Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 08:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kasety mDV raz jeszcze 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Kasety mDV raz jeszcze
Drobna uwaga o kasetch. Zawsze do kręcenia kościoła używam nowej kasetki, do reszty takie nagrywane po 2-3 razy. Nie zawiodłem się nigdy na Sony exelence. Ale w mojej hurtowni zabrakło Sony. Pod namową sprzedawcy wziąłem na próbę Panasonic DVC proffesional i kicha. Przy kolejnym wcisnięciu rec ( na szczęście już po przysiędze) komunikat o zabrudzonej głowicy - a kamera nówka 2100 - mam ja od 1 maja. Szybkie przewinięcie kawałka na podglądzie załatwiło sprawę. Ale przestrzegam przed PANASONICAMI.
Macie jakieś inne doświadczenia jeśli chodzi o kasetki - podzielcie się

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 12:20
Stały bywalec
Stały bywalec

No toś mnie przestraszył, właśnie kupiłem parę panasoników no i teraz mam dylemat czy lecieć po TDK-ę czyszczącą :)

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam ,tak zgadza sie problem brodzenia kaset wystepuje na przy uzyciu kasety panosonic PQ,uzywam kamere 2000 Sony jeden raz kaseta juz nie wolno uzyc obecnie zakupilem kasete JVC pro jest Ok a takze firmy Canon .....nie milam tego problemu z kamera panasonika cos jest nie dopracowane w kamreach sony 200o,i 2100,mysle ze brak ukladu samoczyszczacego...pozdrawiam Ryszard

wtorek, 29 czerwca 2004, 04:56
Moderator
Moderator

Uważam, że na to nie ma reguły. To, że Wam Panasoniki brudzą głowicę to nie znaczy, że są trefne. Może trafiliście na marną partię albo... sto innych powodów. Kupiłem kilka Panasoniców, kilka Sony, TDK a nawet jedną Maxwell i za żadną cholerę nic mi się złego z kamerą nie dzieje (odpukać).
Tak więc polecałbym nie uogólniać i nie skreślać firm po jednej nieudanej kasecie, którą to być może sprzedawca RTV magazynował w sklepie 3 lata w pobliżu głośników i pod gołym niebem...
Pozdrowienia

wtorek, 29 czerwca 2004, 07:11
Bywalec
Bywalec

Jest taka nie pisana zasada że do kamer sony najlepsze są kasety sony a do panasonica najlepsze kasety panasonica itd. Nie wiem czy to prawda. Ale tak mówią panowie operatorzy.

wtorek, 29 czerwca 2004, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kaseta PDVM-40 SONY,wszystkie problemy związane z czyszczeniem głowic oraz pikselowaniem znikają. Można nagrywać na niej nawet ponad 100razy. Osobiście sprawdziłem. Cena kasety około 100zł za szt.
Naprawdę warto.

wtorek, 29 czerwca 2004, 10:57
Bywalec
Bywalec

hmmm... ja tam zawsze najtanszych uzywam np. Sony premium(29 pln) i innych w podobnej cenie. Nie mialem nigdy problemow...

wtorek, 29 czerwca 2004, 12:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Tania nie zawsze dobra
Ja próbowałem kasety najpierw TDK i to była nieudana próba. Po pierwszym dobrym nagraniu, drugi już był gorszy, zaniki obrazu i dźwieku, trzaski i inne świństwa. Potem próbowałem Panasonika, też za pierwszym razem OK, za drugim też, ale już za trzecim kicha totalna. Teraz próbuję BASF'a i zobaczymy jak pójdzie!!!
Faktem jest, że były to najtańsze kasety po 20-25 zł, ale to sporo kasy, a okazuje się, że jak się kupi dobrą kastę za 80-100 zł to można nagrać kilka razy i wychodzi tak jakby się kupiło kilka po 20!!! Jednak nie warto oszczędzać, zwłaszcza, jeśli filmuje się coś dla kogoś i chce się, by film wyszedł dobrze!

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

wtorek, 29 czerwca 2004, 13:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmmm... ja tam zawsze najtanszych uzywam np. Sony premium(29 pln) i innych w podobnej cenie. Nie mialem nigdy problemow...

Ja czasami Sony premium kupuje ale płacę za nie 12 zł :D
Za excelence płacę 32 ale wszystko w hurtowni. Ale za to droższych to już nie mają . Co to za kasety po 100 zet?
Acha oczywiście wszystko bez chipów. Wogóle to poco są te chipy :?:

wtorek, 29 czerwca 2004, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PDVM-40N SONY profesjonalna kaseta mini DVCAM bez chipa. Do nabycia w sklepach i hurtowniach ze sprzętem profesjonalnym. Wielokrotne nagrywanie (nawet 100razy) zero problemów z brudzeniem głowic i pikselowaniem. Uprzedzam chyba wiele pytań - tak oczywiście nadaje się do kamer DV i ma wtedy 64 min.

wtorek, 29 czerwca 2004, 15:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Panasonic jest do du**. Po tych kasetach moj Canon xm1 poszedl 2 razy do serwisu. W życiu tych kaset nie kupie. Polecam SONY. Pozdrawiam

środa, 30 czerwca 2004, 03:09
Nowy
Nowy

Post Problem z kasetami minidv panasonic
Witam szukam pomocy mam GS-11 nóweczka używam kaset tdk no i panasonica.Ostatnie 10 min tasmy jest na brzegu łamane ostatnio kupiłem panasonica pro. i jest dokładnie to samo.Przy okazji pojawia sie komunikat o zabrudzonej głowicy.Heeeeelp !!!!!!!!!!

niedziela, 1 sierpnia 2004, 23:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Problem z kasetami minidv panasonic
rico napisał(a):
Witam szukam pomocy mam GS-11 nóweczka używam kaset tdk no i panasonica.Ostatnie 10 min tasmy jest na brzegu łamane ostatnio kupiłem panasonica pro. i jest dokładnie to samo.Przy okazji pojawia sie komunikat o zabrudzonej głowicy.Heeeeelp !!!!!!!!!!

Witam.

Ja mam dokładnie to samo na panasoniku DVC 80. Wydaje mi się, że to jest wada taśmy ( a dokładnie końcówek taśm ), poniewaz próbowałem TDK-i ijest OK. Próbowałem panasoniki profesional i też jest ok. "Profesional-ki " sprawują mi się najlepiej, nagrywam już na nie chyba z 10 razy i jest ok., jakość dobra, taśma taka sama bez załamań no i nie brudzi.
Wniosek: jednak chyba dobór taśmy zależy w większym stopniu od szczęścia - jedna będzie brudzić, druga nie - nie przewidzisz tego.

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jest taka zasada. Używać kaset tylko i wyłącznie jednego producenta. A dlaczego? Różni producenci stosują różne smary a te wchodzą w reakcję ze sobą a efekt zawsze ten sam - zabrudzona głowica. Gdyby autor tematu wcześniej korzystał tylko z kaset Panasonica nie byłoby kłopotu. Swoją drogą Excellence chyba znikną z rynku.

czwartek, 5 sierpnia 2004, 17:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja od trzech lat używam do Canona MX-1 zwykłych Panasoniców, niektóre nagrana ponad 20 razy i żadnych problemów z nimi nie miałem.

czwartek, 5 sierpnia 2004, 20:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona