Teraz jest sobota, 24 października 2020, 20:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 DVSTORM-2 a FIREWIRE - co pomiędzy nimi...? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: środa, 19 maja 2004, 16:03
Posty: 60
Post DVSTORM-2 a FIREWIRE - co pomiędzy nimi...?
Witam

Zamierzam kartę wykorzystywać przy obróbce materiału wesel.
Chcę aby karta oferowała coś więcej niż tylko zgrywanie materiału na komputer, ale też nei wiem cvzy jest sens wydawania majątku na taką kartę jak DVSTORM-2.

Czy jest coś "pomiędzy" na co warto zwrócić uwagę?

Zaznaczę iż chciałem korzystać z różnych możliwości które daje montaż:
efekty, przejścia, filtry itp...

Z góry dziękuje za rady.


niedziela, 4 lipca 2004, 23:56
Zobacz profil
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dołączył: niedziela, 23 marca 2003, 20:25
Posty: 1600
Lokalizacja: Tarnów
Post re...
Witam,
Ten "dylemat" ma w obecnej chwili coraz więcej osób. Czas kart video powoli dobiega końca. Moc obliczeniowa komputerów tak wzrosła w osatnim roku, (a wobecnym jeszcze wzrośnie...) że stosowanie kart różnych producentów staje się nieopłacalne. Jeżeli zamierzasz korzystać z filtrów, efektów 2 i 3D, wkluczowywania grafik i napisów a dysponujesz szybkim komputerem z kontrolerem FireWire oraz dobrym programem (polecam EDIUSa v.2.5 lub AVIDA) to ŻADNA karta video nie jest Ci potrzebna ! Jeżeli zamierzasz świadczyć dodatkowe usługi polegające na przegrywaniu kaset VHS na płyty DVD to możesz rozważyć zakup DVStorma 2 PRO, gdyż umożliwi Ci on wgrywanie materiału z dowolnego źródła (VHS, DV) bezpośrednio do MPEG-2, edycję na plikach MPEG-2, oraz authoring płytki DVD z doskonałą jakością dzięki wbudowanemu sprzętowemu kodekowi MPEG-2, który jest uznany przez specjalistów za jeden z najlepszych na świecie. Ale podobny efekt uzyskasz kupując stacjonarną nagrywarkę DVD dobrego producenta. Kłopot będzie tylko z menu, gdyż z regóły nagrywarki stacjonarne mają ubogie możliwości w tym zakresie. Sam obecnie montuję filmy reklamowe a także wesela na laptopie wyposażonym w kontroler FireWire, zewnętrzny dysk twardy, nagrywarkę DVD oraz EDIUSA. A karty video ? Cóż, trzeba się juz oswajać z myślą, że to przeszłość...... Pozdrawiam.


poniedziałek, 5 lipca 2004, 08:54
Zobacz profil
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
robilem i na matroxie i na pinnaclu. Teraz dzialam na kontrolerze. Efekt koncowy jest identyczny. Lepiej jest wybulic na lepszego kompa niz na karte video. Uzywam ADVC100 i AVIDA 3,5 Glownie obrabiam wesela.
W karty to czasami gram :lol:
tvmann_walter@yahoo.com


poniedziałek, 5 lipca 2004, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
Witam !

Polecam ci Matroxa RT X10. Nowoczesna karta wspomagająca sprzętowo edycje wideo z kompletem wejść i wyjść analogowych i cyfrowych . W dodatku z super pakietem oprogramowania : Adobe Premiere Pro 1.5, Encore DVD , audition - cena coś koło 3300 zł.
Korzystanie z samego kontrolera jest tylko z pozoru tanie. Po pierwsze soft- jeśli nie masz zamiaru używać pirata to musisz wydać 3000 zł na Ediusa lub 4000 na Premiera Pro, nie mówiąc o programach do authoringu DVD, albo używać amatorskiego softu.
Po drugie musisz wykorzystywać kamere która robi jako przetwornik analogowo cyfrowy - nie jest to zbyt wygodne. A jeśli mamy drogą kamere która w tym samym czasie mogłaby pracować w terenie?

