Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 06:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Za duz aczułość mikrofonu i dziwne pasy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Za duz aczułość mikrofonu i dziwne pasy
Witam, posiadam kamerę Samsung VP-D55 i mam dwa małe problemy.

1. Otóż mikrofon kamery ma bardzo dużą czułość, wręcz za dużą. Wystarczy, że gdy kręcę i coś powiem z za kamery, po odtworzeniu okazuje się, że jest przesterowanie. Jesli ktoś krzyknie również się to pojawia. Ogólnie gdy używam kamery zwracam uwagę na to aby nie przesadzać z dźwiękiem ale czasem nie da się tego ograniczyć. Czy każda kamera ma tak dużą czułość? Może coś jest nie tak z mikrofonem? Używałem kiedyś takiej starej kamery Samsunga 8mm i nie było problemu.

2. Sprawa druga to to, że gdy nie ma dużo światła przykładowo kręcąc w mieszkaniu, przy oglądaniu filmu na tv widać takie pionowe paski, na przemian jasny i ciemny. Kiedy jest dużo światła (w słoneczny dzień) nie ma takiego problemu, jedynie jak najadę na coś co jest bardzo ciemne lub czarne. Ogólnie dziwnie to wygląda, musiałbym pokazać klatkję filmu tyle że nie mam w tej chwili jak. Nie jest to tak strasznie przeszkadzające ale ciekawi mnie skąd się to bierze? Może da się to jakoś przestroić? A i jeszcze jedno, nie jest to wina głowicy bo ten efekt jest widoczny zawsze, nie ważne czy oglądam z taśmy czy na żywca. Myślę więc, że to pewnie element światłoczuły.

Jeśli ktoś coś wie na te tematy to dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam TiMTomek

poniedziałek, 28 czerwca 2004, 17:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]