Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Efekt winietowania w Panasonic'u NV-DS65 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Efekt winietowania w Panasonic'u NV-DS65
Zdziwienie moje nie miało końca gdy po zgraniu materiału na dysk okazało się, że na wielu ujęciach widać efekt podobny do winietowania.
Napisałem, że podobny ponieważ występuje tylko w górnym lewym i górnym prawym rogu. Na domiar złego o ile się orientuję to efekt taki może się pojawić gdy ustawimy zoom na minimalną ogniskową czyli szeroki kąt i założymy jeszce na obiektyw jakiś filterek. W moim przypadku co jest bardzo dziwne nie korzystałem z filtrów a opisywane zjawisko pojawia się przy zoomie>7 - czyli krótko mówiąc na każdym zbliżeniu w rogach pojawia się ciemne tło. Na ciemnych scenach tego nie widać ale robiąc zbliżenie np. jakiegoś drzewka na tle niebieskiego nieba obraz jest fatalny. W ten oto sposób pierwszy film i to z wakacji został zrąbany. Wcześniej tego nie zauważyłem bo tylko sobie kręciłem na próbę, ana LCD tego za bardzo nie widać. Nie mogłem też zrzucić materiału na dysk bo nie posiadałem karty IEEE1394. Teraz wszystko sobie pozgywałem no i kicha.
Czy ktoś może się z czymś takim spotkał i potrafi to wytłumaczyć czy walić od razu do serwisu z tą kamerką ?

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym od razu walił do serwisu i to bez zastanowienia. Albo od razu do sklepu z reklamacja o ile kamera jest na gwarancji, bo to nie jest normalne zjawisko. Kamera nie może powodować takiego efektu. To dyskwalifikuje ją w przedbiegach.

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 14:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No właśnie jest na gwarancji bo mam ją zaledwie kilka miesięcy.
Wylądowała w serwisie, ciekawe co jutro powiedzą ?

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 23:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]