Po trzecie czeka cie ciągły upgrade sprzętu aby mieć szybki komputer ,który w jakiś sposób zastapi wspomaganie sprzętowe. W praktyce taki upgrade to zwykle wymiana procesora, płyty pamięci...

Teraz można policzyć te dodatkowe koszty i okazuje się że wydaliśmy tyle samo albo i więcej kasy niż przy zakupie karty video...a komfort pracy zdecydowanie mniejszy.

pozdrawiam


poniedziałek, 5 lipca 2004, 11:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
eh, a ten znowu swoje ! Miałem matroxa 2500 a później RT100. Po wielu kłopotach z tą ostatnia pozbyłem sie jej na Allegro godząc sie na strate 1500 zł Zainwestowałem w kompa: AMD 3000+, 1GB pamięci, i inne gupoty. Karta FireWire firmy AVACS i soft DARMOWY ->[b]Avid DV[b]
http://secure.digidesign.com/index.cfm? ... egoryid=75
Robie dokładnie to samiusieńko co przedtem mając karty !
Pamiętaj, że kupując jakąkolwiek karte potem sprzedając ją tracisz min. 30-50% kasy :lol:
FireWire is THE BEST


poniedziałek, 5 lipca 2004, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
"Robie dokładnie to samiusieńko co przedtem mając karty !
Pamiętaj, że kupując jakąkolwiek karte potem sprzedając ją tracisz min. 30-50% kasy "

Kupując Poloneza też możesz dojechać wszędzie jak Merem najwyższej klasy. Chodzi o komfort i szybkość pracy więc argument że robi się to samo jest bez sensu.

Kupując mocny komputer za rok stracisz na nim 50 % kasy - bo za rok będzie już historią. Aby być na topie musisz co roku inwestować w nowy procesor , płyte...
Karty video trzymają się mocno i nie tracą tak na wartości - wystarczy porównać ich ceny sprzed dwóch lat i obecnie. Poza tym na dobrej karcie można spokojnie pracować z 5 lat albo i dłużej (zakładając iż nie zmienią się standardy video).
Zresztą porównaj strate na kompie sprzed dwóch lat , a na karcie RT X100
- nic tak nie traci na wartości jak sam komputer.


Darmowy soft hehe, zawodowcy wiedzą co o tym mysleć. Nie ma nic za darmo - za pełnowartosciowy produkt trzeba zapłacić.

pozdrawiam


poniedziałek, 5 lipca 2004, 13:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
ZAWODOWCY jak powiadasz pracują głównie na AVIDZIE i raczej nie obrabiają wesel gdyż kasa za to jest żadna !
A co jest złego w darmowym sofcie ? Wstyd, że darmowy ?


poniedziałek, 5 lipca 2004, 14:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
"A co jest złego w darmowym sofcie ? Wstyd, że darmowy ? "

Wcale nie wstyd, tylko że darmowy soft podobnie jak wersje Trial czy demo są bardzo zubożone i nie każdemu wystarczają. Zresztą montaż wesela jest o wiele bardziej wymagający niż montaż programu dokumentalnego czy filmu dla TV . Gdybyś chciał jednak kupić wersje pełną Avida + moduł Mojo wydałbyś kilka razy więcej kasy niż na RTX100.
Zresztą fakt istnienia rowerów (tanich i ekologicznych) nie wyklucza istnienia samochodów. I tak samo na tym rynku jest miejsce na tanie kontrolery 1394 i zaawansowane karty video. Nie róbmy tylko wody z mózgu że oba rozwiązania niczym się nie różnią oprócz ceny.


poniedziałek, 5 lipca 2004, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
Różnią się ceną właśnie. Po cholere wydawac szmal na karty wideo ?
Piotr S. chyba nigdy nie montował wesela. Chcąc uzyskac skomplikowane efekty przejść, maskowanie i filtry nawet jego ulubiony matrox wymieka i musi wszystko renderowac. Więc po co pytam, wyrzucac forse w błoto ?


poniedziałek, 5 lipca 2004, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
"Chcąc uzyskac skomplikowane efekty przejść, maskowanie i filtry nawet jego ulubiony matrox wymieka i musi wszystko renderowac"

Maskowanie? To domena matroxa wszystko w Real Time.
Filtry? Stare kino, blur, softfokus, korekcja koloru itp, itd też Real Time
Przejścia? około 1500 zdefiniowanych + możliwość programowania wszystko w Real Time.

