Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 08:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 3CCD w Panasonic NV-GS120EG - bajer czy zaleta 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 3CCD w Panasonic NV-GS120EG - bajer czy zaleta
Do tej pory bylem zdecydowany na zakup kamery sony dcr pc330, za 1170 euro (tak tanio bo w Niemczech). Dobre, bo posrednie rozwiazanie dla kogos, kto chcialby krecic filmy i robic zdjecia. Ale moja dziewczyna kupila wlasnie aparat cyfrowy i w takim ukladzie zmienily sie moje plany. Teraz nie zalezy mi juz na opcji robienia zdjec przez kamere. I tak zawsze wiedzialem, ze dwoch srok za ogon nie da sie zlapac. Teraz chodzi wylacznie o robienie filmow. Krotkich amatorskich produkcji w stylu "Takiego pieknego syna sobie urodzilam".
No i nie wiem co wybrac. Znajomy poleca  Panasonica NV-GS120EG (tansza od sony, bo tylko 720 euro), i ma 3xCCD, ale ma tez malo MP, bo chyba cos 3 x ok 560. W gre wchodzi jeszcze Canon MVX20i za 855 euro. Tak wiec pytanie brzmi. Czy warto kupowac tego panasonika z potrójnym przetwornikiem kolorow, czy wybrac cos innego, a jesli tak, to co.
chrongen

ps. przy okazji polecam strone http://www.preissuchmaschine.de i porownanie tamtejszych cen z cenami u naszych zdzierosow.

piątek, 9 lipca 2004, 01:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: 3CCD w Panasonic NV-GS120EG - bajer czy zaleta
chrongen napisał(a):
Czy warto kupowac tego panasonika z potrójnym przetwornikiem kolorow, czy wybrac cos innego, a jesli tak, to co.

ps. przy okazji polecam strone http://www.preissuchmaschine.de i porownanie tamtejszych cen z cenami u naszych zdzierosow.

Z dwojga złego to juz ten Panasonic może być

A co do cen, to żeczywiście są dużo niższe niż u nas .
Ale na allegro masz prawie takie same ceny, no może deczko wyższe , bo pewnie sami tam kupuja i parę baniek na tym zarabiają ....

piątek, 9 lipca 2004, 06:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 3ccd - test
amatorsko przetestowalem tego panasonica a dla porownania wzialem kamere, ktora mam w domu (tak bylo najprosciej). ta kamerka to canon mvx10i, czyli tez zadna rewelacja
generalnie 3xccd w takich kamerkach to raczje bajer i rozwiazanie sprzedawane amatorom jako cos przeznaczonego dla polprofesjonalistow. nie sprawdza sie. glownie z powodu slabej optyki tego panasonica.
a wiec tak. zrobilem trzy proby.
1. przy swietle dziennym nie widac roznic
2. przy swietle pokojowym w nocy zarowka 60 W. minutowy film nagrany na kamerke i puszczony przez telewizor. panasonic traci kolory i sciemnia obraz. moja kamerka daje wieksza rade, ale tez tez obraz pozostawia wiele do zyczenia. naprawde daleka droga do obrazu widzianego ludzkim okiem w tych warunkach.
3. proba polegala na filmowaniu z jasnego pokoju ciemnego wnetrza drugiego pokoju. obie kamerki tak samo tracily rozum. tzn kolory wyraznie sciemnione. w panasonicu bardziej niz w canonie.
w dodatku moim zdaniem panasonic ma puszke o wiele mniej uzyteczna niz canon. jego ksztalt jest do niczego. canon, jest malutki i mozna nim np filmowac demonstracje bez wiekszej obawy, ze jakis policjant zlapie za obiektyw. z panasoniciem tak sztuczka sie juz nie uda.
barry

piątek, 9 lipca 2004, 11:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]