Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 19:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sprzet do nagrywania - [tech] 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sprzet do nagrywania - [tech]
Witam

Jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o sprzet AV

Chcialbym sobie nagrac na kamerze jak jeżdze motocyklem (duzo takich filmow jest w internecie -> kamera przyczepiona do kasku, a widok jest jak "z oczu kierowcy")

Mam starszą kamere analogową SONY coś tam... jest duuuza, co skutecznie uniemożliwia nagrywanie czegokolwiek z tego miejsca :(

Tak wiec potrzebuje coś mniejszego (mini oko kamery ? :)) co mogłbym przyczepic do kasku i ewentualnie kabelkiem do mojej kamery podłączyć ktora będzie w plecaku... i nagrywac

No tak... ale gdzie kupic taki sprzet ?

niedziela, 27 czerwca 2004, 19:02
Bywalec
Bywalec

A mam takie małe zapytanie. Jak daleko będziesz jeździł motorkiem? Czy będzie to raczej jakis plac na którym będziesz skakał po deskach czy wywijał fikołki, czy raczej odcinek drogi na którym będziesz osiągał niesamowite prędkości ?

Jeżeli będzie to plac to jest pewne rozwiązanie. Nie wiem czy do konca bardzo wygodne, jednakże ja własnie tak to robiłem z zamochodem.

Otóż na http://www.allegro.pl w dziale TV i sprzęt AGD poszukaj sobie mini kamerek szpiegowskich. Taka kamerka jest wielkości pudełka od zapałek, razem z baterią zmiesci się w pudełku po L&M'ach albo Malboro :). Kamerki są albo przewodowe, albo bezprzewodowe. Ja osobiscie uzywałem kolorowej kamerki bezprzewodowej. Tylko nie wiem jak jest z zasięgiem takich kamerek. Moja osobiscie miała około 200 m zasięgu, jednakże słyszałem, ze gdyby elektronik wymienił w niej jakąś część to bez problemu mozna zwiększyc zasięg - ale czy to prawda?? pewnie tak :).

Taki zestaw składa się z kamerki /którą podłącza się do baterii/, oraz odbiornika, który ma antenkę i podłączany jest również do takiej samej baterii lub zasilacza od walkmana :). Odbiornik ma wyjscie chinch które podłączalismy do tunera tv zainstalowanego w komputerze. Pozniej darmowym softem VirtualDub zgrywalismy obraz z odbiornika wprost na dysk twardy.

Wadą jest to, ze albo trzeba jeździć gdzieś koło domu, gdzie jest prąd /niestety komputer nie działa na ropę/ lub tez trzeba mieć laptopa z tunerem tv lub wejsciem s-video za pomocą którego tez mozna zgrywać do kompa. /no ale laptopy sobie kosztują/.

Jeśli jestes bardzo uparty to jest jeszcze taka mozliwosc, ze pozyczys od kogos generator prądu, wezmiesz kompa na taczki i zawiesiesz gdzies na łąkę i tam juz mozna robic cuda :). Pozdrawiam i nie zabij sie na tym motorze :):)

niedziela, 27 czerwca 2004, 20:10
Bywalec
Bywalec

Tu masz przykład takiej kamerki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27254520 - ale poszukaj jakiejs o większym zasięgu, albo zaciągnij opini u fachowców, ile metrów mozna z takiego cudenka wyciągnąć - myslę ze po wymianie podzespołów pewnie z jakies 200-250 metrów powinna wyciągnąć :)

niedziela, 27 czerwca 2004, 20:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za info o tej mini kamerce! .. ale chyba mi zalezy na dobrej jakosci , podejrzewam ze taka "mini kamerka" z allegro nie wyciagne dobrej, chociaz cena jest znośna :)

Myslalem o tym zeby wykorzystac moje stare, duze SONY do nagrywania, calkiem fajnie jeszcze dziala, ale wtedy bym musial miec jakies przedluzenie obiektywu ktore bedzie mozna zaczepic do kasku.
Widzialem na jednym z filmow jak koles mial na kasku cos w stylu "endoskopu" zakonczony kablami ktore biegło do plecaka (czyli jak mniemam do kamery)

W jakims programie na TVNie (chyba AGENT) tez mieli cos takiego podczas gry w "paint ball'a" :)

ps.
Chcialbym nagrywac jak latam se po miescie, a nie w jednym miejscu

Pozdrawiam

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 07:31
Bywalec
Bywalec

Post Re: Sprzet do nagrywania - [tech]
Motocyklista napisał(a):
Chcialbym nagrywac jak LATAM se po miescie

... ;)

Nowe mDV JVC czy Panasie sa male i cale na kasku dalo by sie zamocowac.
ale nie wiem jak znosza przeciazenia ponad 3g w czasie lotu ;)

Andy

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 12:03
Bywalec
Bywalec

jeśli chodzi o jakość tej mini kamerki to ona jest jak na taki sprzęt bardzo bardzo dobra - jakbyś oglądał program w tv. nie znam sie na tym, ale moze zwykła kamera ma mozliwość nagrywania z zewnętrznego źródła na kasetę, a jeśli tak to masz problem rozwiązany. Montujesz tą mini kamerke na kasku i przyczepiasz do niej baterie. do plecaka chowasz kamerę podłączoną z odniornikiem chinch, wciskasz rec i jazda na miasto. kamera zgrywa obraz na kasetę z zewnętrznego zrodla którym jest kamerka na twoim kasku. ale czy kamery maja taką mozliwosc to ci nie powiem. moja leciwa panasonic takiego czegos nie potrafi. nagrywa tylo to co sama widzi. :)

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 13:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawe załatwi kamerka z aktywnym wejsciem analogowym. Jednak nie wszystkie kamery mają takie wejscie. W tym momencie wystarczy te mini kamerke podłaczyc przewodem z główna kamerą znajdująca sie np. w plecaku i gotowe. Moja SONY TRV 230 nagrywa z wejsacia analogowego bez problemu, nie wiem jak z jakością obrazu z tych malutkich szpiegowskich kamerek a chetnie bym obejrzał jakieś krótkie filmiki bo nosze sie z zamieraem kupna. Może ktoś ma przykładowy filmik?

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 14:26
Bywalec
Bywalec

no widzisz motocyklista :) juz masz sprawe załatwioną - myślę ze inaczej nie da się tego zrobic. Taka mini kamerka to chyba jak narazie najlepsze rozwiązanie - nie znam innych mikrokamerek z fleshowymi pamięciami - a jesli takie są to cena pewnie Cie odstraszy. Myślę ze ten sposób jest OK - szczególnie ze ja pracowałem w gorszych warunkach /prosto na PC/ i efekt był dla mnie bardzo zadowalający :).

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
oki , dzieki za dyskusje

zmykam na allegro zanabyc te kamerke - zobaczymy ile z niej mozna wycisnąć :)

Pozdrawiam

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 19:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]