I w dodatku wszystkie efekty są legalne w idróżnieniu od piratów typu adorage, Hollywood i innych.

Jak mamy już karte video to wiemy jaki to komfort pracy . Natomiast jak się ktoś przyzwyczaił do liczenia to po pewnym czasie staje sie to normą. Niestety ze szkodą dla wydajności i kreatywności.

"Po cholere wydawac szmal na karty wideo ?"

To się nazywa inwestycja. Najpierw wydajesz szmal, potem szybciej pracujesz, potem robisz więcej produkcji, a na samym końcu kasa wraca do ciebie w postaci zwiększonego zysku. Tak jak w fabryce , chcąc mieć większą produkcje inwestujesz w odpowiednie narzędzia, a kto nie inwestuje ten się cofa.


pozdrawiam


poniedziałek, 5 lipca 2004, 15:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: środa, 19 maja 2004, 16:03
Posty: 60
Post 
To znaczy, że główną różnicą pomiędzy firewire a drogimi kartami jest nie w możliwościach zrobienia dobrago materiału wyjściowego a szybkość w osięgnięciu celu ???


poniedziałek, 5 lipca 2004, 20:33
Zobacz profil
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karty
Myślę, że istotnym powodem zakupu karty video oprócz dodatkowych możliwości takich jak oryginalne i legalne !!! efekty i filtry jest dodatkowe oryginalne oprogramowanie (np. DVD Workshop SE, Cool 3D, Edius LE), jak również możliwość zakupu wersji OEM oprogramowania np Adobe Premiere Pro. Gdyby chcieć kupować wersje box, to prawdopodpbnie koszt przewyższyłby koszty karty + wersji OEM. Ja osobiście jestem zadowolonym użytkownikiem karty DV Raptor RT 2 Max+AP 6,5. Jerśli ktoś nastawia się na "pirackie" oprogramowanie, to oczywiście Fire-Wire+Piraty+wydajny PC-t jest najlepszą alternatrywą
Pozdrawiam


poniedziałek, 5 lipca 2004, 21:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: środa, 19 maja 2004, 16:03
Posty: 60
Post 
Mi chodzi o legalne rozwiązanie - wiadomo że drogie oprogramowanie w wersji piracjkiej wygra ze średnim programikiem - ale jak się już ma wyłożyć kasę to trzeba się troszkę zastanowić...


poniedziałek, 5 lipca 2004, 21:59
Zobacz profil
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dołączył: niedziela, 23 marca 2003, 20:25
Posty: 1600
Lokalizacja: Tarnów
Post re...
Witam,
"Art-Video" ma bardzo dużo racji pisząc o oprogramowaniu. Nie brałem tego pod uwagę, gdyż jestem szczęśliwym posiadaczem wersji "Not for sale" każdego programu edycyjnego na którym pracuję. To taki przywilej sprzedawcy, że dostaje za darmo software aby mógł go później prezentować i proponować klientom. Jednak nie każdy ma taką możliwość. Przy zakupie karty o którą pytasz (DVStorm 2 PRO) najlepiej jest zdecydować się na zakup opcji z EDIUSEM 2.5 Wydając bowiem kwotę 5.800 PLN otrzymujesz pełną wersję tego programu, którego sugerowana cena wynosi 2.700 PLN ! Dodatkowo otrzymujesz programy:
Ulead DVD Workshop 1,2SE for Canopus z możliwością taniego upgrade'u do wersji 2.0, Ulead Cool 3D, Sonic Acid Music oraz pakiet efektów Xplode basic ! Jak widać wartość samego oprogramowania przekracza znacznie cenę karty. Chcąc jednak montować filmy na laptopach z FireWire należy liczyć się z dodatkowym wydatkiem na program edycyjny.
Żadna karta video niestety nie wejdzie do laptopa..... Ale to już jest kwestia potrzeb i możliwości finansowych.
Pozdrawiam.


wtorek, 6 lipca 2004, 08:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL