Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 13:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 jak zgrań date i czas przy zgrywaniu mini dv na kompa 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jak zgrań date i czas przy zgrywaniu mini dv na kompa
Tak jka w temacie chodzi mi o to co zrobic aby czas i data były widoczne na materiałach zgrywanych na kompa z mini dv przy pomocy fire wire

Jka zgrywam na kasete VHS do magnetowidu to wszytko Ok data czas jest a jak zgrywam na kompa to nigdy niema daty ani czasu wyświetlanego na filmie.
Aha na kamerce mam właczoną date i czas przy zgrywaniu na kamerce widnieje data czas a czemu nie zgra sie nakompa ?
:roll:

niedziela, 4 lipca 2004, 09:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post data
proponuję Pinacle Studio 9 :wink:
... każde ujęcie oprócz czasu trwania, będzie też posiadało datę ...

poniedziałek, 5 lipca 2004, 08:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Od pewnego czasu używam właśnie Pinacle Studio 9 i nie wiem w którym miejscu to włączyć, aby było widoczne w końcowym efekcie.

poniedziałek, 5 lipca 2004, 14:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja też uzywam pinnalce studio 9.0 Pl ale niwmam pojęcia gdzie to właczyć ?
moze ktos bedzie widizał :roll:

poniedziałek, 5 lipca 2004, 15:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Chyba was ktoś w konia robi... :D , w pinnacle się raczej nie da

poniedziałek, 5 lipca 2004, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A jaki program byś polecił, żeby było to widoczne :?:

poniedziałek, 5 lipca 2004, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
proponuję ScenalyzerLive - ujęcia zgrywa wraz z czasem. Pożesz także poszukać informacji o DVStamp.

wtorek, 6 lipca 2004, 07:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chyba was ktoś w konia robi... :D , w pinnacle się raczej nie da

..od razu w konia ... :roll: pinnacle 9 umożliwia odczyt tych danych w przechwyconych scenach ... jednak samemu trzeba później "nałożyć" taką daną na montowany materiał ...a że wcześnieja takiego "bajeru" nie posiadała więc pozwoliłem sobie o tym napisać ... sorry za zamieszanie ... :wink:

wtorek, 6 lipca 2004, 08:03
Bywalec
Bywalec

A w jaki sposób można odczytać te dane bo jakoś nie trafiłem na taką funkcję.

wtorek, 6 lipca 2004, 12:19
Stały bywalec
Stały bywalec

A w jaki sposób można odczytać te dane bo jakoś nie trafiłem na taką funkcję.

Prawym przyciskiem myszy a potem przestawiasz na " widok komentarzy".

środa, 7 lipca 2004, 10:46
Bywalec
Bywalec

Dziękuję, dziś może wyprubuję.

środa, 7 lipca 2004, 12:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jak wgrać materiał z datą i godziną z dv
Kamera cyfrowa posiada różne wyjścia do zgrywania materiału na dysk komputera lub na inne urządzenie np. video. Jeżeli zgrywamy materiał poprzez złącze cyfrowe o jakości bez strat to nie można wtedy zgrać daty i godziny.Te wyjście tak już jest skonstruowane i nie da się tu nic zrobić.Karty video do zgrywania materiału w komputerze zawsze mają takie wejście/ karty do montażu video/.Jeżeli karta ma wejście SVHS lub vhs to poprzez te wejście można wgrać datę i czas bo kamera na tych wyjściach umożliwia taką konfigurację. Ale poprzez te wejście materiał ma znacznie gorszą jakość, szczególnie na vhs. Decyzja ,czy mieć datę czy lepszą jakość jest w tym przypadku decyzją osobistą. Nie wszystkie karty video do zgrywania materiału mają wejścia vhs lub svhs.Przypuszczam ,że materiał wgrywasz poprzez złącze cyfrowe i dlatego brak daty i godziny. Dziwię się,że na forum wypowiadają się w większości ci, co nie wiedzą o co chodzi.
Pozdrawiam.

piątek, 9 lipca 2004, 21:17
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: jak wgrać materiał z datą i godziną z dv
rycardo napisał(a):
Przypuszczam ,że materiał wgrywasz poprzez złącze cyfrowe i dlatego brak daty i godziny. Dziwię się,że na forum wypowiadają się w większości ci, co nie wiedzą o co chodzi.
Pozdrawiam.

Witam.
Ja wgrywam materiał przez złącze cyfrowe ( bez strat), data i godzina jest widoczna lecz nie bezpośrednio na materiale. Można ją odczytać a potem wkleić nawet jak materiał jest montowany z poszczególnych klipów. Dziwie się, że o tym nie wiedziałeś.

piątek, 9 lipca 2004, 22:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Data i czas na materiale video.
Widze, że rozmowa trwa już dłuższy czas a brak jest konkretnej odpowiedzi. Jakis czas temu pytałem tu o to samo bez efektów. Nie wiem czy ludzie tutaj nie wiedzą jak to zrobić czy uważaja to za wielką tajemnicę i nie chcą się nią podzielić. Jako, że udało mi sie dojść do konkretów podzielę sie swoją wiedzą.

Po zrzuceniu materiału do kompa możesz iść dwiema drogami:
1. Naniesienie daty i czasu na stałe na materiał
użyć programu DVTimeStamp i nanieść datę i czas bezpośrednio na materiał wideo.

2. Data i czas będą widoczne jako napisy (mozna je włączyć lub nie) na płytce DVD
za pomocą programu DVSubMaker wyciągnąć napisy z pliku DV i nagrać je do pliku .sub (czytane przez programy do edycji np Scenarist ReelDVD)
Można ten plik przekonwertować do .TXT (napisałem własny program) i użyć go w Encore jako plik napisów.

Wady drogi 2. Po eksporcie materiału z Premiere w miejscach gdzie była przeprowadzona edycja materiału (przejscia itp) prawdziwa data znika. Wyjscie - w swoim programie rozwiazalem to w ten sposób, ze w miejsce daty nieprawdziwej program wstawia datę z ostatniej klatki przed edycja.

Ja preferuje drogę 2. dzieki temu mam wideo bez daty, a w każdej chwili mogę sprawdzić kiedy film był nagrany.

Pozdrawiam
Wojtek

sobota, 10 lipca 2004, 13:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Data i czas na materiale video.
WojtekTP napisał(a):
Widze, że rozmowa trwa już dłuższy czas a brak jest konkretnej odpowiedzi. Jakis czas temu pytałem tu o to samo bez efektów. Nie wiem czy ludzie tutaj nie wiedzą jak to zrobić czy uważaja to za wielką tajemnicę i nie chcą się nią podzielić. Jako, że udało mi sie dojść do konkretów podzielę sie swoją wiedzą.....................................................................................................
Pozdrawiam
Wojtek

Wszystko ok. ale jak np. zgrywam film z kamerki na PC-ta, obrabiam go sobie i potem zgrywam go z powrotem na kamerkę. Pytanie brzmi: jak uzyskać w takim wypadku datę i czas ?

sobota, 10 lipca 2004, 13:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]