę godzić spędzić filmując to i owo , a później odsiedzieć dziesaiątki godzin przed kompem. Inaczej materiał będzie nie do oglądania. Jeszcze dłłłłłłługa droga przed Tobą .
Powodzenia

środa, 23 czerwca 2004, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a nie pomyslales, ze on juz dziesiatki razy na to odpowiadal . Na gorze tej strony (ktora czytasz) jest link "Szukaj" albo tutaj http://forum.swiatobrazu.pl/dv/search.php . Kliknij go i wpisz czego szukasz. Nie uzywaj do tego google ani innej przegladarki.
Wracajac do tematu.
Wyobraz sobie ze komus cos opowiadasz. Fajnie jest ale.. za pierwszym razem. Kilka nastepnycgh juz mniej ciekawie a potem juz nudno Ci sie opowiada to samo. W koncu mowisz dosc. A co dopiero opisywac w necie.

Ja mam D8 i jestem zadowolony. Tasmy sa tansze. Waga niewiele wieksza (200 g) cena nizsza niz mini DV wiec za te sama cene mozesz kupic albo gorszy mini DV albo lepszy D8.
Ala znajac zycie zaraz skocza na mnie zwolennicy mini DV
wobec tego takie pytanie jest bezzasadne. Oba sa dobre. Jakosc taka sama

- nagrywanie na karty pamieci jest bez sensu. Do tego sluzy tasma.

- Tak. Tasma jest wielokrotnego uzytku.

- Z kazdej kamery posiadajacej zlacze DV out mozna nagrac bezposrednio na dysk twardy, przez kontroler IEEE 1394 (bodajrze) inaczej firewire. Format w zaleznosci od checi. Lepsze karty moga kompresowac w locie, tansze zgrywasz w stopniu 1:1 (DV) a na kompie kompresujesz potrzebnym kodekiem

- TAK. DV po zgraniu na dysk mozna obejrzec od razu po zrzuceniu

Co do wesel. mam wrazenie, ze nie 90 % obsluguje je ale raczej z 10-20 % z wypowiadajacych sie. Reszta to amatorzy (czyt prywatni uzytkownicy) tacy jak ja, a raczej bardziej w temacie gdyz ja kamere mam od 3 miesiecy.

Mam nadzieje, ze kolega jest usatysfakcjonowany, a moj przedmowca gosc od dzis znajac te odpowiedzi, bedzie ich udzielal kazdemu pytajacemu.

to ja ten GOŚĆ bardzo dziekuje ci za to, ze odpisales. zdaje sobie sprawe z tego ze tam byl link do szukaj ale w drugim poscie ten typek napisal, ze stron w tym dziale jest 44 czyli gdybys mial polaczenie zwyke to stracilbys troch kasy no chyba, ze znalazlby sie taki uprzejmy ktory ci odpisze ( tak w nawiasie jesli ja znam odpowiedz to staram sie na nia odpowiedziec ) jeszce raz dziekuje wam za odpowiedz w imieniu swoim i nieznajomego Narazie

czwartek, 24 czerwca 2004, 08:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
stron moze i bylo 44 ale wystarczylo otworzyc dowolny post z tych 44 stron by uzyskac odpowiedz

czwartek, 24 czerwca 2004, 09:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak można. Do formatu AVI DV. Prościej jest z kamery mini DV , gdyż potrzebujesz tylko kontroler FireWire. Do Digital 8 natomiast, karta wideo z wyjściem analogowym. Pomijając kwestie wyżej , to najprościej jest obejrzeć film prosto z kamery na telewizorze. :D

Sprostowanko - kamery D8 nie wymagają karty wideo z wyjściem analogowym! Korzysta się również z kontrolera FireWire!

piątek, 25 czerwca 2004, 12:57
Bywalec
Bywalec

Owszem, jeżeli kamera posiada takowe wyjście (DV Out). Nie jestem na bieżąco z Digital 8. Kamery, z którymi kiedyś się spotkałam, nie posiadały wyjścia DV Out.

sobota, 26 czerwca 2004, 16:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Owszem, jeżeli kamera posiada takowe wyjście (DV Out). Nie jestem na bieżąco z Digital 8. Kamery, z którymi kiedyś się spotkałam, nie posiadały wyjścia DV Out.

Wszystkie cyfrowe kamery posiadajaą DVout i nie ma znaczenia czy jest to D8 czy miniDV. Ika, jesli nie jesteś na bieżąco to nie wrowadzaj w błąd. Gdzieś Ci dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele. Jaki sens byłby gdyby kamera cyfrowa nie miała możliwości wyprowadzenia cyfrowego sygnału? Tak więc do KAZDEj cyfrowej kamery mozna stosować zwykły FireWire do przechwytu i nie potzrebna jest zadna karta wideo.

To o czym piszesz to DVin (WEJSCIE) a to już zupełnie inna sprawa.
Na przyszłość doinformuj się zanim coś palniesz bez sensu.

niedziela, 27 czerwca 2004, 00:05
Bywalec
Bywalec

Dzięki Krisss za tak pouczającą wypowiedź. Nie wiem dlaczego ,ale pomyliłam Digital 8 z Hi8.

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 08:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]